PDA

View Full Version : mod

روانشناس
پنج شنبه 14 آبان 1383, 09:59 صبح
mod چیه؟

seyedof
جمعه 15 آبان 1383, 10:12 صبح
سلام
mod مخفف Modification است یعنی تغییر یا دستکاری. این نوع بازی سازی تقریبا جدید است و از حدود چند سال پیش که بازیها همراه ادیتور و ابزارهای جانبی مرحله سازی توزیع می‌شوند مرسوم شده است.
در واقع در mod سازی نیازی به برنامه نویسی نیست و از برنامه آماده یک بازی استفاده می‌کنید. با کمک ابزار مختلف دیتا ها و فایلهای بازی را تغییر می‌دهید تا یک بازی دیگر که الزاما از نظر قابلیتها شبیه بازی اولیه است بسازید.

مشهورترین mod فکر کنم همین Counter Strike باشه !‌ جالبه بدونید که خود این بازی یک mod روی Half Life است !

روانشناس
شنبه 16 آبان 1383, 15:10 عصر
آقای سیداف مچکرم. چند تا سوال دیگه برام پیش اومده:
1- این تغییرات تا چه اندازه است؟ یعنی داستان بازی رو هم میشه تغییر داد یا فقط محدود به تغییر فضا و شخصیت بازیه؟
2- برای ساخت یه mod برای بازی Unreal 2004 به چه ابزاری احتیاج داریم؟ (اصلا از کجا باید شروع کنیم؟)

راستی آقای سیداف شما جایی رو سراغ دارید که کلاس آموزش DirectX یا OpenGL رو برگزار کنه؟

seyedof
شنبه 16 آبان 1383, 18:20 عصر
سلام
۱-بله داستان و سناریو بازی رو هم میشه عوض کرد اما سبک کلی رو نه!‌ مثلا با یک بازی رالی نمیشه بازی mod جنگی ایجاد کرد.
۲-به ابزارهای مختلف از جمله برنامه ای به اسم فکر کنم UnrealEd احتیاج دارید. و همچنین سایر نرم افزارهای مورد نیاز برای ساخت بازی مانند نرم افزارهای سه بعدی و مدلسازی و دوبعدی مثل همین فوتوشاپ و....

در مورد کلاس آموزشی من OpenGL رو یادمه یکی از دوستان (آقای نصیری) دوره آموزش الکترونیکی برگزار کرده بودند. DirectX رو من تا حالا ندیدم اما اگر مقرون به صرفه باشه و عده افرادی که مایل به یادگیری دایرکت ایکس هستند قابل توجه باشه من حاضرم دوره اش رو آموزش بدم تا حالا به چندین نفر یاد دادم البته به روش سینه به سینه :)

takavar
دوشنبه 18 آبان 1383, 06:24 صبح
سلام ، سایت www.troya.ws ما داریم یه مود میسازیم ، یه نگاه بندازین. البته زیاد راهنمایی نداریم ، ولی شاید بخواین قسمت برنامه ساخت رو یه نگاه بندازین. یکم توضیح دادم.

http://sv1.3dbuzz.com/vbforum/unr_main.php
وابسته به سایت www.3dbuzz.com ، اگر اینترنت سریع دارید میتونید آموزش ویدو ای آنهارو دریافت کنید، مجّانی ، همینطور فکر کنم تو ایران ، یه مغازه در طبقه 4 یا 3 پایتخت داشتشون ... فکر کنم.

سایت رسمی در مورد 2 unreal ed ( لینک های قرمز کار نمیکنن ):
http://udn.epicgames.com/Main/WebHome

و در آخر یک انجمن فعال مملو از Mod ساز ها.
www.moddb.com
اگه بیشتر به برنامه نویسی علاقه دارید ، بیخیال mod ها بشین

در ضمن ، اگه کسی یه معادل برای mod به نظرش میرسه حتماً بگه.

روانشناس
دوشنبه 18 آبان 1383, 13:42 عصر
آقای سیداف هزینه های این روش سینه به سینه تون رو با PM به من اعلام کنید ببینم می تونم یه کلاس برپا کنم یا نه؟