PDA

View Full Version : توپلوژی یک شبکه نسبتا بزرگ همراه با جزییات

Syrus
جمعه 22 آبان 1383, 12:08 عصر
سلام

من دانشجوی نرم افزار به دنبال توپلوژی یک شبکه نسبتا بزرگ همراه با جزییات آن مثل مدل روتر ، سویچ و کابل ها و آدرس های IP به کار رفته شده می گردم . در صورتی که کسی می تواند به این جانب کمک نماید بسیار سپاس گذار خواهم بود
اگر پایان نامه دانشجویی سراغ دارید و یا خودتان می توانید کمک کنید لطفا معرفی کرده و یا ایمیل بزنید . واقعا نیاز دارم و از لحاظ زمان هم در مضیقه هستم .
باز هم ممنون .

حمیدرضاصادقیان
جمعه 22 آبان 1383, 23:46 عصر
دوست عزیز اگه میشه یک مقدار مطلب رو باز کن.یعنی میخوای توضیح بدیم که در یک شبکه بزرگ از چه توپولوژی استفاده میشه و نوع کابلها و غیره یا اینکه یک شبکه بزرگ رو نام ببریم با توپولوژی های اون؟

ببین در حالت کلی برای شبکه های بزرگ بهترین استفاده از توپولوژی STAR میباشد و کابلهای آن هم CAT 5
معمولا استفاده میشه. رنج آی پی هم از IP های Private استفاده میکنن در در کلاسهای خاص یک رنج مشخصی داره.
اگر در دو مکان دور از هم باشه از روتر اگر نه از هاب سویچ استفاده میکنن.

یک شبکه بزرگ هم میشه از اینترنت نام برد که توپولوژی اون از چند توپولوژی تشکیل شده ولی اصلش MESH هست که استفاده شده.
و از تعداد خیلی زیادی روتر - سویچ و ... استفاده شده.
حالا بااین تفاسیر اگه بیشتر توضیح بدی چی میخوای بهتر میتونیم کمکت کنیم.
در ضمن یک سری هم به کتاب NETWORK + بزن.
شاید بتونی جوابت رو ازاون بگیری

موفق باشی

Syrus
شنبه 21 آذر 1383, 10:34 صبح
با تشکر از دوست عزیز آقای صادقیان
عزیزم من Document می خواهم . داکیومنت مثل شبکه یک دانشگاه . تعداد کاربران . نوع استفاده و ... . کسی بتواند کمک کند اجرش با خدا شیرینیش با ما

Syrus
شنبه 21 آذر 1383, 10:36 صبح
با تشکر از دوست عزیز آقای صادقیان
من Documentاحتیاج دارم مثل شبکه دانشگاه تعداد کاربران ، نوع استفاده آ نها و...
اگر کسی کمک بدهد اجرش با خدا شیرینیش با ما.

houtanal
شنبه 21 آذر 1383, 14:19 عصر
بستگی داره
در این شبکه هایی که به این صورت هستند معمولا active directory برای اعتبار سنجی و کنترل سیستم های درون شبکه که عضو آن هستند ایده آل است.
برای ارتباط با اینترنت بسته به نوع ارتباط از یک روتر (سخت افزاری یا نرم افزاری) می تونید استفاده کنید.
کابل ها معمولا cat است و معمولا برای ارتباط از سوئیچ استفاده می شود.
چنین شبکه ای نیاز دارد سرویس های زیر را فعال کند
DHCP - DNS - Active Directory و بسته به نیاز و میزان بودجه کش سرور و آنتی ویروس شبکه و ...
بسته به نوع شبکه و سرویس هایی که میخواد ارائه بده باید طرح مناسب رو در نظر بگیری

Syrus
شنبه 28 آذر 1383, 19:02 عصر
با تشکر از دوست عزیز آقای هوتن
همه ی این ها را میدانم من plane طبقات - و یک سناریوی کامل نیاز دارم
باز هم ممنون از حسن توجه شما

Inprise
یک شنبه 29 آذر 1383, 07:39 صبح
<span dir=ltr>Have a look at CCNA Study guide , there are lots of them there and stop these kiddie questions here man</span>