PDA

View Full Version : بهترین روش جهت اتصال به بانک رو بیان کنید

a.maleki
یک شنبه 17 آذر 1387, 15:20 عصر
با عرض سلام به همه دوستان
در خصوص این موضوع باید بگم که روشهای مختلفی تو سایت بیان شده ولی یکسری از اونها نیمه کاره رها شده و به نتیجه نرسیده
از دوستان می خواهم روشهای که خودشون تو برنامه های که نوشتن و داره از آنها استفاده میشه رو با توضیحات مختصر بیان کنند
مثلا

cnn.ConnectionString = "Data Source = Server Name ; Initial Catalog = DataBaseName; Integrated Security=true;";

بیان کردن
سوال: حالا اگر ما بخواهیم از برنامه ای که نوشتیم یک setup درست کنیم اونوقت روی یک سرور دیگه نصب کنیم نام اون سرور رو چطور توConnectionString قرار بدیم

لطفا روشهاتون برای یادگیری بهتر بقیه در این بخش بیان کنید

ghazal4843
یک شنبه 17 آذر 1387, 19:55 عصر
ConnectionString = "Data Source = "& My.Computer.Name &"; Initial Catalog = DataBaseName ; User ID=UserName ; PWS=Password ; Integrated Security=true;";
My.Computer.Name نام سرور رو بر می گردونه.

sepehr.net
یک شنبه 17 آذر 1387, 22:25 عصر
سوال: حالا اگر ما بخواهیم از برنامه ای که نوشتیم یک setup درست کنیم اونوقت روی یک سرور دیگه نصب کنیم نام اون سرور رو چطور توConnectionString قرار بدیم

اگه برنامه تحت شبکه نباشه میتونی به جای نام سرور از این دستور استفاده کنی

(Local)\WINCC
ولی اگه تحت شبکه باشه باید ip اون کامپیوتر رو وارد کنی

a.maleki
دوشنبه 18 آذر 1387, 09:47 صبح
دوست عزیز من هم می دونم در شبکه باید از اسم کامپیوتر یا ip استفاده کرد ولی اگر بخواهیم یک برنامه رو تو چند تا شبکه با سرور های متفاوت و نام مختلف اجرا کنیم چطوری نام کامپیوترها رو توش ست کنیم
امیدوارم منظورم رو رسونده باشم

saghari
دوشنبه 18 آذر 1387, 11:53 صبح
باسلام
1- شماميتوانيد اون قسمت از اطلاعات رو كه در شبكه هاي مختلف ميتواند متاوت باشد (مثل server name) و ...رو توي يك فايل مثلا text بذاري و بعد توي برنامه ات مقادير رو از اون فاي بخوني. در نتيجه در شبكه هاي مختلف فقط كافي پارامترهاتو توي اون فايل ست كني.
2- شما ميتوانيد پارامترهاتون رو توي رجيستري ويندوز بگذاريد و يك مقدار اوليه هم به اون در برنامه بديد در ادامه وقتي كلاينت ميخواد به بانك شما وصل بشه چك كنه و اگه مشخصات سروري رو كه شما پيش فرض تو سيستم ست كرده بوديد پيدا نكرد به كاربر پيغام بده و اونو از كاربر بگيره و توي رجيستري ثبت كنه تا دفعه هاي بعدي بتونه ازش استفاده كنه.

nazaninebaba
دوشنبه 18 آذر 1387, 16:36 عصر
سلام دوست عزیز من هم دقیقا همین مشکل دارم.
من یک فرم درست کردم که توی اون همه اطلاعاتو میگیره مثل username password data source initial catalog . که با وارد کردن درست اطلاعات امکان ورود به سیستم داریممن هنوز امتحان نکردم ولی باید یک متغیر از نوع public کنیم مثل myvar . بعدش این functiono بنویسیم.

(dim reader as streamreader=new streamreader ("\config.text

try
do me.myvar=reader.resdline
catch
finally
reader.close
end try

حالا هر جا خواستی connectiono پر کنی از این استفاده کن

امتحان کنید اگر جواب داد به من بگید

a.maleki
دوشنبه 18 آذر 1387, 17:39 عصر
میشه بیشتر توضیح بدیدnazaninebaba

من یک فرم درست کردم که توی اون همه اطلاعاتو میگیره مثل username password data source initial catalog . که با وارد کردن

یعنی هربار باید کاربر اینهمه اطلاعات رو وارد کنه

- شماميتوانيد اون قسمت از اطلاعات رو كه در شبكه هاي مختلف ميتواند متاوت باشد (مثل server name) و ...رو توي يك فايل مثلا text بذاري و بعد توي برنامه ات مقادير رو از اون فاي بخوني. در نتيجه در شبكه هاي مختلف فقط كافي پارامترهاتو توي اون فايل ست كني.
2- شما ميتوانيد پارامترهاتون رو توي رجيستري ويندوز بگذاريد و يك مقدار اوليه هم به اون در برنامه بديد در ادامه وقتي كلاينت ميخواد به بانك شما وصل بشه چك كنه و اگه مشخصات سروري رو كه شما پيش فرض تو سيستم ست كرده بوديد پيدا نكرد به كاربر پيغام بده و اونو از كاربر بگيره و توي رجيستري ثبت كنه تا دفعه هاي بعدي بتونه ازش استفاده كنه.

امکانش هست که بیشتر توضیح بدید یعنی من نام سرور رو تو ریجیستری ذخیره کنم . چطوری ؟؟؟