PDA

View Full Version : Fll in FoxPro

Andy
دوشنبه 06 مرداد 1382, 10:54 صبح
سلام بر همگی دوستان
من تازه عضو شدم و میشه گفت یه آکبند آب بندی نشده هستم یه مشکل تو برنامه ام پیدا کردم
اگه میشه و کسی بلده لطفا جواب بده (plz)
من یه سنسور اثر انگشت دارم با یه دونه DLL از طرف شرکت فروشندش و میخوام از تو فاکس با استفاده از این DLL با سنسور ارتباط برقرار کنم ولی هر کاری میکنم پیغام dll invalid میده در حالیکه تو نمونه برنامه ای که بهم دادند همین DLL داره کار میکنه .
القصه حال میشه یکی بگه این DLL یا فاکس پرو یا هر دو چه مرگشونه :x :x
قربان همگی

Mohammad_Mnt
دوشنبه 06 مرداد 1382, 21:42 عصر
احتمالا این DLL از یه سذی DLL های دیگه استفاده می کنه که پیداش نمی کنه ! این کار رو بکن ببین می شه : فایل Kernel.dll که توی پوشه سیستم ویندوز هست رو کپی کن کنار همین Dll

Andy
سه شنبه 07 مرداد 1382, 08:35 صبح
سلام دوباره به همگی
محمد جان ممنون از جوابت ولی من اینکارو هم که کردم دوباره با پیغام لعین DLL Invalid مواجه شدم :( :roll: :roll: :cry: :x
راه حل دیگه ای نیست ؟؟؟؟؟

Mohammad_Mnt
دوشنبه 13 مرداد 1382, 05:09 صبح
ببینم ! مطمئونی این فایلی که می گی FLL هست ؟ شاید DLL باشه ها ؟

Andy
دوشنبه 13 مرداد 1382, 12:14 عصر
سلام
بابا دمت گرم دیگه یعنی من F رو با D عوضی گرفتم :roll: :?: :!: :!: :!:
حال بفرض که فایل من DLL هستش چطوری به FLL قابل استفاده در فاکس تبدیلش کنم :cry: :cry: :cry: :x :shock: :cry: :cry:

Mohammad_Mnt
دوشنبه 13 مرداد 1382, 18:49 عصر
قصد توهین نداشتم اندی جان ( راستی کورس کجاست :wink: )
می شه دستوری رو که می نویسی این جا بذاری تا من هم ببینم ؟

Andy
سه شنبه 14 مرداد 1382, 13:47 عصر
سلام محمدجان
ببین اسم فایل من BII_V1100.DLL هستش خـــــــــــــوب .حال اگه بخوام تو فاکس از توابع این DLL استفاده بکنم بایستی با Set libray to به فاکس معرفیش کنم تا بعدا با Declare توابعش رو ثبت کنم .(وای چقر من بــــلدم خدا :? ) آقا جون وقتی ما میخوایم بنویسیم
SET LIBRARY TO BII_V1100.dll (البته به فرمایش شوما KERNEL.DLL رو هم کنارش گذاشتیم)
پیغام منفور Library file BII_V1100.dll is invalid ظاهر میشه ؟؟؟ خـــــــــــــــــــــوب
حالا من بایستی چیکار کنم؟؟ :cry: :cry: :cry: :cry:
برنامه ای چیزی هست که من این فایل رو به فایل FLL قابل استفاده در فاکس تبدیل کنم ؟ اگه هست :shock: به من معرفی کن یا اگه دم دستته بفرست به ایمیلم ( :oops: :oops: )
ممنوم

س.حمیدیانفر
سه شنبه 14 مرداد 1382, 19:01 عصر
اندی جان من فکر میکنم احتیاجی به نوشتن دستور

ُSET LIBRARY TO

نداشته باشی فقط dLL کپی کن تو فولدر سیستم ویندوز
و دستور Declare رو اجرا کن

موفق باشی
یا علی

Mohammad_Mnt
سه شنبه 14 مرداد 1382, 20:16 عصر
آقای حمیدینفر راست می گن . این دستور فقط مال فایل های FLL هست ( که در واقع نوعی DLL هستند که مخصوص فاکس هستند )
اگه سورس این DLL رو داشته باشی ( که بعید می دونم ) با یه سری تغییرات می تونی تبدیل به FLL کنی ، ولی اصلا به این کار احتیاجی نیست . با همون دستور دی کلر کارت راه می افته

