PDA

View Full Version : کی میتونه با وی\وال فاکس یک شبکه LAN رو کنترل کنه

س.حمیدیانفر
یک شنبه 05 مرداد 1382, 13:28 عصر
دوستان کمکم کنید
باید یه برنامه بنویسم که بتونه شبکه رو Enable
یا Disable
کنه

خدا خیرتون بده :( :( :( :roll: :cry:

Afshinpour
یک شنبه 05 مرداد 1382, 18:37 عصر
یکمی توضیح میدی ؟

برنامت اگر تحت شبکه باشه باید کاری کنه که مثلا دیگه تحت شبکه اجرا نشه یا منظورت اینه که کل شبکه به وسیله اون قطع و وصل بشه ؟ !!

س.حمیدیانفر
پنج شنبه 09 مرداد 1382, 03:12 صبح
سلام
ببین منظورم اینه که میخوام یه برنامه با visual foxpro بنویسم . حالا این برنامه با استفاده از fll یا api باید بتونه یه شبکه LAN رو کنترل کنه .
ضمنا چند تا سایت رو هم گشتم مثل news2news.com ولی چیزی پیدا نکردم
یه کتابهم که شما تو سایت معرفی کرده بودی haker guide for vfp programming هنوز به دستم نرسیده.
ممنون میشم کمکم کنید.

Afshinpour
پنج شنبه 09 مرداد 1382, 06:36 صبح
برنامه های سیستم نوشتن به وسیله ویژوال فاکس پرو همچین راحت نیست . ولی اگر دقیق دقیق برای من توضیح بدی که چی مد نظرت هست من شاید بتونم کمکت کنم . دقیق باید بنویسی که برنامه باید فلان کار و فلان کار رو انجام بده. شبکه رو کنترل کنه برای من کافی نیست . من دقیق میخوام بدونم که مثلا برنامه باید فلان چیز رو داشته باشه که با کلیک کردن روی اون فلان اتفاق بیفته. اگر از خود من میپرسی من همچین برنامه ای رو با ویژوال بیسیک مینویسم و با فاکس پرو نمینویسم چون کار فاکس پرو چیز دیگه ای هست.

س.حمیدیانفر
یک شنبه 12 مرداد 1382, 13:35 عصر
چی شد بابا یکی پیدا نمیشه به من بیچاره در به در کمک کنه

اصلا اقا با Visual Basic هم اگه شد عیبی نداره فقط بگین چه جوری

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Afshinpour
سه شنبه 21 مرداد 1382, 01:00 صبح
:shock: به خدا من کمکت میکنم اگر دقیقا بگی میخوای چیکار کنی !!

Afshinpour
سه شنبه 21 مرداد 1382, 23:25 عصر
خوب من بالاخره از سفر اومدم :lol:

اینجا من چند تا دستور خیلی ساده با کارآیی های اونها رو برات مینویسم که خیلی راحت توی محیط هر برنامه ای میتونی ازشون استفاده کنی . با اونها میتونی شبکه رو کنترل کنی .

در ضمن وقتی حرف از شبکه میزنی من این برداشت رو میکنم که در شبکه حتما client و serverهست .

اونها زیر داس (START---->RUN---->CMD) قابل اجرا هستن. برای استفاده از اونها هم زیر فاکس پرو کافیه جلوی اونها یه ! اضافه کنی :

----------------------------------------------------------------------------
net session \\Client-Name /delete

تمام کانکشن های client رو که به نحوی از پروتکل tcp/ip استفاده میکنه رو قطع میکنه .

----------------------------------------------------------------------------

net session /delete

تمام کانکشنهای کامپیوتری که این دستور روی اون اجرا بشه قطع خواهند شد

---------------------------------------------------------------------------

کمی به قول معروف مدرن تر و پیشرفته تر زمانیه که از دستور net use استفاده کنی :

---------------------------------------------------------------------------
net use c: \\Server_Name\share_Name

یک کانکشن با دایرکتوری که اسمش رو در بالا وارد میکنی درست میکنه (مسلما روی سروری که اسمش رو هم بالا وارد کردی)

اگر بعد از اون یه delete/ وارد کنی دقیقا برعکس کاری که بالا گفتم رو انجام میده .

آپشن persistent:y / رو هم میتونی استفاده کنی و با اون این کانکشن به عنوان یک کانکشن استاندارد در نطر گرفته میشه و بعد از ری استارت کردن کامپیوتر دوباره برقرار میشه

------------------------------------------------------------------------

موفق باشی

kia1349
چهارشنبه 22 مرداد 1382, 06:27 صبح
اقای حمیدیانفر ایمیلت مشکل داره
من خواستم یک برنامه vb با سورس برات send کنم نشد