PDA

View Full Version : تبدیل بانک foxpro به Sqlserver

sa_ghaznavi
شنبه 16 آذر 1387, 12:40 عصر
دنبال Converter برای foxpro به sql Server می گردم . لطفا کمکم کنید .

mehdi.mousavi
شنبه 16 آذر 1387, 12:55 عصر
دنبال Converter برای foxpro به sql Server می گردم . لطفا کمکم کنید .

سلام.
من 4 سال پیش، از این Data Provider (http://www.codebase.com/) استفاده میکردم، تا بتونم به بانکهای FoxPro، از طریق C++ و C# دسترسی پیدا کنم. من از این Data Provider کاملا راضی بودم و مطلقا هنگام استفاده از اون به مشکلی بر نخوردم.

sa_ghaznavi
شنبه 16 آذر 1387, 13:07 عصر
با تشکر ولی نرم افزاری که معرفی کرده اید پولی است و من به دنبال نرم افزار مجانی آن می گردم

saed2006
شنبه 16 آذر 1387, 13:57 عصر
دوست عزیز بهترین و قوی ترین روش استفاده از خود sqlبرای عمل تبدیل هست.شما با این روش میتوانید به راحتی اطلاعات رو که میخواهی انتقال بدی.
موفق باشید.

mehdi.mousavi
شنبه 16 آذر 1387, 15:16 عصر
دوست عزیز بهترین و قوی ترین روش استفاده از خود sqlبرای عمل تبدیل هست.شما با این روش میتوانید به راحتی اطلاعات رو که میخواهی انتقال بدی.
موفق باشید.

خود SQL؟ منظورتون SQL Server هستش، یا SQL Statement ها؟ در هر دو مورد، از چه Data Provider ای میخواهید استفاده کنید؟

اگر هدف فقط تبدیل اطلاعات باشه، خوب میتونید اطلاعات رو از FoxPro بصورت CSV
Export کنید، سپس در SQL Server، اطلاعات فایل CSV رو Import کنید. اینطوری نیازی
به Data Provider های dbase و ... نخواهید داشت.

پاورقی: منظور از CSV همون Comma Separated Values هست، یعنی فایل Text ای که فیلدها در اون با کاما از هم جدا شدن و در انتهای هر خط یه CRLF قرار گرفته.

saed2006
شنبه 16 آذر 1387, 19:00 عصر
شما با ابزار import sql server میتوانی به راحتی ساختار و محتویات جدول هات رو به sql تبدیل کنی.

mehdi.mousavi
یک شنبه 17 آذر 1387, 11:15 صبح
شما با ابزار import sql server میتوانی به راحتی ساختار و محتویات جدول هات رو به sql تبدیل کنی.

سلام.
وقتی راحته که Data Provider اش تو Combo Box ای که Data Source رو ازتون میخواد، وجود داشته باشه! وقتیکه Microsoft OLEDB Provider for FoxPro یا چه میدونم همچین Data Provider ای وجود نداره، شما چطوری میخواهید به SQL Server بفهمونید که باید Data ها رو از فلان فایل FoxPro بخونه و Import کنه؟

یه Module ای باید از ساختار فایلهای dbase و foxpro و ... سر در بیاره که بتونه اونا رو بخونه! به اون Module میگن، Data Provider. در مورد MS-Access، فایلهای Excel و ... بله. حرف شما درسته. چون بصورت پیش فرض Data Provider های مربوطه اش وجود داره، اما در مورد FoxPro، خیر. مگه اینکه این اتفاق جدید رخ داده باشه و من از اون بی اطلاع باشم.

sa_ghaznavi
دوشنبه 18 آذر 1387, 15:18 عصر
لطفا واضح تر بگین که چطور باید با SQL Server اطلاعات فاکس پرو را Import کنم .