PDA

View Full Version : سوال: الگوریتم یا کد ادیتور متن

mgro5862
دوشنبه 11 آذر 1387, 08:56 صبح
من دانشجوی رشته نرم افزار هستم و توی یک قسمت از پروژه کلاسیم که باید اون رو با ويژوال سی بنویسم نیاز به یک ادیتور متن دارم که بوسیله آرایه دو بعدی نوشته شده باشه .
(با Win32 Console Application)
با توجه به اینکه این برنامه برای یک پروژه کلاسی هست باید بدون استفاده از محیط گرافیکی نوشت . مثلا طوری که در داس اجرا شود و یا با داس تحت ویندوز کار کنه. برای من در همین حد هم کفایت می کنه . چون من فقط نیاز به الگوریتم آن دارم و نهایتا کد های برنامه اصلی و توابع و زیربرنامه ها رو نیاز دارم .
البته این مطلب رو من قبلا هم در این قسمت گذاشته بودم اما هنوز جوابم رو کامل نگرفتم.

Nima_NF
دوشنبه 11 آذر 1387, 15:17 عصر
دوست عزیر نیاز نیست 3 مرتبه سوال خود را مجددا مطرح کنید، اگر هنوز به جواب خود نرسیدید می توانید در همان تاپیک قبلی پست دیگری ارسال کنید تا تاپیک بالا بیاید.
هر چند که توضیح دادم کاربرانی که بتوانند در کنسول چنین کاری کنند کم هستند و نباید انتظار به جواب رسیدن فوری داشته باشید... ضمن اینکه روند کار را هم برایتان توضیح دادم !

mgro5862
چهارشنبه 13 آذر 1387, 10:20 صبح
مرسی از توضیحتون
اما جوابتون خیلی با خشونت بود ، حتما این موضوع 3 بار تکرار باید خیلی مهم باشه.
خب باشه من دیگه این سوال رو نمی پرسم.
فکر کنم من خیلی باید تو برنامه نویسی مبتدی باشم . به هر حال انتخاب کنسول با من نبوده با استادم بوده.
مرسی از راهنمایی هاتون.

Nima_NF
چهارشنبه 13 آذر 1387, 14:54 عصر
به هر حال انتخاب کنسول با من نبوده با استادم بوده.

دقیقا موضوع همین هست.
سوال شما مبتدیانه نیست بلکه متاسفانه این اساتید ما هستند که همچنان در دوران ماقبل تاریخ و کار کردن با ++Turbo C و امثال آن به سر می برند و باز هم متاسفانه این ما هستیم که باید به آن ها چیز یاد دهیم! چرا که برای انجام کارهای گرافیکی، موس و ... باید از توابع borland قدیمی استفاده کنید که منسوخ شده اند و شدیدا با آن مخالفم.

کنسولی که در سیستم عامل های جدید مثل ویندوز وجود دارد با داس قدیم فرق می کند، شما می توانید از استاد درخواست کنید که به شما اجازه دهند در محیط غیر کنسولی این کار را انجام دهید، کاری که همیشه در دوران دانشجویی انجام می دادم، امکان ندارد استادی با آن مخالفت کند. به این شکل حداقل یک کاری را یاد می گیرید که در آینده هم به دردتان خواهد خورد نه فقط برای یک نمره .
به این شکل در مد گرافیکی در ++VC یا هر کامپایلر جدید دیگری می توانید این کار را انجام دهید

در هر حال اگر همچنان می خواهید این کار را در کنسول انجام دهید، پروژه زیر را در یافت کنید و مطالعه کنید. در این پروژه Text editor از قابلیت های کنسول ویندوز استفاده کرده است و بدون استفاده از توابع گرافیکی، به روش دوم بیان شده در این تاپیک (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=103584)، gotoxy و غیره را پیاده سازی کرده است و editor را ساخته است:

A Complete Console Text Editor (https://www.planet-source-code.com/vb/scripts/ShowCode.asp?txtCodeId=11288&lngWId=3)

اکثر مطالب پیاده سازی آن، در لینک زیر یا لینک های داخلی آن نیز توضیح داده شده است، پس حتما مطالعه کنید(روش دوم):
برنامه نویسی گرافیک در C و ++C (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=103584)

با آرزوی موفقیت

mgro5862
چهارشنبه 04 دی 1387, 15:15 عصر
با سلام خدمت همه دوستان
من بالاخره تونستم یه فایلی رو از یک سایت بگیرم که به چیزی که نیاز داشتم نزدیک تره اما وقتی اون رو تو ویژوال سی پلاس پلاس اجرا می کنم بهم کلی Error می ده و چون من خیلی کم تجربه ام نمی دونم چطوری باید حلش کنم . با توجه به اینکه برای تحویل این پروژه 3 روز فرصت دارم این موضوع هم یک قسمتی از کل پروژه است ، اگه کسی می تونه بهم کمک کنه و اشکالاتش رو پیدا کنه و اگه تونست رفعش کنه و یا اگه نخواست خودش زحمتش رو بکشه بهم بگه که باید چیکارش کنم ، ممنون می شم. امیدوارم بتونم تو قسمتهای دیگه این سایت منم کمکتون رو جبران کنم. فایل دریافتیم رو هم برای بررسی گذاشتم.

Ali_Sam
جمعه 18 بهمن 1387, 19:28 عصر
با سلام خدمت همه دوستان
من بالاخره تونستم یه فایلی رو از یک سایت بگیرم که به چیزی که نیاز داشتم نزدیک تره اما وقتی اون رو تو ویژوال سی پلاس پلاس اجرا می کنم بهم کلی Error می ده و چون من خیلی کم تجربه ام نمی دونم چطوری باید حلش کنم . با توجه به اینکه برای تحویل این پروژه 3 روز فرصت دارم این موضوع هم یک قسمتی از کل پروژه است ، اگه کسی می تونه بهم کمک کنه و اشکالاتش رو پیدا کنه و اگه تونست رفعش کنه و یا اگه نخواست خودش زحمتش رو بکشه بهم بگه که باید چیکارش کنم ، ممنون می شم. امیدوارم بتونم تو قسمتهای دیگه این سایت منم کمکتون رو جبران کنم. فایل دریافتیم رو هم برای بررسی گذاشتم.
دوست عزیز.دلیل اجرا نشدن برنامه به خاطر اینکه برنامه فقط در Visual C++ 2008 اجرا می شود.
(زیرا Windows.h فقط در این برنامه اجرا می شود).
اگر می خواهید در++Turbo C اجرا کنید،کتابخانه اول (Windows.h)را حذف کنید.

ojendays
جمعه 18 بهمن 1387, 20:41 عصر
باید بگم که این برنامه خیلی ناقصه و کلی مشکل داره بهتره پروژتو ایشکلی ندی منم پروژم همینه :D