PDA

View Full Version : سوال مهم dbgrid

ramsess
سه شنبه 03 دی 1387, 11:06 صبح
سلام اهل فن - دوستان همگی خسته نباشید

من این سوال رو قبلا پرسیدم کسی جواب درست و حسابی ندارد . با سرچ هم جواب نگرفتم .سوالم اینه که من یه dbgrid دارم و داخل اون هم فیلدهای زیاد رو نمایش می ده می خوام مثلا روی Row یا سطر پنجم که مشخصات خودم هست کلیک کنم توی صفحه گزارش گیری دقیقا بره صفحه پنجم از گزارش و مشخصات مربوط به همون فیلد رو نشون بده چون هر فیلد داخل یک صفحه است فیلد اول داخل صفحه اول - فیلد دوم صفحه دوم - و سوم ...همین طور تا آخر دستوری رو که قبلا یکی از دوستان داده بود نوشتم ولی وقتی کلیک می کنم روی هر سطری از datagrid کلیک کنم می صفحه اول از گزارش رو می آره منتظر کمک دوستان هستم - مرسی

Tifon_vb
سه شنبه 03 دی 1387, 11:44 صبح
With DBGrid1

row = Data1.Recordset.AbsolutePosition
frmaddd.txtcent.Text = .Columns(0).Text
frmaddd.txtjob.Text = .Columns(1).Text
و....
End With
frmaddd.Show

فورم frmadd همون صفحه مشخصات شماست

ramsess
شنبه 21 دی 1387, 14:59 عصر
دوستان هنوز حل نشده چه کنم؟؟؟؟؟؟
این یعنی چه ؟؟؟؟؟؟؟؟

اوبالیت به بو
شنبه 21 دی 1387, 15:14 عصر
يعني مقدار رشته اي DBGrid1 ستون شماره صفرم اون رو انتساب بده به TextBox فرم frmAdd.

ramsess
شنبه 21 دی 1387, 15:52 عصر
ممنون ولی راه حل راحت تری نیست البته ناراحت نشین من چیزی متوجه نشدم یه کم سطح پایین تر بگید ممنون می شم .
من گزارشم رو عوض کردم و با کرستال ساختم شیئم هم برای جستجو adodc هستش
آقای obilojoon لطفا جواب بدین مثلا همیشه خیلی ساده و پله پله ممنون می شم

rouzbeh_ziafati
دوشنبه 23 دی 1387, 01:52 صبح
من یه فیلد دارد در بانک که چهار داده توش هست . با این مقادیر : فله – پاکت – کلینگر – سایر
حالا میخوام وقتی که توی dbgrid رکوردهای بانک رو نمایش میدم . به ترتیب بر اساس این فیلد رکوردها رو مرتب کنه: اول پاکت ها بعد فله ها بعد کلینگر و بعد سایر . خودم فقط میتونم بر اساس حروف الفبا مرتب کنم . اما چطور میشه بر اون اساس که گفتم مرتبشون کنم ؟
حروف الفبا که میزنی اول پاکنت ها میاد بعد سایر بعد فله و بعد کلینگر با دستور اوردر بای .

ramsess
چهارشنبه 25 دی 1387, 12:21 عصر
دوستان مشکل من خیلی مهمه هنوز هنوزه هم هیچکی توی تالار جوابم و نداده
منتظم دوستان .....

ramsess
شنبه 28 دی 1387, 10:38 صبح
یعنی کسی توی این سایت نمی تونه این مشکل من رو حل کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خداوکیلی گیرم بدجوری

ramsess
شنبه 28 دی 1387, 15:11 عصر
هنوز منتظرم دوستام لطفا راهنمایی بفرمائید

ramsess
یک شنبه 29 دی 1387, 11:17 صبح
اهل فن هنوز منتظرم...

