PDA

View Full Version : مجموع مقادیر ستونها برای تراز مالی

akram
جمعه 22 آبان 1383, 10:32 صبح
سلام
من این سوال را قبلا هم مطرح کردم فکر میکنم کسی متوجه منطورم نشد
ولی واقعا این مشکل چند ماهه که گرفتارم کرده و از همه عاجزانه تقاضای کمک دارم :cry:
ببینید من میخوام جمع ستونهای مانده بدهکار و مانده بستانکار را در گزارش تراز ها و دفاتر کل .و.... بدست بیارم .
مقادیر سطرها را از تفاضل ستون بدهکار و بستانکار در یک قرمول بدست اوردم
ولی چون از طرفی این فرمول در دو ستون نمایش داده میشه بعنی گاهی در ستون مانده بدهکار و گاهی در ستون مانده بستانکار و از طرفی خودش هم از تفاضل دو تا مقدار مجموع بدست می اد نمیشه بعنوان فیلدی در summary پیدا و انتخابش کرد
من دنبال راهی برای بدست آوردن مجموع مقادیر این دو تا هستم یعنی جمع مانده بدهکار و جمع مانده بستانکار
اگه راهی باشه که بشه با برنامه ای یا دستوری یا حلقه ای در کریستال گفت که هرچی در سطرها دیده میشه جمع بکنه (بدون استفاده از running total,summery چون اینها را امتحان کردم و بدردم نخورد )مشکل من حل میشه
امیدوارم منظورم را رسونده باشم
بهرحال اگه کسی بتونه راهنمایی یا کمکی بکنه ازش ممنون میشم
باتشکر

sh
جمعه 22 آبان 1383, 21:21 عصر
خب خیلی راحته

باید از Formula Field استفاده کنی و اون موقع میتونی کنترل تمام فیلدهای روی صفحه گزارش رو در دست بگیری

akram
شنبه 23 آبان 1383, 20:46 عصر
این را میدونم اما نمیدونم چه دستوری توی این فرمولا فیلد بنویسم
اگه ممکنه بیشتر توضیح بدینچ
باتشکر

sh
شنبه 23 آبان 1383, 23:20 عصر
کتاب آموزش کریستال رپورت توی بازار هست یا میتونی یکی از Ebook های که آقای کرامتی دارن رو تهیه کنی و بخونی

کار راحتی هست

توی www.google.com هم میتونی بگردی

akram
چهارشنبه 27 آبان 1383, 00:46 صبح
لطفا در مورد EBOOK اقای کرامتی توضیح بدین از کجا بگیرمش
کتابی که توی بازار هست مال کیه
چون من یکی تهیه کردم مال اقای محمود زاده بدرد نمیخوره تمام چیزهای ابتدایی که خودم بلدم را گفته
با تشکر

namazi
چهارشنبه 27 آبان 1383, 10:59 صبح
اکرم خانم
یا منظور سئوال شما را نفهمیدم و یا اگه درست فهمیده باشم بهتره که شما با یک برنامه مثل vb یا دلفی یا .... با دیتابیستون ارتباط برقرار کنید محاسبات رو انجام بدهید و بعد نتیجه رو توی دیتابیس ذخیره کنید و بعد با کریستال ری÷ورت اون رو چا÷ کنید بهمین راحتی .

sh
چهارشنبه 27 آبان 1383, 20:42 عصر
بهتره که شما با یک برنامه مثل vb یا دلفی یا .... با دیتابیستون ارتباط برقرار کنید محاسبات رو انجام بدهید و بعد نتیجه رو توی دیتابیس ذخیره کنید و بعد با کریستال

این کار اصولی نیست

همیشه یادتون باشه داده هائی رو که قابل محاسبه هستند توی دیتابیس ذخیره نکنید

bahar60
دوشنبه 02 آذر 1383, 12:49 عصر
چرا اصولی نیست شما اگر محاسباتتون را مثلا در وی بی انجام بدید زمان باز کردن و نمایش دادن گزارشتون کمتر می شه و تقریبا یک کاربر برای دیدن گزارش نیاز نیست زیاد منتظر بمونه تا محاسبات در زمان گزارش گیری انجام شود کافی است شما گزارشتون را refresh کنید و فقط exe اون را ببینید :wink:

setarehman
سه شنبه 10 آذر 1383, 08:57 صبح
استفاده از furmola filde سرعت load گزارش رو یکم میگیره اما در این مورد که اگه از select هم استفاده کنید چون
مجبورید اون رو به عنوان فیلد در گزارش نشن بدید باز در سرعت گزارش تاثیر داره پس از همون furmola استفاده بشه بهتره
دستور با فرض دو فیلد f1 و f2 و اسم جدول f این جوری نوشته میشه .
({sum({f.f1})+sum({f.f2