PDA

View Full Version : تشخیص نوع sql

Dr.Saeed
شنبه 23 آذر 1387, 09:39 صبح
با سلام
دوستان عزیز چطوری میشه فهمید اس کیو الی که باهاش کار میکنیم اکسپرسه یا نه؟
شنیدم اگه اکسپرس باشه خیلی محدودیت میاره!(خصوصا برای اینستال گرفتن از برنامه)!
به نظر شما منطقی است که اس کیو ال اکسپرس را رها کنیم و برییم سراغ نوع معمولی آن؟
با تشکر

ar.shirazi
شنبه 23 آذر 1387, 15:33 عصر
برای sql server 2005 از این کوئری استفاده میکنیم:

SELECT SERVERPROPERTY('productversion'), SERVERPROPERTY ('productlevel'), SERVERPROPERTY ('edition')

اطلاعات کامل تر اینجاست (http://support.microsoft.com/kb/321185)

Dr.Saeed
شنبه 23 آذر 1387, 16:35 عصر
برای sql server 2005 از این کوئری استفاده میکنیم:

کد:
SELECT SERVERPROPERTY('productversion'), SERVERPROPERTY ('productlevel'), SERVERPROPERTY ('edition')
اطلاعات کامل تر اینجاست (http://support.microsoft.com/kb/321185)
دوست عزیز از راهنمایی شما سپاسگذارم
من از راهنمایی شما به این نتیجه رسیدم

9.00.1399.06 RTM Developer Edition
ولی بازم نمیدونم خصوصیاتی که این اس کیو ال داره چیه؟ یعنی محدودیت های اکسپرس را نداره؟ چقدر ظرفیت واسه ذخیر اطلاعات داره و ... ؟
امیدوارم سوالاتم حمل بر بی ادبی نباشد
ar.shirazi
یک شنبه 24 آذر 1387, 00:43 صبح
دوست عزیز از راهنمایی شما سپاسگذارم
من از راهنمایی شما به این نتیجه رسیدم

9.00.1399.06 RTM Developer Edition
ولی بازم نمیدونم خصوصیاتی که این اس کیو ال داره چیه؟ یعنی محدودیت های اکسپرس را نداره؟ چقدر ظرفیت واسه ذخیر اطلاعات داره و ... ؟
امیدوارم سوالاتم حمل بر بی ادبی نباشد
برای مشاهده دقیق خصوصیات میتوانید به سایت خود مایکروسافت مراجعه کنید
اما در خصوص این نسخه ای که شما دارید، خیر ، محدودیت های express را ندارد اما از نظر لایسنس به گونه ای است که شما نمیتوانید از آن در برنامه های تجاری استفاده کنید. در حقیقت این نسخه فقط برای مقاصد تست و .. ایجاد شده است.

Dr.Saeed
یک شنبه 24 آذر 1387, 08:06 صبح
اما در خصوص این نسخه ای که شما دارید، خیر ، محدودیت های express را ندارد اما از نظر لایسنس به گونه ای است که شما نمیتوانید از آن در برنامه های تجاری استفاده کنید. در حقیقت این نسخه فقط برای مقاصد تست و .. ایجاد شده است
ممنونم دوست عزیز
اگه قرار باشه یه اس کیو ال تجاری بدون محدودیت داشته باشم باید چه نوع اس کیو الی را از بازار تهیه کنم دنبال چه نوع اس کیو الی باشم؟ اصلا چنین اس کیو الی در بازارهای ایران وجود دارد؟

ar.shirazi
یک شنبه 24 آذر 1387, 11:34 صبح
ممنونم دوست عزیز
اگه قرار باشه یه اس کیو ال تجاری بدون محدودیت داشته باشم باید چه نوع اس کیو الی را از بازار تهیه کنم دنبال چه نوع اس کیو الی باشم؟ اصلا چنین اس کیو الی در بازارهای ایران وجود دارد؟
آنچه شما بدنیال آن هستید sql server Enteprise Edition است که قیمت آن 5 برابر sql server Standard Edition میباشد.
اگر قصد خرید لایسنس دارید اصلا عجله نکنید و جوانب را خوب بسنجید. بسیاری از امکانات Enterprise هست که شاید اصلا نیاز به آن نداشته باشید

Dr.Saeed
یک شنبه 24 آذر 1387, 12:08 عصر
آنچه شما بدنیال آن هستید sql server Enteprise Edition است که قیمت آن 5 برابر sql server Standard Edition میباشد.
اگر قصد خرید لایسنس دارید اصلا عجله نکنید و جوانب را خوب بسنجید. بسیاری از امکانات Enterprise هست که شاید اصلا نیاز به آن نداشته باشید
یه پروژه داریم که نتونستیم دیتابیس آنرا با اینستال شیلد به تارگت منتقل کنیم همچنین نمیتونیم فایل بک آپ را روی آن ریستور کنیم با تحقیقی که کردیم احتمالا مشکل از اس کیو ال باشه (پروژه نیمه تجاریه ) وقت هم بشدت کم داریم با این تفاسیر به نظر شما باید چکار کنیم؟ بریم سراغ اینترپرایز؟
با تشکر

ar.shirazi
یک شنبه 24 آذر 1387, 16:08 عصر
یه پروژه داریم که نتونستیم دیتابیس آنرا با اینستال شیلد به تارگت منتقل کنیم همچنین نمیتونیم فایل بک آپ را روی آن ریستور کنیم با تحقیقی که کردیم احتمالا مشکل از اس کیو ال باشه (پروژه نیمه تجاریه ) وقت هم بشدت کم داریم با این تفاسیر به نظر شما باید چکار کنیم؟ بریم سراغ اینترپرایز؟
با تشکر

اگر من جای شما باشم، این کار را (اتچ کردن دیتابیس) با installshield انجام نمیدهم.

