PDA

View Full Version : مفهوم دقیق Unicode در دلفی 2009

AliReza Vafakhah
جمعه 06 دی 1387, 01:29 صبح
سلام دوستان

درباره یونی کود در سایت جستجو کردم یه pdf که دوست عزیزمون آقای کشاورز زحمتش رو کشیده بود رو نگاه کردم و این طور که دستگیرم شد برنامه ای که در دلفی 2009 ایجاد شود در هر زبان ، برای عرضه آنها به بازار نیاز نیست که فونت یا چیزهای مربوط به زبان همرا با نرم افزا اریه شود .

خوب من این خصوصیت رو در دلفی 2009 چک کردم و چون خیلی کنجکاو بودم ببینم که چطور عمل می کنه یه ویندوز دیگه هم کنار ویندوزم نصب کردم بعد برنامه ای با دلفی 2009 ایجاد کردم و در آن از فونت های فارسی استفاده کردم و بعد در ویندوزی که تازه نصب کرده بود (البته ویندوز جدید فونت زبان فارسی رو نداشت به طور کل هیچ تغییری در زبان ویندوز ایجاد نکردم) برنامه رو اجرا کردم اما::

فونت ها کمی بهتر شده بودند نسبت به نسخه های قبلی دلفی ولی از هم جدا بوند و از آخر به اول نمایش داده شدند به طور کل خوب نبود

حالا از دوستان می تونه کسی یه راهنمایی بکنه و بگه مفهوم دقیق یونکد در دلفی 2009 چیست؟

vcldeveloper
جمعه 06 دی 1387, 01:55 صبح
برای عرضه آنها به بازار نیاز نیست که فونت یا چیزهای مربوط به زبان همرا با نرم افزا اریه شود .
فونت نیاز هست. اگر فونتی که روی سیستم نصب هست، و شما ازش استفاده می کنید، کارکترهای فارسی را درست نشناسد، برنامه درست عمل نخواهد کرد! فونت های موجود اکثرا همه زبان های دنیا را پشتیبانی نمی کنند، و طراح فونت فقط کارکترهای یک یا چند زبان را در داخل فونت خودش تعریف می کند. اگر از فونت های استاندارد ویندوز مثل Tahoma, Arial, Times New Roman استفاده کنید، برنامه شما بدون نیاز به نصب زبان فارسی، در ویندوز بدرستی کار خواهد کرد، اما اگه از فونت های غیر استاندارد استفاده کنید، باید آن فونت هم در ویندوز نصب باشد، و کارکترهای یونیکد مربوطه را بدرستی پشتیبانی کند.

حالا از دوستان می تونه کسی یه راهنمایی بکنه و بگه مفهوم دقیق یونکد در دلفی 2009 چیست؟
اگه با یونیکد آشنا نیستید، بهترین چیزی که می تونم بهتون پیشنهاد کنم، اینه:
The Absolute Minimum Every Software Developer Absolutely, Positively Must Know About Unicode and Character Sets (http://www.joelonsoftware.com/articles/Unicode.html)
by Joel Spolsky