Andy
چهارشنبه 15 مرداد 1382, 08:28 صبح
سلام
از دوستان بابت راهنمائیهاشون ممنونم .من اینکارو هم انجام دادم و بعدش با دی کلر توابع رو ثبت کردم ، تا اینجا درست ولی موقع استفاده از توابع تنها چیزی که توابع برمیگردونند مقدار .T. هستش حتی توابعی که باید عدد یا اسم یا هر چی ... رو برگدونند هم این مقدار رو بر میگردنند
و این بنظر درست نمیاد . :oops: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
قبلا از کمکتون ممنونم

س.حمیدیانفر
چهارشنبه 15 مرداد 1382, 09:36 صبح
فکر میکنم
باید تو نوع معرفی تابع دقت کنی اینهم یه مثال

DECLARE - DLL Command Example

This example for Windows displays the window handle for the currently active Windows application. When the WAIT window is displayed, you have 5 seconds to press ALT+TAB to switch to a different Windows application, or you can leave Visual FoxPro as the active application.

CLEAR
DECLARE INTEGER GetActiveWindow IN win32api
WAIT WINDOW "You can switch to another application now" TIMEOUT 5
? GetActiveWindow( )

Andy
پنج شنبه 16 مرداد 1382, 14:40 عصر
سلام بر همگی
آقای حمیدیانفر بنا به فرمایش شما من اینکارو هم انجام دادم ولی بازم توابع جوابهای نامربوط
بر میگردونند.راستی تا حالا کسی به این سؤال من (که با فرض نداشتن سورس یه DLL ،آیا برنامه ای هستش که بشه با اون، دی ال ال رو دستکاری کرد یا مثلا به FLL تبدیل کرد ؟ )جواب نداده ها .
اگه هست و کسی دم دستش هست محض ا... بما برسونه :oops: الهی خیر از جونیتون ببرید :cry: :cry:

Mohammad_Mnt
پنج شنبه 16 مرداد 1382, 17:20 عصر
اگه سورس این DLL رو داشته باشی ( که بعید می دونم ) با یه سری تغییرات می تونی تبدیل به FLL کنی
حالا سورس رو داری یا نه ؟

Andy
شنبه 18 مرداد 1382, 11:07 صبح
سلام
با فرض نداشتن سورس یه DLL(یعنی اصلا نداشتن) ،آیا برنامه ای هستش که بشه با اون، دی ال ال رو دستکاری کرد یا مثلا به FLL تبدیل کرد ؟

Mohammad_Mnt
شنبه 18 مرداد 1382, 12:24 عصر
نه ! ( غیر ممکن بعضی وقت ها ممکن می شه :wink: )

Andy
شنبه 18 مرداد 1382, 12:46 عصر
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

kia1349
یک شنبه 19 مرداد 1382, 06:47 صبح
دوست عزیز سلام
اولا برای استفاده از یک dll باید برنامه نویس آن این کامپوننت را طوری طراحی کرده باشه تا با تمام زبان های برنامه نویسی compatible باشد وگرنه از این جا به بعدش زور زیادیه
دوما شما سعی کن از منوی tools-options-controls اون dll رو به لیستت اضافه کنی البته قبلا باید با دستور regsvr32.exe mydllname.dll اونو ثبت کرده باشی. البته امکان دارد که پس از ثبت و رجیستر کردن dll شما اونو در لیست کنترلهات ببینی و چنانچه برنامه نویس اون کامپوننت طوری اونو طراحی کرده باشه که توی visual foxpro هم کار بکنه اونوقت جنابعالی میتونی ازش تو برنامه هات استفاده بکنی
البته این اشکال در خیلی از محیطهای بزنامه نویسی دیده میشه من خودم وقتی یک dll یا ocx طراحی میکنم اگر خوب روی تمام property هاش کار نکنم برای استفاده از اون توی دیگر محیطهای برنامه نویسی دچار اشکال میشم