بلکه از داده ها به همراه ساختار و ... یک Scriptتهیه میکنم. سپس در برنامه یک فرم تنظیمات قرار میدهم که کاربر نام sql server و user pass آن را بدهد. سپس با استفاده از این اطلاعات، آن اسکریپت را اجرا میکنم تا دیتا بیس ایجاد شود.

نصب sql server و.. هم به عهده خود کاربر

ضمنا، اگر کاری که میکنید چندان بزرگ نیست و تعداد رکوردهای آن خیلی بالا نیست و حجم آن از 1 گیگابایت هم بیشتر نمیشود، شاید بهتر باشد از express یا حتی MSDE 2000 استفاده کنید

Dr.Saeed
دوشنبه 25 آذر 1387, 09:57 صبح
بلکه از داده ها به همراه ساختار و ... یک Scriptتهیه میکنم. سپس در برنامه یک فرم تنظیمات قرار میدهم که کاربر نام sql server و user pass آن را بدهد. سپس با استفاده از این اطلاعات، آن اسکریپت را اجرا میکنم تا دیتا بیس ایجاد شود.

از راهنمای شما تشکر
من script را از داده ها ساختم ولی نمی دونم چطوری تو اون فرم تنظیمات صداش بزنم و روی سیستم تارگت بنشونمش:متفکر:
اگه زحمتی نیست راهنماییم کنید یا لینکی در این مورد برام بگذارید.
با تشکر

ar.shirazi
دوشنبه 25 آذر 1387, 11:20 صبح
از راهنمای شما تشکر
من script را از داده ها ساختم ولی نمی دونم چطوری تو اون فرم تنظیمات صداش بزنم و روی سیستم تارگت بنشونمش:متفکر:
اگه زحمتی نیست راهنماییم کنید یا لینکی در این مورد برام بگذارید.
با تشکر

با چه زبانی کار میکنید؟

Dr.Saeed
سه شنبه 26 آذر 1387, 09:43 صبح
با چه زبانی کار میکنید؟
با زبان سی شارپ کار میکنم.

Dr.Saeed
سه شنبه 26 آذر 1387, 17:52 عصر
دوست عزیز آیا اگر sql 2000 اینترپرایز باشه بازم می بایست این نسخه اسکیوال روی تارگت سیستم نصب بشه یا اینکه msde 2000 کافیه؟ اگر کافیه چه محدودیت هایی برامون خواهد داشت؟ البته سوال پست قبلی هم سر جاشه(اگر زحمتی نیست)؟

ar.shirazi
سه شنبه 26 آذر 1387, 22:39 عصر
دوست عزیز آیا اگر sql 2000 اینترپرایز باشه بازم می بایست این نسخه اسکیوال روی تارگت سیستم نصب بشه یا اینکه msde 2000 کافیه؟ اگر کافیه چه محدودیت هایی برامون خواهد داشت؟ البته سوال پست قبلی هم سر جاشه(اگر زحمتی نیست)؟
سوال قبلی: به راحتی و با استفاده از یک شیء sqlcommand میتوانید فرمان مورد نظر را اجرا نمایید

خیر. همان MSDE 2000 کافی است. MSDE دارای اینترفیس نیست و همه چیز در آن با دستورات انجام میشود. برخی سرویسهای ویژه Sql server مثل replication و ... را ندارد که برای حجم داده های پایین چندان هم مهم نیستند.
حجم آن نیز از حد معینی یعنی 2 گیگابایت بالاتر نمیتواند باشد

برخی از محدودیتهای آن:

No Enterprise Manager
No Query Analyzer
No Index Tuning Wizard
Only 2GB RAM
Only 2GB database size limit
Only 2 CPUs
Only five concurrent batch workloads or 25 concurrent connections for websites
No Database Server Failover Support
No Full-text search
No SQL Server Profiler
No Import and Export Wizards
No OLAP
No English Query
No SQL Books Online
No Full or Bulk-Logged recovery model support (only simple)

تنها محدودیت مورد توجه همان 2GB حداکثر حجم است. اگر برنامه تان برنامه کوچکی است (مثلا برنامه تاکسی تلفنی و مانند آن) کفایت میکند.

اطلاعات دقیق تر در لینکهای زیر:
http://www.teratrax.com/articles/msde_vs_sql_server.html

http://databases.aspfaq.com/database/what-are-the-limitations-of-msde.html
http://www.petefreitag.com/item/194.cfm

Dr.Saeed
سه شنبه 26 آذر 1387, 22:55 عصر
به راحتی و با استفاده از یک شیء sqlcommand میتوانید فرمان مورد نظر را اجرا نمایید
متوجه نشدم یعنی اگه دیتابس از اسکیوال 2000 باشه احتیاج به نصب اسکیوال 2000 روی سیستم مقصد نیست و با استفاده از شی اسکیوال کامند کار حله؟ چگونه؟
میشه بیشتر راهنمایی کنید؟تشکر