PDA

View Full Version : سوال در مورد connection

AmirAlimadadi
جمعه 06 دی 1387, 19:44 عصر
با سلام به همه دوستان
من توی یه پروژه تحت ویندوز که قراره تحت شبکه کار کنه می خوام به یه پایگاه داده از طریق ado.net متصل بشم (پایگاه داده sql server).
می خواستم بدونم که open بودن connection ها چقدر تاثیر توی عملکرد سیستم داره، به این معنا که اگه مثلا از روی یه کامپیوتر توی شبکه، اگه به پایگاه وصل شم و چند تا query اجرا کنم و اون connection رو نبندم، آیا توی دسترسی بقیه اشکال (مثلا کاهش سرعت) ایجاد میکنه؟؟ و اصولا اینکه در کل بهتره بعد از هر query ، اتصال به پایگاه داده (connection) رو ببندم و برای اجرای یه Query دیگه اون رو باز کنم، یا در ابتدا اون رو باز کنم و در پایان فقط یه جا اون رو ببندم؟

rooshan2008
شنبه 07 دی 1387, 08:18 صبح
سلام
من در برنامه ها معمولاً یک Connection ایجاد میکنم و توسط همون کانکشن فقط اطلاعات رو رد بدل میکنم دلیلم این هست که با ازدیاد Connection ها می تونه سرور رو دچار مشکل در خدمات رسانی کنه و یا قابلیت Sql sever رو کاهش بده ویا شما اگر دربرنامه خودتون بخواهید کاربران رو که به بانک برنامه شما متصل شدن رو تشخیص بدین با مشکل بر خواهید خورد.
از این رو من به شخصه معمولان یک کانکشن ایجاد و توسط اون دستورات رو اجرا میکنم در انتها هنگام خروج از برام هم اون رو میبندم.

AmirAlimadadi
شنبه 07 دی 1387, 15:42 عصر
با سلام
این که یک کانکشن درست کنیم، من هم موافقم و همین کار رو می کنم. اما مسئله اینه که آیا این کانکشن رو بعد از هر پرس و جو می بندین و برای بار بعدی دوباره باز می کنین یا نه، اون رو در ابتدای برنامه باز می کنین و تا انتهای برنامه باز نگه می دارین؟؟؟