PDA

View Full Version : کمک - زیبا سازی فرم

arman_Delta2002
یک شنبه 01 دی 1387, 20:13 عصر
سلام . من میخوام صفحه خوش آمد گویی زیبایی رو که طراحی کردم در فرم به صورت گاز گازی چه جوری بگم به صورتی که آکروبات ریدر 8 لود میشه داشته باشم به خصوصت فرم که مربوط به این کار بود رو میدونم ولی با دقت بالا این کار رو نمیکته و یک حالت شطرنجی به گوشه های اون شکل میده من میخوام حتی خط های نازک رو هم با هم تفکیک کنه تا فرم من حالت بدی پیدا نکنه

Netsky
یک شنبه 01 دی 1387, 22:39 عصر
سلام . باید از کامپوننت ها استفاده کنی . مثلا Glass button رو توی سایت و یا توی گوگل سرچ کن .
امیدوارم موفق باشید .

kablayi
دوشنبه 02 دی 1387, 00:26 صبح
سلام ...
تصویری رو که برای این کار تهیه کردین بایستی با پسوندGif ذخیره شده باشه و یک سری نکات رو در طراحی تصویر باید مد نظر قرار بدین ....
مثلا
- اگر میخواین قسمتی از تصویر از فرم بیرون بزنه نبایستی در اون قسمتها از شیب رنگ (از رنگ به محو) استفاده کنید ...
- پس زمینه تصویر رو بدون رنگ انتخاب کنید ...
- از همه مهمتر همون طور که گفتم بایستی با پسوند gif ذخیره کنید تا لبه های تصویر بهتر نشان داده بشن ...

این نمونه رو ببینید ...

kablayi
دوشنبه 02 دی 1387, 17:07 عصر
سلام ....
بعضی از دوستان پرسیده بودن که چطوری این تصویر رو در فرم به این شکل قرار دادم ...
ببینید خیلی ساده است ...
تصویر زیر رو ببینید ...
شما بایست یه کم با فتوشاپ آشنا باشین ... در فتوشاپ لایه پس زمینه رو پاک کنید و هر طرحی رو که دوست دارید بزنید فقط بایستی شرایط پست قبل رو رعایت کنید یعنی تو قسمتهایی که پس زمینه ندارید از شیب رنگ تا محو شدن رنگ استفاده نکنید که اصلا جواب نمیده ... و opacity رنگها رو کم نکنید ....

تصویرتون که آماده شد به صورت زیر عمل کنید ...
- یه pictureBox بزارید رو فرم بعد تصویر رو درون اون باز کنید
- بعد خاصیت formborderstyle رو برابر none و خاصیت transparencykey رو برابر همون رنگ پشت زمینه فرم قراربدین دقت کنید دقیقا همون رنگ باشه مثلا اگر control بود شما هم control انتخاب کنید ....

نکته مهم اینه که حتما فایل رو با پسوندGif ذخیره کنید تا کیفیت تصویر موقع اجرای برنامه بهتر باشه....

بعد میتونید یه progressbar هم رو فرم بزارید ...
به همین راحتی ...

موفق باشید ...

baidin
پنج شنبه 13 فروردین 1388, 00:59 صبح
سلام ....
بعضی از دوستان پرسیده بودن که چطوری این تصویر رو در فرم به این شکل قرار دادم ...
ببینید خیلی ساده است ...
تصویر زیر رو ببینید ...
شما بایست یه کم با فتوشاپ آشنا باشین ... در فتوشاپ لایه پس زمینه رو پاک کنید و هر طرحی رو که دوست دارید بزنید فقط بایستی شرایط پست قبل رو رعایت کنید یعنی تو قسمتهایی که پس زمینه ندارید از شیب رنگ تا محو شدن رنگ استفاده نکنید که اصلا جواب نمیده ... و opacity رنگها رو کم نکنید ....

تصویرتون که آماده شد به صورت زیر عمل کنید ...
- یه pictureBox بزارید رو فرم بعد تصویر رو درون اون باز کنید
- بعد خاصیت formborderstyle رو برابر none و خاصیت transparencykey رو برابر همون رنگ پشت زمینه فرم قراربدین دقت کنید دقیقا همون رنگ باشه مثلا اگر control بود شما هم control انتخاب کنید ....

نکته مهم اینه که حتما فایل رو با پسوندGif ذخیره کنید تا کیفیت تصویر موقع اجرای برنامه بهتر باشه....

بعد میتونید یه progressbar هم رو فرم بزارید ...
به همین راحتی ...

موفق باشید ...

البته در صورتی که با فتوشاپ آشنایی ندارید می توانید قسمت هایی از تصویر را که نمی خواهید پس زمینه داشته باشد کافی است رنگ آن قسمت ها را همان رنگی قرار دهید که در transparencykey انتخاب می کنید
این هم تجربه من از چند سال پیش که آشنایی با فتوشاپ نداشتم!:متفکر:
موفق باشید:تشویق:

arman_Delta2002
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 19:19 عصر
ولی با این که تمام این راه حل ها رو انجام دادم بازم یک خط سیاه به صورت عمودی در سمت چپ هست که نابود نمیشه ولی من نابود شدم :قهقهه: چکارش کنم !!! کسی به این مشکل بر خورد کرده خوب اگه تصویر از پیچیدگی بالایی برخوردار باشه چی ؟

nj2288200
پنج شنبه 15 مرداد 1388, 07:53 صبح
سلام دوستان
من استایل آفیس 2007 رو گرفتم و به بنامم اضافه کردم
ولی قسمت اضافه کردن button به سرفصلش(tab) کار نمیده.
یعنی وقتی اضفش می کنم کل فرم به هم میریزه و اخطار میده.
کسی هست که بدون اشکال از کجاست؟
با تشکر

rezaei manesh
پنج شنبه 15 مرداد 1388, 08:50 صبح
سلام دوستان
من یک همچین کار رو در فرم اصلیم انجام دادم اما چون فرم اصلیم mdi هست دورش مشکی مشه؟
من فقط می خوام دور فرم مثل عکسم مورب باشه؟
پیشنهادی ندارین