PDA

View Full Version : برنامه نویسان وی بی 6 ملاحظه نمائید

sh
سه شنبه 07 مرداد 1382, 16:37 عصر
سلام دوستان بی مقدمه برم سر اصل مطلب
من یکسال و نیم با وی بی 6 کار کردم و برنامه نوشتم از فایل گرفته تا دیتا بیس ولی به خدا وی بی دات نت یه چیزه دیگه اس بقدری قدرتمند و راحت شده که حد نداره امکانات بسیار زیادی برای برنامه نویسان در نظر گرفته شده است به خودتان تکانی بدهید و نو نوار شوید فقط در این صورت است که بیشتر پیشرفت میکنید و این بخش هم رونق بهتری می گیرد
کار با فایل ها بسیار بهتر شده یعنی وقتی میگم بسیار مثلا
imports sysytem.io
file.copy
directory.create و به همین راحتی با وارد کردن کلاس ورودی و خروجی هزاران کار با فایل و دایرکتوری انجام بدین که تو ورژن قبلی کلی کد نویسی میخواست
مثلا شما برای اینکه بتونین تو ورزن قبلی یک فایل ترتیبی را باز کرده و دی یک تکست باک نشان دهید باید فیال را باز کرده و در یه حلقه با شرط نرسیدن به آخر فایل انرا خوانده و به تکست باکس می ریختید ولی در اینجا با تعداد کد کمتر و راحتتر
imports system.io وارد کردن کلاس ورودی خروجی سیستم
dim s as streamreader ایجاد یک متغیر از نوع استریم ردر
s = NEW streamreader "c:\test.txt ربط دادن متغیر به استریمی که به یک فیال اشاره می کند
"
textbox1.text = s.readtoend ورودی تکست باکس مساوی با خوندن اطلاعات تا آخر فایل!
s.close بستن فایل
textbox1.select 0,0 یعنی هیچ رشته ای دارای فوکوس یا انتخاب نباشد

در دیتا گرید تو وی بی 6 یا هر زبان دیگه باید دست به دامن اکتیواکس های کم یاب می شدید که مثلا توی خانه های آن چک بکس برای فیلدهای بولین قرار بدین ولی دیتا گرید این خودش همه چیز داره
و هزاران چیز جدیده دیگه

برای شبکه به راحتی با سوکت ها کار کنید به خدا معرکه هست بشتابید
من خودم کار رو برنامه نویسی رو کندش کردم تا بتونم سریع یاد بگیرم
برای شروع دو کتاب خوب وجود داره اول
آموزش گام به گام ویژوال بیسیک دات نت از انتشارات نص با سی دی 3800 تومان
بعد آموزش از انتشارات نشر علوم
در این مورد از ناقوس نخرین که بدرد نمی خوره

البته من چند روزه به صورت جدی شروع کردم ولی از دوستان می خواهم مطالب بهتر عنوان کنن و دور وی ب ی6 رو خط بکشین تا قدرت دات نت رو حس کنید

با تشکر شهریار

سعید قدیری مقدم
سه شنبه 07 مرداد 1382, 17:00 عصر
سلام دوست عزیز من تا بحال با vb.net کار نکردم اما یک سوال دارم برنامه های تولیدی vb.net آیا در تمام ویندوز ها بدون مشکل کار میکنه بیشتر منظورم 9x و 2000A و اگر بدرستی کار میکنه ساختار تولید فایل setup در vb.net چطور است ایا قدرت داره در هنگام نصب برنامه کد خاصی رو در ریجستری تغییر بده و آیا چند شاخه رو میشه همراه با فایلها setup کرد :?:
اگر به این 2 سوالم جواب بدی ممنون میشم :)

sh
سه شنبه 07 مرداد 1382, 17:20 عصر
دوست عزیز در اینجا محیط ساختن ستاب اصلا کلی تغییر کرده و همه کاری میشه انجام داد به راحتی روی دسکتاپ هم شورت کات درست کرد و هر چیز دیگه
در مورد اینکه در هر ویندوزی نصب میشه یا نه در تمامی ویندوز ها به غیر از سرور دات نت و لانگ هورن که جدید هستند باید چهار چوب کاری دات نت رو نصب کنید که در داخل سی دی ویژوال استودیو دات نت وجود داره در حدود 20 مگابایت
البته برنامه نویسان با یک کلک میتوانند در برنامه هایی مثل مولتی مدیا بویلدر اول این فیال را ستاب کرده و بعد برنامه را و در کار کاربر خللی وارد نمی شود
یکی دیگه از خواص جدید دات نت این که شفاف کردن فرم یکی از خصوصیات اصلی فرم یعنی فرمی که زیرش رو میشه دید ولی در دلفی یا وی بی 6 کلی کد باید بنویسی
و مثلا برای بزرگ کردن فرم دیگه نباید نگران بهم خوردن جاری کنترلها باشید

و هزاران نکته دیگر
با تشکر شهریار

S.Azish
سه شنبه 07 مرداد 1382, 20:01 عصر
در Net. عمل ساخت setup بسیار ساده شده و در بیشتر مواقع فقط کپی کردن فلدری که برنامه اجرایی در اون ساخته شده کافیه. VB.Net دارای feature های بسیار قدرتمندیه که کم کم با کمک دیگر دوستان اونا رو اینجا مطرح میکنیم ولی همونطور که دوستمون در متنشون اشاره کردن بهتر کم کم VB رو فراموش کرد. من با VB از (Version 3.0 (1993 کار میکردم و شاهد رشدش بودم و درسته VB.Net به خوشدستی VB 6.0 نیست ولی بسیار قدرتمنده و یک زبان Object Oriented واقعیه.