PDA

View Full Version : دستور اتصال اشیاء به فیلد ها

arman_Delta2002
جمعه 06 دی 1387, 17:04 عصر
سلام به همه من میخوام یه چندتا جواب خوب ببینم . اما سوال ؟؟؟؟
خوب من میدونم با این دستور به تکست باکس به فیلد بانک از نوع رشته ای ارتباط داده میشه

TextBox1.DataBindings.Add("Text", DataSet1.Tables("نام تیبل"), "نام فیلد")
خوب اگه در نام فیلدی که در بانک اطلاعاتی داریم یک کاراکتر فاصله (Spase) یک کاراکتر اظافه کرده باشیم و همون رو در کد هم اعمال کنیم چرا خطا میده و ارتباط ایجاد نمیشه .
مثال :
اصل :
بدون خطا

TextBox1.DataBindings.Add("Text", DataSet1.Tables("کاربران"), "[نام_خانوادگی]")
بعد :
با خطا
TextBox_OptionButton_VasilehNagliyeh_PassWordLogin .DataBindings.Add("Text", DataSet1.Tables("کاربران"), "[نام خانوادگی]")

ودیگه .... اگر بخوام یک CheckBox و یک PictureBox و یک ComboBox و یک ListBox رو ارتباط بدم باید بجای کلمه "Text" چی بنویسیم . ممنون:متفکر:

Mohammad_chz
جمعه 06 دی 1387, 18:30 عصر
سلام دوست عزيز
من چندتا پيشنهاد براي رفع مشكلات شما دارم اميدوارم مفيد واقع بشه.
1- سعي كنيد در نام گذاري از قواعد استاندارد مايكروسافت استفاده كنيد در اين صورن نيازي به فاصله و ... نداريد.
2- جدا از نام گذاري فارسي براي اجراي برنامه خودداري كنيد (به جهت قابل حمل بودن برنامه)
3- اگر در پروژه خود از يك Binding Source استفاده كنيد نيازي به استفاده از نام ديتاستو ديتا تيبل مربوطه نخواهد بود.
3- براي ساير موارد ذكر شده به راحتي مي توانيد از پنجره Properties در قسمت DataBinding استفاده كنيد. مثلا براي CheckBox گزينه CheckState بهترين گزينه براي انقياد به يك فيلد منطقي است. البته بسته به كاربرد شما دارد اگر بخواهيد متن توضيحي CheckBox را تغيير دهيد مي توان از همان پراپرتي Text استفاده كرد.