PDA

View Full Version : Switch بین فرمها

sarasara
دوشنبه 02 دی 1387, 11:33 صبح
سلام
من با دلفی آشنایی ندارم و اگه سوالم خیلی مسخره است ببخشید!
من یه پروژه ایجاد کردم با دو تا فرم. چطور می تونم با کلیک روی یه Button به فرم دوم switch کنم؟

mafazel
دوشنبه 02 دی 1387, 11:55 صبح
سلام دوست عزیز، تا وقتی هدف شما یاد گرفتن باشه هیچ سوالی مسخره نیست.
خیلی از مطالب رو که قبلا کسی پرسیده و پاسخ داده شده، میتونید در بخش جستجو (نوار بالای صفحه بین "نوشته های جدید" و "لینک های سریع" ) پیدا کنید اینطوری سریعتر پاسخ خیلی از سوالاتتون رو پیدا می‌کنید.
بر روی Button فرم اول دابل کلیک کنید و توی آن دستور Form2.Show یا Form2.ShwoModal رو بنویسید. اگر دستور دوم رو بنویسید باعث میشه تا وقتی Form2 بسته نشده فرم اول قابل استفاده نباشه.

vcldeveloper
دوشنبه 02 دی 1387, 16:33 عصر
این تاپیک از حالت حذف شده برگردانده شد!

دوستان، دقت داشته باشید که اگر کاربری تاپیک خودش را بدون دلیل قانع کننده ایی پاک کنه، حتما جریمه خواهد شد!

armin.g
دوشنبه 02 دی 1387, 20:10 عصر
سلام دوستان،
برنامه ای نوشتم که توش یک فرم کلی به صورت MDI Container و باقی فرم ها باید به صورت Child درون این فرم نمایش داده بشن. ولی مشکل اینجاست که فرمی که به صورت Child نمایش می دم و باید بعد از انجام پروسه اش بسته بشه، نمی تونم و هر کاری می کنم خطای Access Denied صادر می کنه! یعنی نمی تونم از درون یک فرم Child و مثلاً با یک دکمة Close me خود فرم را ببندم! لطفاً راهنمایی بفرمایید.
درضمن من به دلیل شکیل شدن برنامه فرمهای Child را به صورت None Border نمایش می دم.