PDA

View Full Version : انتخاب ایتم ها س DbLookupCombobox

bmanfy
یک شنبه 17 آذر 1387, 10:50 صبح
سلام دوستان من یک DbLookUpCpmbobox رو به یه فیلدی وصل کردم . اطلاعات کل فیلد رو نشون . میده .
اما مثلا زمانی که روی Ado حرکت میکنم مقدار اون تغییر نمیکنه .
در کل چطوری میتونم با کد نویسی به ایتم های مناسب حرکت کنم .
در واقع کاری که میخوام انجام بدم اینه :
میخوام زمانی که وارد یه فرم دیگه شدم با توجه به اون فیلد کلیدی که ثبت کردم مقدار این DbLookUpCombobox هم مقادیر متناظر با اون کد رو نشون بده .
مثلا فردی کد 10 داره زمانی که وارد فرم می شم میخوام BdLookUpCombobox بره رو فردی که کد 10 رو داره . در ضمن به به مقادر دیگرش هم نیاز دارم .پس نمیتونم از DbCombobox استفاده کنم .
چطوری میتونم به اندیس 1- برم .
مرسی .

merced
یک شنبه 17 آذر 1387, 11:08 صبح
وقتي روي جدول حرکت کني DBLookup تغييري نمي کنه ولي با حرکت روي DBLookup جدول هم Scroll ميشه

DbLookupComboBox1.keyValue := Tabl1.Fields[0].asInteger ;
DbLookupComboBox2.keyValue := Null ;

Kamyar.Kimiyabeigi
یک شنبه 17 آذر 1387, 16:48 عصر
adotable ايي كه ازش استفاده ميكني رو با locate ببر روي ركوردي كه ميخواي بعد مقدار keyvalue مربوط به dblookup رو با مقدار مورد نظرت برابر قرار بده

bmanfy
یک شنبه 24 آذر 1387, 17:20 عصر
adotable ايي كه ازش استفاده ميكني رو با locate ببر روي ركوردي كه ميخواي بعد مقدار keyvalue مربوط به dblookup رو با مقدار مورد نظرت برابر قرار بده

سلام دوست عزیز این چیزی رو که گفتی متوجه نشدم . شفافتر بگو لطفا

Kamyar.Kimiyabeigi
دوشنبه 25 آذر 1387, 08:28 صبح
دوست عزيز dblookup بالاخره به يك dataset ايي متصل هست كه حالا يا adoquery , adotable , adostoredproc هست. شما بايد با استفاده از دستور locate اون dataset تون رو روي ركورد مورد نظر قرار بدين زماني كه dataset بر روي ركورد مورد نظر رفت مقدار keyvalue مربوط به dblookup رو با اون فيلد مورد نظرتون مساوي قرار بدين
مثال :

if AdoTable.Locate('Code', Value, []) then
DBLookup.KeyValue := AdoTable.FieldByName('Code').AsInteger;