PDA

View Full Version : باز هم داستان encoding

searchman
شنبه 16 آذر 1387, 11:37 صبح
با سلام خدمت دوستان
من روي برنامه اي كار مي كنم كه DB encoding اون بر روي(Arabic (windows تنظيم شده است و من از اون جايي كه با dreamweaver كار مي كنم براي فارسي نويسي توي صفحه مشكل دارم. كاري كه به نظر ميرسه اينه كه من unicod هر مقداري كه از DB مي خونم رو اول به utf8 تغيير بدم براي نمايش .آيا كار منطقي هست؟اگه آره ميشه در مورد نحوه پياده سازي يك راهنمايي بفرماييد؟
پيشاپيش تشكر

narsic
شنبه 16 آذر 1387, 18:45 عصر
با سلام
بهترین راه استفاده از خود دریم هستش در دریم فارسی بنویسید البته در انکودینگ iso-8859-1 بعد کد متن فارسیتون رو به جایی که میخواید منتقل کنید و اونجا هم در قسمت کد قرارش بدید
موفق باشید

searchman
شنبه 16 آذر 1387, 21:16 عصر
ممنون
ولي با نتيجه اي كه من از جواب شما گرفتم مشكلم بر طرف نشد مي شه بيشتر توضيح بديد؟

narsic
یک شنبه 17 آذر 1387, 00:36 صبح
با سلام
این مثال رو ببینید

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-1" />
<title>Untitled Document</title>
</head>

<body>
سلام
</body>در دریم زمانی که انکودینگ صفحه utf نباشه و شما متن فارسی بنویسید به صورت کدهای بالا در میاد که اگه انکودینگ رو درست کنید به شکل زیر میشه

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
<title>Untitled Document</title>
</head>

<body>
سلام
</body>موفق باشید

narsic
یک شنبه 17 آذر 1387, 00:38 صبح
متاسفانه ویراستار سایت نمیپذیره اما در اون حالت اول متن کلمه سلام به این شکل میشه

searchman
دوشنبه 18 آذر 1387, 01:13 صبح
با سلام
اول ممنون از پيگيريتون.بعد اينكه ببينيد مشكل من از عدم همخواني انكدينگ هاي DB و صفحه هست و اينكه نمي تونم با انكدينگ عربي، فارسي بنويسم و حتي با استفاده از western European هم متن فارسي به صورت كاركتر هاي ناشناس ؟؟؟ نشون داده مي شه و متقابلا اگه از UTF8 استفاده كنم كاركترهاي DB رو نمي شناسه.

searchman
سه شنبه 19 آذر 1387, 22:51 عصر
سلام
عيدتون مبارك
از اونجايي كه مشكل من هنوز حل نشده، دوستان پيشنهادي، راهنمايي..

searchman
چهارشنبه 11 دی 1387, 10:04 صبح
با سلام دوباره
من با CS3 كار مي كنم. ولي به صورت اتفاقي راهكار narsic عزيز رو در MRT امتحان كردم و در مورد بعضي از متن هاي فارسي موجود جواب داد حالا چند تا سوال پيش مياد:
1.چرا براي بعضي از متن ها جواب داد؟
1.چرا نمي تونم اينكار رو تكرار كنم و پس از نوشتن فارسي با iso-8859-1 وذخيره صفحه دوباره فونت ها به هم ميريزه و ؟؟؟ مي شه
2.اون صفحه هم كه اتفاقي درست شد موقع نمايش در مرورگر با انكدينگ پيش فرض iso-8859-1 نمايش داده ميشه و اطلاعاتي كه از DB مياد به هم ريخته تا اينكه كاربر دستي يونيكد صفحه رو تنظيم كنه
اصلا اطلاعات جامع وكامل تو اين زمينه رو از كجا مي تونم پيدا كنم؟
ممنون ميشم اگه سوال جواب داره بنده رو محروم نكنن

اعظم
چهارشنبه 11 دی 1387, 10:10 صبح
$name1 = iconv("windows-1256", "UTF-8", $name);

من در یک پروژه از این کد برای تبدیل فارسی mssql به utf8 استفاده کردم و کامل مشکلم رو رفع کرد یه تستش بکن

searchman
چهارشنبه 11 دی 1387, 10:25 صبح
خيلي ممنون دوست عزيز مشكل حل شد

zoho1381
سه شنبه 11 فروردین 1388, 11:59 صبح
$name1 = iconv("windows-1256", "UTF-8", $name);

من در یک پروژه از این کد برای تبدیل فارسی mssql به utf8 استفاده کردم و کامل مشکلم رو رفع کرد یه تستش بکن

ميشه توضيح بدي $nameو $name1 چي هستن و كارشون چيه؟ كجا بايد نوشت اين كد رو؟ و آيا بايد جاي ديگه فراخواني بشه؟؟!