PDA

View Full Version : Login failed for user 'sa'.

mrhamidifar
یک شنبه 17 آذر 1387, 09:59 صبح
سلام
قبلا من IIS و SQL رو رویه یک سیستم داشتم ، حالا SQL رو رویه سیستم جدا دارم
کاری که کردم IP رو رویه کانکشن استرینگ عوض کردم و حالا این ارور رو میگیره

System.Data.SqlClient.SqlException: Login failed for user 'sa'. Reason: Not associated with a trusted SQL Server connection

mrhamidifar
یک شنبه 17 آذر 1387, 10:03 صبح
در ضمن Authentication رو ست کردم رویه Mixed Mode

afshinjazi
یک شنبه 17 آذر 1387, 10:59 صبح
سلام

احتمالا مشكل از ‍Connection String هست ....

اگر مي خواهين با Sa كار كنين بايد Connection string در مد Sql Authentication باشه يعني به اين حالت :

Server=hostname;
Database=databaseName;
User ID=sqlServerUserid;
Password=sqlServerPassword

اگر مي خواهين به صورت Windows Authentication باشه بايد به صورت :

Server=hostname;
Database=databaseName;
User ID=windowsDomain\windowsUserid;
Password=windowsPassword;
Integrated Security=SSPI

البته براي حالت دوم بايد User ، ASPNET رو تعريف كرده باشين و دسترسي هم داده باشين و ديگه با Sa ، كار نمي كنه بلكه با ASPNET كار ميكنه ....

موفق باشي

:تشویق::تشویق::تشویق:

mrhamidifar
یک شنبه 17 آذر 1387, 11:12 صبح
وقتی روی سیستمی که برنامه را باهاش نوشتم هستم مشکلی نداره یعنی وقتی روی ویژوال استادیو هستم مشکلی نیست وقتی پابلیش میشه این مشکل بوجود میاد

mrhamidifar
یک شنبه 17 آذر 1387, 11:14 صبح
وقتی روی سیستمی که برنامه را باهاش نوشتم هستم مشکلی نداره یعنی وقتی روی ویژوال استادیو هستم مشکلی نیست وقتی پابلیش میشه رویه سرور این مشکل بوجود میاد

afshinjazi
یک شنبه 17 آذر 1387, 11:21 صبح
مشكلتون با تغيير Connection String حل نشد ؟؟؟؟

mrhamidifar
یک شنبه 17 آذر 1387, 11:27 صبح
متاسفانه خیر تویه ویژوال مشکلی نیست وقتی پابلیش میشه روی سرور این مشکل پیش میاد وقتی که sql server وسایت رویه یه سیستم بودن مشکلی نداشتم از وقتی جدا کردم اینجوری شد بعد از جدا کردن IP سرور رو عوض کردم و IP جدید گذاشتم نصب sql جدید هم فرقی با قبلی نداره (2000)

mrhamidifar
یک شنبه 17 آذر 1387, 12:16 عصر
وقتی با Windows Account لاگین می کنم این ارور را میدهد :

Login failed for user '(null)'. Reason: Not associated with a trusted SQL Server connection

Connection String 1

connectionString="Data Source=192.168.2.2;Initial Catalog=mis;Integrated Security=True;Persist Security Info=True;User ID=sa"
Connection String 2

connectionString="Data Source=192.168.2.2;Initial Catalog=mis;Integrated Security=True"

afshinjazi
یک شنبه 17 آذر 1387, 12:25 عصر
شما يوزر ASPNET رو ساختين ؟

شما IIS تون درست نصب هست ؟

يوزر ASPNET براي اين نوع ارتباط لازمه ....

چرا از SQL Authentication استفاده نمي كني‌؟
اينجا دقيقا اين كد رو بنويس و Integrated Security رو در اين حالت ننويس ديگه ....

connectionString="Server=192.168.2.2;Database=mis;User ID=sa;Password=SaPassword"

mrhamidifar
یک شنبه 17 آذر 1387, 12:58 عصر
<connectionStrings>
<add name="misConnectionString3" connectionString="Server=192.168.2.2;Database=mis;User ID=sa"
providerName="System.Data.SqlClient" />
</connectionStrings>

My sa Password is blank
باز هم همون وضعه:متفکر:

afshinjazi
یک شنبه 17 آذر 1387, 13:10 عصر
براي خالي بودن هم بذاريد تكه مربوط به اونو

يعني : Password= ""

اگر نشد باز هم

يوزر ASPNET رو اضافه كنيد ( به Database) و از Windows Authentication استفاده كنيد ...

mrhamidifar
یک شنبه 17 آذر 1387, 13:18 عصر
حل نشد :گریه::گریه::عصبانی:

afshinjazi
یک شنبه 17 آذر 1387, 13:41 عصر
ببين مي توني بيايي yahoo به afshinjazi پي ام بده ...

ar.shirazi
دوشنبه 18 آذر 1387, 15:18 عصر
متاسفانه خیر تویه ویژوال مشکلی نیست وقتی پابلیش میشه روی سرور این مشکل پیش میاد وقتی که sql server وسایت رویه یه سیستم بودن مشکلی نداشتم از وقتی جدا کردم اینجوری شد بعد از جدا کردن IP سرور رو عوض کردم و IP جدید گذاشتم نصب sql جدید هم فرقی با قبلی نداره (2000)
این مشکل به دلیل این است که در sql server شما، remote connection فعال نیست. در حقیقت کانکشن های remote را fail میکند