PDA

View Full Version : درج يه ركورد در يه datatable.. ؟

Afshin160
شنبه 16 آذر 1387, 18:41 عصر
با سلام ....
يه سوال داشتم ...
من مي خواهم يك سري اطلاعات را از روي هارد ديسك خوانده و در دتابيس ذخره كنم ... حال ميخواهم قبل از اضافه كردن به ديتابيس اول يكسري ركورد كه شامل مسير فايل و نوع فايل و... هست در يه datagridviwe نمايش داده بشه ... براي اين كار قصد دارم اول اطلاعات لازمه را از هارد خارج كرده و بعد در يه datatable ذخيره كنم وبعد آن به datagridviwe بايند كنم و اگر اطلاعاتي را نخواستم از datagridviwe حذف كنم و بعد اين اطلاعات ويرايش شده را به ديتابيس اضافه كنم ...
حال سوالم اينه كه چطور اين كارو بكنم ؟
آيا ميشه يه dt از نوع datatable تعريف كنم و يعد يه ركورد شامل چند فيلد به آن درج كنم ؟
چطور؟

متشكرم
افشين160

Esmail Solhkhah
یک شنبه 17 آذر 1387, 01:15 صبح
سلام دوست عزیز
بله میشه

DataTable dt = new DataTable();
DataColumn dcFilePath = new DataColumn("FilePath");
DataColumn dcFileSie = new DataColumn("FileSize");
dt.Columns.Add(dcFilePath);
dt.Columns.Add(dcFileSie);
DataRow dr = dt.NewRow();
dr["FilePath"] = "c:\\1.dat";
dr["FileSize"] = "1000";
dt.Rows.Add(dr);
dataGridView1.DataSource = dt;

اوبالیت به بو
یک شنبه 17 آذر 1387, 01:26 صبح
خوب مي تونيد يه كار ساده تر كنيد.
مقاديرتون رو تويه يه آرايه ذخيره كنيد و وقتي ثبت يا درج رو كليك مي كنيد تويه DataGridView اضافه كنيد و بعد اون رو به صورت Transaction ذخيره كنيد.

Afshin160
یک شنبه 17 آذر 1387, 10:53 صبح
باتشكر از تمام دوستان ..
آقاي obalitjoOon (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=47457) عزيز راه حل شما ساده تر ولي من قصد دارم تمام اطلاعات واقع در ديسكها و دي وي ها از قيبل نام و مسير وفلدر ها و نام تمام فايلها ... را در يه بانك داشته باشم .... تا در صورت لزوم بدونم در هر ديسك سختي چي دارم ... به نوعي قصد دارم اطلاعاتم را سازماندهي كنم ...
و راه حل شما براي مقدري كمي از اين اطلاعات خوب هست ولي زماني كه با تابعي قصد دارم تمام اين اطلاعات را در بيارم حجمش زياد ميشه و شايد يه آرايه 10000 تا يي احتياج پيدا كنم و اين باعث ميشه تا حافظه زيادي از من بگيره ...
و فكر كنم راه خوبي براي كار من نباشه ... ولي خوشحال ميشم بازم نظرتون را بدونم ...؟
با تشكر
افشين 160