PDA

View Full Version : سوال: راهنمائی در مورد Login

dark-man
چهارشنبه 06 آذر 1387, 15:36 عصر
سلام به همه دوستان . می دونم که ممکنه سوالم تکراری باشه من کلی تو فروم گشتم اما جواب قانع کننده ای پیدا نکردم . ممنون میشم در این مورد راهنمائیم کنید .

سوال : من یک فرم Login دارم که مربوط به برنامه ویندوزی هست . در دیتا بیس هم یک table دارم به نام tb_member که توی این جدول username و password قرار داره . حالا باید چه کاری انجام بدم که وقتی کاربر نام کاربری و کلمه عبور مربوط به خودشو وارد کرد اطلاعات به دیتابیس پاس داده بشه ، صحت اطلاعات وارد شده بررسی بشه ، تائید بشه و فرم اصلی برنامه باز بشه .

ممنون میشم اگه در این مورد راهنمائیم کنید و نمونه کدی رو معرفی کنید .

dark-man
چهارشنبه 06 آذر 1387, 16:25 عصر
کسی هست که بتونه در این زمینه کمکم کنه ؟ :افسرده:

s_ahmadneya
چهارشنبه 06 آذر 1387, 17:08 عصر
دوست عزیر شما باید با مفاهیم بانک ؛دیتا ست،دیتا تیبل و ... آشنا بشوید.برای اینکار بهتر است به کتابهای زیادی که دراین مورداست مراجعه کنید.اما با کمک مفاهیم بالا وکد زیر به راحتی می توانید جواب سوالتان را دریافت کنید

select count(*) from tb_member where password =text1.text and username =text2.text

اگر خروجی یک بود یعنی کاربر معتبر وگرنه غیر معتبر است . درصورت سوال بشتر در خدمتیم

dark-man
چهارشنبه 06 آذر 1387, 17:19 عصر
دوست عزیر شما باید با مفاهیم بانک ؛دیتا ست،دیتا تیبل و ... آشنا بشوید.برای اینکار بهتر است به کتابهای زیادی که دراین مورداست مراجعه کنید.اما با کمک مفاهیم بالا وکد زیر به راحتی می توانید جواب سوالتان را دریافت کنید

select count(*) from tb_member where password =text1.text and username =text2.text

اگر خروجی یک بود یعنی کاربر معتبر وگرنه غیر معتبر است . درصورت سوال بشتر در خدمتیم

سلام . ممنون که پاسخ دادید . اما عرض کنم مواردی رو که فرمودید می دونم و حتی چند روش رو هم تست کردم اما نتیجه نگرفتم ممنون میشم اگه تجربه ای در این زمینه دارید در اختیارم بذارید . برنامه ای که این فرم ورود رو داره هم خودش با دیتابیس کار میکنه فقط همین قسمت رو مشکل دارم متاسفانه :افسرده:

bill_geits
چهارشنبه 06 آذر 1387, 17:51 عصر
اما عرض کنم مواردی رو که فرمودید می دونم
لطفا اول بفرمائيد چي رو نميدونيد تا اونائيكه ميدونن بهت كمك كنند.

dark-man
چهارشنبه 06 آذر 1387, 18:24 عصر
لطفا اول بفرمائيد چي رو نميدونيد تا اونائيكه ميدونن بهت كمك كنند.

چشم عرض می کنم ( بچه که زدن نداره :لبخندساده: ) فقط وقتی که کاربر اطلاعات ورود ور وارد می کنه به دیتابیس وصل نمیشه تا چک کنه . در صورتی که در مابقی فرم ها برای ارسال یا دریافت اطلاعات به دیتابیس هیچ مشکلی نیست . ( البته الان نمونه کد مربوطه رو ندارم :ناراحت:)
ممنون میشم اگه نمونه کدی که کارائی لازم رو داشته باشه برای راهنمائی در اختیارم بذارید .

شرلوک هلمز
چهارشنبه 06 آذر 1387, 19:35 عصر
شما باید connection string را برای ارتباط با بانک هنگام بالا امدن همون فرم که باید پسورد وارد بشه قرار بدی تا اول به دیتا بیس وصل بشه البته بنظر میاد مشکل این باشد

ali_kashani
چهارشنبه 06 آذر 1387, 21:57 عصر
سلام

1- در فرم لاگين به بانك اطلاعاتي وصل شو
2- table مربوط به مشخصات كاربر ها را بازيابي كن
3- username ي كه كاربر وارد كرده را با username هاي موجود تطبيق بده
4- اگر username را پيدا كرد چك كن ببين pas وارد شده توسط كاربر با pas ذخيره شده برابر هست يا خير.