PDA

View Full Version : بدست اوردن تعداد رکوردهای یه فیلد

sunboy
یک شنبه 05 مرداد 1382, 12:09 عصر
با سلام خدمت اساتید محترم

اقا ما یه بانک با اکسس داریم که با ADO به اون کانکت می شیم این بانک ما یه فیلد به نام name
داره اگه من بخوام ببینم که توی این فیلد جند تا رکود قرار داره باید چی کار کنیم

متشکرم

jannati
یک شنبه 05 مرداد 1382, 12:27 عصر
با جسارت و کسب اجازه از محضر دوستان باسواد
به نظر من میتونید با کدزیر این کار را بکنید:

s=Adodc1.Recordset.RecordCount

sتعداد رکوردها را نمایش میدهد

Vahid_Nasiri
یک شنبه 05 مرداد 1382, 22:28 عصر
در استفاده از کد فوق این مورد را نباید فراموش کنید :

If X.Recordset.RecordCount <> 0 Then _
X.Recordset.MoveLast

وگرنه جواب صحیحی نخواهید گرفت.

روح اله معینی زاده
یک شنبه 23 شهریور 1382, 12:52 عصر
سلام
دوست گرامی sunboy اگه اشتباه نکنم یا شما دارید تست هوش می گیرید و یا هم اینکه از زیر دستتون در رفته و این متن رو نوشتید، یکبار دیگه به متن خوب توجه کنید، شما فرموده اید

بانک ما یه فیلد به نام name داره اگه من بخوام ببینم که توی این فیلد جند تا رکود قرار داره باید چی کار کنیم

در بانک اطلاعاتی اکسس ما یک بانک داریم که شامل یک فایل می شود. این بانک ما دارای جداولی است که به زبان خارجه Table نام دارن. هر جدول یا همون Table هم دارای ستون هایی است که به آن ستون ها، Field می گن. خوب تا اینجا درست. پس رکورد چیه؟ یک مجموعه از ستونها که در یک جدول وجود دارند تشکیل یک رکورد را می دهند، بنابراین شما توی رکورد فیلد دارید و نه توی فیلد، رکورد.

شما احتمالا و با توجه با جواب های دوستان می خواستید بدونید چند تا از رکوردهای شما، فیلد name اونها پر شده و احتمالا چند تا خالی است.

اگه اشتباه کرده ام اساتید این بخش ببخشند و بعد هم درست اون رو بنویسند. در ضمن اگه منظور شما همانی است که من گفته ام بگید تا کد براتون همین جا بنویسم.

با احترام - خدانگهدار.