PDA

View Full Version : طراحی بازی با 3dgs

Asad.Safari
یک شنبه 17 آبان 1383, 20:52 عصر
با سلام
آیا کسی با نرم افزار 3d game studio standard
توانسته که گیم بسازه؟

و اگر توانسته یه مقاله ای یا چیزی بدهد که ما هم استفاده کنیم!!!

با تشکر :flower:

takavar
دوشنبه 18 آبان 1383, 05:55 صبح
بهتون توسیه میکنم از این برنامه استفاده نکنید .

شاید بعضی ها از این گفته من خسته شده باشن . ولی :
بازی Farcry رو تهیه کنید ( نسخه 4 سی.دی اش ) وقتی نسبش کردین ، برید توی جایی که نصب شده .
editor.exe رو اجرا کنید .
حالا یک موتور e بازی تمام عیار در خدمت شماست! فوقلعاده قویه !
قابلیت باز سازی قوانین فیزیکی ، و همینطور قابلیت نرمال مپینگ داره. با محیط های باز و Dynamic داره.

اگر هم قصدتون برنامه نویسی ، کلّن بیخیال موتور های ساخته شده باشید

none-boy
شنبه 12 دی 1383, 10:19 صبح
سلام
تکاور می شه بگین چرا کسی که می خواد برنامه نویسی یاد بگیره باید دور این موتور ها رو خط بکشه؟ :گیج:

takavar
پنج شنبه 24 دی 1383, 08:30 صبح
نظر شخصی من هست این ... ولی خوب، این موتور ها قبلاً برنامه نویسیشون انجام شده. کار کردن باهاشون لطفی نداره اگه میخواهید برنامه نویسی کنید

... مثلاً اگه یکی خواست یاد بگیره چطور یه برنامه مثل فوتوشاپ بسازه نمیره که صبح تا شب بخونه ، فوتوشاپ رو فول بشه ! و عکس قشنگ باهاش بسازه.

Delphi Skyline
جمعه 16 بهمن 1383, 14:44 عصر
با این برنامه ها بازی سازی حال نمی ده برو با دلفی بساز

mostafa313
شنبه 17 بهمن 1383, 04:27 صبح
تا اونجایی که من می دونم 3d game studio قابلیت برنامه نویسی به زبان c رو هم داره.

Mehdi0016
یک شنبه 25 بهمن 1383, 10:26 صبح
سلام
همونطور که مصطفی گفت 3dgs یه زبان اسکریپت داره که شبیه c هستش؛
البته این خوبه که آدم برای درست کردن بازی همه چیزو حتی موتور بازی رو از اول خودش درست کنه ، ولی این تو مملکت ما یه کم ایده آله .
اولا چون تو ایران میشه بهترین بازی ها رو با 500-600 تومن یا همین حدودا تهیه کرد پس نباید زیاد هزینه و وقت بزاری چون ممکنه 100،000 تومن هم گیرت نیاد .
دوما بازی ها رو معمولا یه تیم کامل حدود 50-60 نفر شاید هم بیشتر تهیه میکنن و هر کسی فقط کار تخصصی خودشو انجام میده و در نهایت هم پولشونو از شرکت یا اسپانسر می گیرن و کاری به فروش بازی ندارن . در صورتیکه تو ایران هیچکس توی این کار سرمایه گذاری نمیکنه پس در نتیجه باید تا میتونی تعداد نفرات رو کم کنی و وقت و هزینه رو بیاری پایین . تازه برای یه برنامه نویس هم فرقی نمیکنه که موتور بازی رو خودش درست کرده باشه یا نه مهم سر درآوردن از نحوه کارشه .
بهر حال توی این سایت می تونید یه لیست تقریبا کامل از موتورهای بازی رو ببینید و اون هایی رو که open source هستند رو دانلود کنید .
http://www.devmaster.net
یه سری هم به فرومش بزنید .
ممنون

sohaib
سه شنبه 26 مهر 1384, 04:37 صبح
با سلام
من مقداری با این برنامه کار کرده ام ولی آن را توصیه نمی کنم
زیرا در اکثر موارد جز وقت تلف کنی چیز دیگری ندارد.

mcandovani
شنبه 29 بهمن 1384, 14:02 عصر
با سلام برید سایت www.persian-designers.com رو ببنید

Farshadtizhoosh
شنبه 09 تیر 1386, 17:30 عصر
نظر من اینه که برنامه‌ی خوبیه. من خودم باهاش کار کردم و یه بازی ساختم.
یه سری به tizhoosh.com و games-tools.com بزن.
البته games-tools.com تازه شروع کرده. اما مدیراشون یکی اند:لبخندساده:
موفق باشی
فرشاد