PDA

View Full Version : بدست آوردن چند رکورد آخر

looklook
چهارشنبه 20 آذر 1387, 22:35 عصر
سلام
من یک برنامه نشریه نوشتم که می خوام در صفحه اول اون مثلا 5 خبر آخر رو نشون بدم. برای اینکار باید 5 رکورد آخر DatBase رو واکشی کنم که یک سری شرطهایی روشون هست. مثلا آرشیو نشده باشن و اجازه نمایش هم داشته باشن.
این هم کد Table مربوط به SQL

CREATE TABLE [dbo].[NewsDescripts] (
[NewsID] [int] IDENTITY (1, 1) NOT NULL ,
[NewgGroupID] [int] NOT NULL ,
[NewsTitle] [nvarchar] (150) COLLATE Arabic_CI_AS NOT NULL ,
[NewsBoddy] [ntext] COLLATE Arabic_CI_AS NULL ,
[PublisherUserNmae] [nvarchar] (50) COLLATE Arabic_CI_AS NULL ,
[PublisherIP] [nvarchar] (50) COLLATE Arabic_CI_AS NULL ,
[PublishedDate] [datetime] NULL ,
[PublishedTime] [datetime] NULL ,
[Archived] [bit] NULL ,
[SHAllow] [bit] NULL
) ON [PRIMARY] TEXTIMAGE_ON [PRIMARY]

در این جدول باید مقدار آرشیو برابر 0 باشد و مقدار SHAllow برابر 1 و شرط مشاهده آخرین 5 رکورد هم همین است. یعنی باید 5 رکورد با شرایط فوق نمایش داده شوند.

لطفا اگر راه حلی به نظرتان می رسد کمک فرمائید.
با تشکر.

twelve
چهارشنبه 20 آذر 1387, 22:59 عصر
با استفاده از کوئری ساده زیر میتونی به هدفت برسی

select top 5 * from [table] where Archived=0 and SHAllow = 1 order by NewsID Desc

jamalr
پنج شنبه 21 آذر 1387, 22:47 عصر
با سلام به همه ی دوستان
من یک سایت خبری و مقاله دارم که برای آپدیت کردن این سایت ابتدا بر روی سیستم خودم به صورت محلی اخبار و مقالات را وارد بانک اطلاعاتی سایت می کنم.و سپس با استفاده از برنامه Microsoft SQL Server Database publishing Wizard 1.1 از روی جدول های بانک اطلاعاتی سایت فایل اسکریپت ایجاد می کنم و بعد از اتصال به اینترنت و اتصال به بانک اطلاعاتی سایت بر روی اینترنت فایل اسکریپت را در محیط SQL SEREVR 2005 اجرا میکنم و اطلاعات جدید را به بانک اطلاعاتی سایت بر روی اینترنت اضافه می کنم.
و اما مشکل این است که بعد از مدتی اطلاعات جداول زیاد شده و ارسال آنها بر رو اینترنت بسیار زمان بر شده است زیرا هر بار باید کل اطلاعات قبلی و جدید را با هم از طریق فایل اسکریپت به بانک اطلاعاتی اضافه نمایم.
آیا راه حلی وجود دارد که من بتوانم تنها چند خبر و مقاله جدید را به صورت فایل اسکریپت تولید نمایم و به اطلاعات قدیمی کاری نداشته باشم و بدین ترتیب فایل اسکریپت کوچکی تنها از اطلاعات جدید تولید شود.در صورت امکان راهنمایی بفرمایید.سپاسگزارم.