PDA

View Full Version : سوال: حتما بايد دلفي نصب باشه تا اجرا بشه؟

smhzkk61
جمعه 15 آذر 1387, 06:56 صبح
نمي دونم چرا برنامه هاي كه با دلفي مي نويسم در اكثر مواقع زماني كه دلفي رو سيستمم نصب نباشه خروجيش بالا نمي آد در حالي كه نمونه هاي بقيه دوستان بالا مي آد مشكل از كجاست؟

mafazel
جمعه 15 آذر 1387, 08:17 صبح
چه پیغام خطایی میده؟ با دیتا بیس کار می کنید یا نه؟ چه دیتا بیسی؟
یک مورد که یکبار من برخورد کردم تیک داشتن گزینه Build with runtime pakeges در تنظیمات پروژه (شکل زیر) بود که در این حالت فایل bpl. مربوطه رو برای اجرا شدن میخواست.

smhzkk61
جمعه 15 آذر 1387, 08:33 صبح
از پارادوكس استفاده مي كنم نه پيغام خطا نميده فقط يه لحظه رم رو اشغال ميكنه سريع خارج ميشه يعني يه چشم به هم زدن اجرا ميشه بعدش از از بين ميره

vcldeveloper
جمعه 15 آذر 1387, 18:07 عصر
از پارادوكس استفاده مي كنم نه پيغام خطا نميده فقط يه لحظه رم رو اشغال ميكنه سريع خارج ميشه يعني يه چشم به هم زدن اجرا ميشه بعدش از از بين ميره
بخاطر اینکه Paradox شما از موتور BDE استفاده میکنه، که روی سیستم کاربر نصب نیست. درباره نصب BDE در سیستم کاربر تاپیک های مختلفی هست. در ضمن الان دیگه BDE از دور خارج شده، و فقط برای Backward Compatibility نگهداری میشه.

mafazel
شنبه 16 آذر 1387, 06:51 صبح
آقای کشاورز در این حالت پیغام خطا نمیده؟

smhzkk61
یک شنبه 17 آذر 1387, 07:03 صبح
من اين مشكل رو حل كردم با نرم افزار instalshid يه بسته setup از پروژه ام ساختم البته محتويات پرژه ام رو به همراه محتويات كل ديتا بيس اينجين (D:\Program Files\Common Files\Borland Shared\BDE) به صورت يك پك ايج درآوردم زماني كه رو سيستمي كه دلفي نداره نصب مي كنم به همراه كارم موتور ديتا بيس Bde رو سيستم مقصد به صورت خودكار
D:\Program Files\Common Files\Borland Shared\BDE
در اين مسير نصب ميشه و با شناسايي موتور ديتا بيس Bde در سيستم مقصد برنامه ام به خوبي بالا مي آد كارش رو انجام ميده

smhzkk61
چهارشنبه 20 آذر 1387, 11:34 صبح
يه مشكل جديد پيدا كردم زماني كه از QOURYبراي جستجو استفاده مي كنم روش بالا كارايي نداره وپروژه خروجي بالا نمي آد
سردر نمي آرم چرا همچين ميشه زماني كه كوري نباشه برنامه ام با موتور ديتابيس ارتباط برقرار مي كنه اما به عكس نه.هر كار كردم درست نشد.بايد چيكار كنم.اگه مشكلم حل نشه همه زحماتم به باد ميره،لطفا منو از اين مشكل نجات بديد

smhzkk61
پنج شنبه 21 آذر 1387, 00:24 صبح
باز هم خودم مشكل رو رفع كردم....زماني كه Qoury از حالت اكتيو خارج كردم و False كردم مشكل برطرف شد جهت يادآوري اون دسته از عزيزاني كه مشكل شبيه به مشكل منو داشتن.

daffy_duck376
چهارشنبه 27 آذر 1387, 10:01 صبح
با اجازه دوستان
وقتی شما میتونید از ADO برای اتصال به بانک اطلاعاتی استفاده کنید چرا از از BDE استفاده میکنید؟درایور ADO به صورت پیش فرض روی ویندوز XPبه بالا نصب هست و نیازی نیست اونو تو سیستم طرف مقابل نصب کنی و برنامه شما بدون نیاز به چیز خاصی اجرا میشه

alireza-m
چهارشنبه 02 بهمن 1387, 12:09 عصر
با سلام
من از ado و جدول access در پروژه استفاده ميکنم ولي در کامپيوتري که دلفي روش نباشه پيغام زير رو ميده :
Project1.exe has encountered a problem and needs to close.
.We are sorry for the inconvenience
لطفا راهنمايي کنين که چکار کنم .

vcldeveloper
چهارشنبه 02 بهمن 1387, 12:31 عصر
من از ado و جدول access در پروژه استفاده ميکنم ولي در کامپيوتري که دلفي روش نباشه پيغام زير رو ميده :
Project1.exe has encountered a problem and needs to close.
.We are sorry for the inconvenience
این پیغام خطا خیلی کلی هست. سعی کنید یک نمونه سورس کد درست کنید که همین مشکل را نمایش بده، و آن را اینجا قرار بدید.

en.kamali.ir
چهارشنبه 02 بهمن 1387, 16:03 عصر
دوست عزیز بهت پیشنهاد میکنم تا برنامه ات داغون نشده و اونو دست مصرف کننده ندادی بانکت رو عوض کن . برو با هر چی دوست داری بانک بساز ولی سراغ paradox نرو . باور کن آخرش که برنامه ات رو اجرا میکنی و همه چیز درسته ولی یهو 1 هفته کار میکنه بانک هات خراب میشه اونوقت تا آخر عمرت باید ماهی یک بار یا شاید هم هفته ای یک بار بری بانک رو تعمیر کنی البته اگه خوش شانس باشی و اطلاعات کاربرت از دست نره .
باور کن من هم 25 روزه پارادوکس رو کنار گذاشتم .
به حرف اونهایی که تجربه دارند گوش کن من هم به خاطر حرف های همین سایت بود که رفتم سراغ sql .

alireza-m
پنج شنبه 03 بهمن 1387, 10:15 صبح
خيلي ممنون از توجه شما .
مشکلم با تنظيم regional and language options بر روي فارسي ( هم در سربرگ اول و هم در سربرگ سوم ) حل شد.
در مورد ديتابيس که گفتيد من از access استفاده کردم و فکر کنم که از پارادوکس امنيت بهتر و بالاتري داشته باشه .