ramsess
دوشنبه 30 دی 1387, 13:08 عصر
هنوز منتظرم دوستان لطفا راهنمایی بفرمائید و اگه هم کسی نمی دونه بگید که سوالم رو پاک کنم

rouzbeh_ziafati
سه شنبه 20 اسفند 1387, 00:27 صبح
من می خوام چندتا چک باکس در برنامه قرار بدم که هر کدوم از اونها نام یکی از ستون های datagrid ام باشه . Datagird به بانک و جدول مربوطه وصل باشه . هر چک باکسی که انتخاب شد اون ستون (فیلد) در Datagrid نمایش داده بشه و هر کدوم که از حالت انتخاب دراومد در datagrid نشون داده نشه . تا اینجای برنامه کاری نداره .
اما مشکل من اینجاست که می خوام وقتی که روی دکمه گزارش گیری کلیک کردم بر اساس ستون هایی که در datagrid در حال نمایش هست یک پرینت بگیرم .
چطور باید به برنامه فهموند این رو ؟ مثلا ممکن یک بار دو تا ستون فقط فعال باشه . دفعه بعد 5 تاستون .
ما وقتی یک گزارش درست میکنیم از قبل می دونیم که از چه چیزهایی گزارش می خوایم و فیلد و لیبل این ها رو در گزارش طراحی می کنیم . اما حالا که معلوم نیست از قبل چندتا ستون رو برای گزارش گیری ارسال خواهیم کرد چطور برنامه این رو تشخصی میده ؟ چه راهی وجود داره ؟

sh2007
سه شنبه 20 اسفند 1387, 08:54 صبح
بهترين روش اينه كه وقتي روي گريد كليك مي كني اي دي اون ركورد رو بدست بياري بعد با استفاده از اي دي اون اطلاعات رو هر جا كه خواستي نمايش بدي

BookWorm
سه شنبه 20 اسفند 1387, 19:32 عصر
لطفا سوال خود را دقیق تر مطرح کنید ؟
و یا به ایمیل من بفرستید ؟ ehsan_roshanmehr@yahoo.com

rouzbeh_ziafati
چهارشنبه 21 اسفند 1387, 00:29 صبح
لطفا سوال خود را دقیق تر مطرح کنید ؟
و یا به ایمیل من بفرستید ؟ ehsan_roshanmehr@yahoo.com

منظورتون سوال من بود ؟
اگر اینطوره من از اون واضح تر نمی تونم بیان کنم

ramsess
سه شنبه 22 اردیبهشت 1388, 18:18 عصر
سلام اهل فن خسته نباشید خیلی این سوال رو پرسیدم کسی جواب نداد
خودم جوابش رو پیدا کردم
On Error Resume Next
Dim strQ As String
strQ = "Select * From tamded Where ID=" & Adodc1.Recordset.Fields("ID").Value
DataEnvironment4.rsCommand1.Open strQ, DataEnvironment4.Connection1, adOpenDynamic, adLockOptimistic, 1
DataReport4.Show
و حالا سوال جدید تر اینکه اگه من از CRYSTAL REPORT استفاده کنم تکلیف COMMAND , DATAENVIRONMENT چی می شه ؟

aleas2
شنبه 01 خرداد 1389, 21:54 عصر
سلام ببخشید من یه فرم ساختم که داخلش از DataGrid و Adodc استفاده کردم وبهم وصلشون کردم می خوام یه command بسازم که رکورد هارو جابجا کنه و وقتی رکورد ها جابجا میشه روی هر رکوردی هسته اون رکورد یا سطر به حالت انتخاب در بیاد
درست مثل اینکه با موس روی اون مثلث کلیک میکنی اون سطر به حالت انتخاب در میاد میخوام اینطور بشه چکار کنم؟

ویه سوال دگه برنامه نویسان به عکسای که برای زیبا سازی محیط برنامشون نیاز دارن با فتوشاپ خودشون میسازن یا توسط برنامه ای که این عکس هارو در اختیارشون قرار میده؟