PDA

View Full Version : سوال: SIS Threshold در پردازش تصویر چیه؟

pesare_ariyayi
یک شنبه 10 آذر 1387, 18:41 عصر
سلام
من با یه برنامه کار کردم که با یک فیلتر به نام SIS Threshold تصویر رو باینری می کرد. می خوام بدونم دقیقاً این threshold چیکار می کنه. از فراوانی پیکسلهای روشن و تیره میانگین می گیره تا آستانه رو بدست بیاره یا کاری جز این می کنه؟!
اسم این برنامه ای هم که باهاش کار می کردم ipLab بود.
http://www.codeproject.com/KB/GDI-plus/Image_Processing_Lab.aspx

whitehat
یک شنبه 10 آذر 1387, 20:10 عصر
در کل در پردازش تصویر threshold یا سطح آستانه یک مرز به شمار می رود، مثلا برای باینری کردن یک تصویر سطح آستانه به ما می گوید که مثادیر کمتر از سطح آستانه صفر (سیاه) و مقادیر بیشتر از آن یک (سفید) هستند

pesare_ariyayi
دوشنبه 11 آذر 1387, 01:16 صبح
درسته. اما تو یه تصویر که ما نمی دونیم آستانه ی تفاوت سطح خاکستری شی مون و زمینه مون کدوم مقدار از 0-256 هست باید چیکار کنیم؟ توی این برنامه ای که گذاشتم از یه فیلتر استفاده می کنه که واسه کار من ایده آل هست. اما نمی دونم چه جوری این کار رو می کنه. اسمی که داره SIS Threshold هست. من تو کتاب پردازش تصویر رقمی گنزالس دنبالش گشتم, چندین نوع فیلتر آستانه گیر داره اما بیشترشون فرمولهای خوفی دارن که چون من ترم اولم سر در نمی آرم. اگه ممکنه این برنامه رو تست کنید ببینید SIS چه جور آستانه گیری هست!! مرسی

pesare_ariyayi
یک شنبه 24 آذر 1387, 21:59 عصر
من هنوز جوابی نگرفتما!!

mehdad.koulab
چهارشنبه 04 دی 1387, 15:44 عصر
سلام
من برنامه رو كه گذاشتين دارم ولي تا حالا كدشو نديدم ولي از توضيحاتي كه دادين ميتونم اينو بگم
ما خودمون يه مقدار آستانه براي اين كار تعريف ميكنيم مثلا مقدار آستانه رو 10 در نظر ميگيريم حالا وقتي پيكسلهاي تصويرو ميخونيم و از رنگهاي آن ميانگين گيريي ميكنيم (سه رنگ اصلي) جالا اگه از مقدار آستانه كم باشه سفيد و اگه از مقدار آستانه بيشتر باشه سياه ميكنم و تصوير جديد رو به دست مياريم. من اين كارو تو VB با كمك بچه هاي بخش VB كرده بودم اجازه بدين كد مربوط به اون ميذارم تا مشكلتون حل شه.