PDA

View Full Version : روتین وقفه تایمر

XMEGAMAHDI
پنج شنبه 07 آذر 1387, 06:10 صبح
به نام خدا سلام دوستان عزیزم من یک برنامه دارم که باید در طول 1000 ثانیه 1000 بار به روتین تایمر رفته عمل خاصی را انجام دهد که این عمل مقدار زمانی البته کمتر از یک ثانیه طول میکشد اصل سوال من این است که وقتی من در زیر برنامه تایمر قرار دارم و در آن مکان من مقداری زمان برای اجرای فرامین وقت صرف میکنم آیا در زیر برنامه تایمر هم تایمر در حال شمارش است یا حتما باید از زیر برنامه تایمر بیرون بیایم تا تایمر دوباره شروع به شمارش کند واگر اینطور باشد برنامه نمیتواند 1000 بار عملکرد را در 1000 ثانیه داشته باشد چون هر عمل بیش از 1 ثانیه طول میکشد به فرض این قضیه شما چه پیشنهادی دارید. ممنون میشم در این مورد من رو یاری کنید متشککرم خداحافظ.

sepehr.net
پنج شنبه 07 آذر 1387, 09:07 صبح
سلام
فکر نکنم با کنترل تایمر مشکلی به وجود بیاد
ولی اگر جواب کار شما رو نداد میتونین از Thread ها استفاده کنید

mostafaaa
پنج شنبه 07 آذر 1387, 10:34 صبح
من یک برنامه دارم که باید در طول 1000 ثانیه 1000 بار به روتین تایمر رفته عمل خاصی را انجام دهد که این عمل مقدار زمانی البته کمتر از یک ثانیه طول میکشد
من متوجه نشدم،یعنی چی؟

shamsoft
پنج شنبه 07 آذر 1387, 10:55 صبح
مشکلی در استفاده ار تایمر نیست. یعنی در مثال شما هر یک ثانبه دستورات شما اجرا می شود. یعنی مثلا اگر دستوات شما 0.5 ثانیه طول بکشه که اجرا بشه و تایمر هم هر 1 ثانیه Tick بخوره، مدت زمان اجرای هر بار دستورات 1.5 ثانیه نیست.
فکر می کنم تایمر دستورات رو توی یه thread دیگه اجرا می کنه!!

XMEGAMAHDI
پنج شنبه 07 آذر 1387, 12:20 عصر
به نام خدا سلام دوستان اولا بگم خیلی خوشحالم که بچه های سایت اینقدر فعالند و به بچه های تازه کار کمک میکنند در ادامه توضیحات میخواهم بگم من دستوراتم رو در همان زیر برنامه tick تایمر اجرا میکنم به خاطر همین چون اجرای دستوراتم کمی طول میکشد و مثلا نیم ثانیه طول میکشد تایمر صبر میکند من از زیر برنامه بیرون بیایم بعد در نتیجه چون یک ثانیه هم که مر بوط به شمارش تایمر میشود ودر مجموع میشود یک ونیم ثانیه واین نیم ثانیه بیشتر از زمانی است که مد نظر من میباشد امیدوارم توانسته باشم منظورم رو به درستی به شما دوستان گرامی فهمانده باشم متشککرم خداحافظ

rooshan2008
پنج شنبه 07 آذر 1387, 18:36 عصر
نهمن فکر نمی کنم این مشکل پیش نمی یاد چون در صورتی فقط تایمر اشتباه می کنه که زمان اجرای دستورات داخل رویداد Tick بیشتر از زمان تعیین شده Interval تایمر باشه .....که دیگه اشتباه از تایمر نیست.