PDA

View Full Version : Pack کردن برنامه VB.Net(فوری)

sh_m
یک شنبه 10 آبان 1383, 11:27 صبح
سلام
من برنامه ای با تعدادی بانک Access نوشته ام که بانکهارا در شاخه مشخصی ذخیره کرده و در برنامه تمام Connection ها را به آن ارتباط داده ام.حالا می خوام برنامه را Pack کنم که در هر کامپیوتری قابل اجرا بوده و امکان برقراری ارتباط با بانک وجود داشته باشد. برای این منظور باید Connection ها را چگونه تنظیم کنم و محل Database را کجا قرار دهم؟
امیدوارم به من کمک کنید.چون برنامه کامل شده و فقط این مشکل را دارم.
با تشکر فراوان.

علیرضا مداح
یک شنبه 10 آبان 1383, 17:23 عصر
سلام .
چون از بانک اکسس استفاده میکنید به شما پیشنهاد میکنم که فایل اکسس خود را در مسیر اصلی برنامه(پوشه bin) قرار داده و سپس در ConnectionString مربوط به کنترل Oledbconnection دیتا سورس را به صورت زیر تنظیم نمایید :

Application.StartupPath & "\DatabaseName.Mdb"

حال اگر شما برنامه را بر روی هر کامپیوتر دیگری اجرا نمایید ، فایل دیتابیس اکسس برنامه شما از مسیر اصلی برنامه تان لود خواهد شد . در ضمن فراموش نکنید که MDAC و Microsoft Jet.4.0 Provider Engine را همراه برنامه نصب بگنجانید .

sh_m
دوشنبه 11 آبان 1383, 08:09 صبح
خیلی ممنون
کمک خیلی بزرگی کردید
ببخشید به نظر شما برنامه نصب را با Installsheild ایجاد کنم یا با Setup wizard خود VB.Net ؟
باز هم متشکرم.

علیرضا مداح
سه شنبه 12 آبان 1383, 17:31 عصر
به نظر من اگر با InstallShield بسازید بسیار بهتر خواهد بود . به دلیل اینکه میتوانید به راحتی اجزای زیر را همراه برنامه خود بگنجانید :

Net Framework
MDAC
Microsoft Jet.4.0 Provider Engine

یک مزیت بزرگ این است که بدون نمایش هیچ کادری .Net Framework بر روی دستگاه کاربر نصب خواهد شد .