PDA

View Full Version : سوال: استفاده از تریگر یا store proccedure برای بروز رسانی جدول

dark-man
شنبه 30 آذر 1387, 16:26 عصر
سلام خدمت همه اساتید . سوالی دارم که ممنون میشم در این زمینه کمکم کنید . قبلا" از لطفتون سپاسگذارم .

من با سی شارپ برنامه ای نوشتم که در این برنامه کاربر اطلاعات اولیه ای مربوط به پارکینگ رو وارد می کنه . در قسمت دیگری از این برنامه کاربر اطلاعات تکمیلی پارکینگ رو وارد می کنه که باید در جای مخصوص خودش بشینه . فرضا" اگه کاربر ماشین 1 رو از لیست ماشینها انتخاب کرد وقتی اطلاعات تکمیلی رو وارد کرد اون اطلاعات باید در مکانهای خالی جدول که مربوط به اطلاعات تکمیلی ماشین 1 هست قرار بگیره . جستجوی زیادی کردم بعضی ها از تریگر و بعضی هم از sp حرف زدن . می خوام بدونم برای این کار کدامیک از این موارد رو باید استفاده کرد و چه جوری . ممنون میشم بنده رو در این زمینه بصورت کامل راهنمائی کنید .

با تشکر .

hassanf
دوشنبه 02 دی 1387, 01:18 صبح
سلام
تریگر در این مورد کارایس ندارد.
2 تا Stored Procedure بنویسید که اولی اطلاعات اولیه را در جدول ثبت می کندو دومی اطلاعات تکمیلی را در جدول ثبت می کند.

ASKaffash
دوشنبه 02 دی 1387, 12:36 عصر
سلام
صورت این مسئله ربطی به تریگر ندارد و یک فرآیند ساده Update روی رکورد مورد نظراست که میتواند این دستور درون یک SP نیز انجام شود. تریگر هنگامی استفاده میشود که قرار است یک عملیات اتوماتیک در زمان درج و تصحیح یا حذف برای نقطه دیگری اتفاق افتد