PDA

View Full Version : سوال: ایجاد جدول ( جداول ) مربوط به پلاک خودرو

dark-man
شنبه 23 آذر 1387, 16:35 عصر
با سلام خدمت اساتید . سوالی دارم که ممنون میشم راهنمائیم کنید .
من در حال نوشتن برنامه ای هستم که ثبت جزئیات پلاک خودروها بخشی از این نرم افزار هست . با توجه به اینکه در ایران ما 8 نوع پلاک خودرو مختلف و متفاوت از هم داریم . چه روش یا الگوریتمی را برای طراحی جداول مربوطه پیشنهاد می کنید . قابل توجه این که در دیتابیس من جدولی به نام tb_car دارم که می خوام هر کدام از این 8 نوع پلاک ثبت شد ID مربوطه در داخل pelak_ID ذخیره بشه تا بتونم ازش گزارش بگیرم .
ممنون میشم در این زمینه راهنمائیم کنید .

AminSobati
شنبه 23 آذر 1387, 23:21 عصر
سلام دوست عزیزم،
به تناسب نیاز Application و تنوع داده ها، میتونین از روشهای گوناگونی استفاده کنین. مثلا اینکه یک جدول عمومی داشته باشین و اطلاعات مشترک از پلاکها رو در اون نگهداری کنین. ولی برای جزئیات، هر نوع پلاک یک جدول خاص خودش داشته باشه که با ID به اون جدول عمومی وصل میشه.

dark-man
یک شنبه 24 آذر 1387, 10:02 صبح
سلام دوست عزیزم،
به تناسب نیاز Application و تنوع داده ها، میتونین از روشهای گوناگونی استفاده کنین. مثلا اینکه یک جدول عمومی داشته باشین و اطلاعات مشترک از پلاکها رو در اون نگهداری کنین. ولی برای جزئیات، هر نوع پلاک یک جدول خاص خودش داشته باشه که با ID به اون جدول عمومی وصل میشه.

سلام جناب Sobati . ممنون از راهنمائیتون . بخشی از گفته شما رو انجام داده اما مشکل اینه که در همه این 8 نوع پلاک فقط یک یا دو مورد مشترک هستند البته نه در هر 8 نوع . و این مسئله رو پیچیده کرده و اگه برای هر پلاک یه جدول طراحی شه فکر کنم بهتره اما دنبال یه روش و الگوریتم منطقی تر از اونی که خودم دارم ، می گردم . ممنون میشم اگه راهنمایی بیشتری بفرمائید .

dark-man
یک شنبه 24 آذر 1387, 18:15 عصر
کسی نیست در این زمینه کمکم کنه :( ؟؟

AminSobati
یک شنبه 24 آذر 1387, 21:35 عصر
معجزه ای در کار نیست دوست عزیزم! در جدول مشترک میتونین کل شماره پلاک رو بعنوان String ذخیره کنین. این باعث میشه بعضی از گزارشات نیاز به رجوع کردن به جداول جزئی رو نداشته باشند. اما گزارشاتی که جستجو روی اجزاء پلاک رو نیاز دارند، میبایست به جداول جزئی رجوع کنند

linux
دوشنبه 25 آذر 1387, 00:43 صبح
کسی نیست در این زمینه کمکم کنه :( ؟؟
احتیاج به 2 تا جدول داری،
1- جدول تعریف انواع پلاک
2- جدول خودروها
در جدول اول 2-3 تا فیلد می خواهد یکه مهمترینش کدنوع پلاک و یک فیلد هست که نحوه ی اعتبار سنجی را مشخص می کند.
در جدولی هم که می خواهی مشخصات ماشین را ثبت کنی یک فیلد هم می خواهی که نوع پلاک را مشخص کنی ، با توجه به انتخاب نوع پلاک به کاربر اجازه می دهی که اطلاعاتی که لازم هست وارد کند