PDA

View Full Version : سوال: از کجا شروع کنم

mamizadeh
جمعه 06 دی 1387, 18:02 عصر
دوستان من با دات نت تحت سی شارپ برنامه نویسی می کنم و شدیدا علاقه د ارم که جاوا رو یاد بگیرم ولی نم یدونم از کجا شروع کنم
از j2SE یا j2ee اصلا فرق این دوتا تو چیه ؟

جاوا محیط IDE مثل VS مایکروسافت که واسه برنامه نویسی سی شار داره اون نداره.

ahmad598
جمعه 06 دی 1387, 20:13 عصر
سلام
اول سوال دوم: چرا داره، زیاد هم داره. بسته به سلیقه تون می تونید یکی از این 3 تا رو که من پیشنهاد می کنم به عنوان IDE نصب کنید:

NetBeans رو خود Sun انتشار می دهو قوی هست، ولی برای دانلودش نمی تونید مستقیم از خود سایت دانلود کنید چون Sun ایران رو تحریم کرده. مجانی هم هست.
Eclipse که خیلی معروفه و Open Source هم هست و به نظر من خیلی چیز تمیزیه.
IntelliJ IDEA که پولیه ولی خوب بعضی ها ازش خوششون میاد. فکر کنم چون عادت ندارن نرم افزار کرک نشده استفاده کنن!

هر سه تای اینایی که گفتم هم نسخه ویندوز دارن هم لینوکس، که من شدیدا پیشنهاد می کنم برای جاوا تحت لینوکس کار کنید.
برای شروع هم اگر از لحاظ انگلیسی مشکلی ندارید خود Sun یه Tutorial خوب و کامل روی سایتش داره. ولی یه کتاب فارسی هست به نام «راهنمای جامع جاوا (http://www.adinebook.com/gp/product/9648587213)» نوشته هربرت شیلد. خیلی کتاب کامل و تمیزی هست برای J2SE نسخه 5. 700 صفحه همه کتابخانه های مهم رو هم توضیح داده.
در مورد فرق این 3 تا نسخه هم در همین حد می دونم که: SE نسخه معمولی و برای Application هست، ME برای موبایله (همینهایی که زیاد دور و برمون بلوتوث میشن!) و EE نسخه وب هست. ظاهرا بیشترین فرقشون در کتابخانه هاست.

yourdkhani
یک شنبه 08 دی 1387, 15:19 عصر
یه سوال بعد از ساخت برنامه با جاوا برای نصب در سیستم دیگر به جزء package ست آپ به نصب package دیگری هم گویا نیاز داریم و خب این سواله برام این کارو خیلی سخت می کنه !!!!

handinux
دوشنبه 09 دی 1387, 01:14 صبح
منظور کدام پکیجهاست؟

cups_of_java
دوشنبه 09 دی 1387, 22:36 عصر
شما برای اجرای برنامتون (در صورتی که یه برنامه ساده و عادی باشه که از packageهای استاندارد جاوا استفاده می کنه) فقط نیاز به محیط اجرای جاوا Java Runtime Environment دارین که به اسم JRE شناخته می شه. JRE باید نصب باشه و این کارو اصلن سخت نمی کنه.