Andy
یک شنبه 19 مرداد 1382, 08:24 صبح
سلام کیا جان
اولا ممنون از جواب خوب و کاملت دوما من این تابع regsrv32.exe رو نفهمیدم کجاست اگه ممکنه آدرسش رو دقیقتر بگو .
راستی اون DLL که اینقدر واسه من دردسر درست کرده مربوط به یه سنسور اثر انگشته و شرکت فروشنده این cd رو به ما داده و منم مجبورم بنا به دلایلی حتما از فاکس پرو استفاده کنم واسه همینه که اینقده بال بال میزنم :cry: :cry: :roll: :roll: :x :x :x :x :x :x
قربونت

naghdi
چهارشنبه 27 تیر 1386, 20:21 عصر
سلام
این هم یک سری توابع که فقط در پنجره فرما ن کار نمیکنند باید از داخل یک فایل prg صدا زده بشن کاملا کار میکنن و ...
http://www.tncoltd.com/fll.zip
فقط تا فردا اینجا هست

rezaTavak
پنج شنبه 28 تیر 1386, 07:48 صبح
الان هم که نیست در ضمن اون \ باید / باشه

rahro
پنج شنبه 28 تیر 1386, 08:55 صبح
سلام
این هم یک سری توابع که فقط در پنجره فرما ن کار نمیکنند باید از داخل یک فایل prg صدا زده بشن کاملا کار میکنن و ...
www.tncoltd.com\fll.zip (http://www.tncoltd.com\fll.zip)
فقط تا فردا اینجا هست

سلام اینها توابع نرم افزار پارس پندارند و اینجور که شما فرمودید نیست.یکسری از این توابع با توجه به گذشت زمان کارایی خود را از دست دادند و با ورژن جدید vfp دیگر کارایی ندارند و استفاده از آنها یعنی به هدر دادن رم اضافه !! و توابعی مثل leditlib به هیچ وجه از داخل فایل prg هم کار نمیکنن و برای استفاده به دنبال قفل سخت افزاری خود میگرده و ارور میده .و یکسری هم چون کاربران مجبورند از فونتهای خود پارس پندار استفاده کنند مطمئنا بدرد بروبچه ها نمیخورند چون باید رویه کاری خود را محدود و با محدویتها بسازند.حال سوال :آیا نرم افزاری وجود داره که بشه محتوی داخل توابع کتابخانه ای fll رو دید و اونها رو ویرایش کرد!؟

kia1349
پنج شنبه 28 تیر 1386, 12:21 عصر
ببین رهرو جان
قطعا یکی از اهداف درست کردن dll و یا fll اینه که کدهای داخلش دستکاری نشه
البته میشه فرض کرد برنامه هائی هم باشه که این کارها رو بکنه ولی اگر هم باشه به این راحتی در دسترس همه نیست
البته برای دیدن توابعشون برنامه هایی روی نت هست که با سرچ میتونید پیدا کنید
اگر قرار بود dll ها به این راحتی مورد ویرایش و تغییر قرار بگیرن که دیگه فاتحه ویندوز 1000 باره تا حالا خونده شده بود

naghdi
جمعه 29 تیر 1386, 10:12 صبح
سلام
من چک کردن فایل تا این لحظه رو سایت است
یک نمونه هم فرستادم اگر کار نکرد حتما بفرمایید.
روی فرمها و و غیره هم به خوبی کار میکنه .
اگر فکر میکنید مفید نیست بفرمایید تا حذف کنم.
http://www.tncoltd.com/test.zip

rezaTavak
جمعه 29 تیر 1386, 15:21 عصر

این آدرس درسته.

naghdi
جمعه 29 تیر 1386, 17:34 عصر
بله ممنون از تذکر شما
آدرس ها ویرایش شد.
امید وارم مفید باشه و اگر مشکلی وجود داشت سر و پا گوشم.

rahro
شنبه 30 تیر 1386, 06:24 صبح
سلام
من چک کردن فایل تا این لحظه رو سایت است
یک نمونه هم فرستادم اگر کار نکرد حتما بفرمایید.
روی فرمها و و غیره هم به خوبی کار میکنه .
اگر فکر میکنید مفید نیست بفرمایید تا حذف کنم.
سلام
شما مدعی هستید تمامی این تابع در سطح prg قابل اجراست!!!!! حتی LEDITLIB.FLL
مطمئنید؟!!:متفکر: