PDA

View Full Version : ارسال صدا بصورت استريم چگونه است؟

gbg
یک شنبه 08 دی 1387, 14:36 عصر
سلام
با indy چطور ميشه صوت را به صورت استريم ارسال كرد
ممنون

gbg
چهارشنبه 11 دی 1387, 12:54 عصر
كسي چيزي نميدونه
اگه كامپوننتي هم بشناسين خوبه

mossaferin
چهارشنبه 11 دی 1387, 20:27 عصر
http://www.mitov.com/html/audiolab_faq.html

gbg
یک شنبه 29 دی 1387, 13:33 عصر
چرا اینقدر سوال ساده رو تفسیر کردی؟
من یه سرور دارم که می خوام صدا رو از میکروفن بخونه و به حداکثر 100 کلاینت که با اینترنت یا از طریق شبکه داخلی به سرور متصل هستن بفرسته و نرم افزار انور پخش کنه ( کنفرانس )

Valadi
یک شنبه 29 دی 1387, 13:40 عصر
شما می تونید از کامپونت vc استفاده کنید یک کامپونت حرفه ای در این زمینه است

raravaice
یک شنبه 29 دی 1387, 14:00 عصر
پیشنهاد دارم اگر اجباری به نوشتن برنامه جدید نداری از IPPBX های رایگان و آماده استفاده کن.

asterisk انتخاب خوبیه که میتونی از کنفرانس اون استفاده کنی به همراه امکانات وسیعی برای مدیریت کنفرانس.

موفق باشید

vcldeveloper
دوشنبه 30 دی 1387, 00:16 صبح
asterisk انتخاب خوبیه که میتونی از کنفرانس اون استفاده کنی به همراه امکانات وسیعی برای مدیریت کنفرانس.
بله، ولی به شرطی که با VoIP و SIP آشنایی کافی داشته باشند، یا کامپوننت هایی داشته باشند که جزئیات فنی مربوط به VoIP یا پروتکل SIP را برعهده بگیرند، و ایشون فقط کار با رابط برنامه نویسی آن کامپوننت را یاد بگیرند.

gbg
سه شنبه 01 بهمن 1387, 11:13 صبح
ممنون از راهنمایی تون من برنامه شو باید بنویسم و چون نرم افزار با اطلاعات امنیتی و دیتابیس موجود کاربران باید بتونه کار کنه و البته فقط یک شخص می تونه صحبت کنه و بقیه شنونده هستن و زمان هم صحبت هم باید کنترل بشه که همه این ها مشکل خاصی ندارن
مشکل اساسی من گرفتن صدا از میکروفن و ارسال اون به کلاینت ها و پخش اونه
وقتی صدا یه فایل ذخیره شده کامل باشه باز مشکلی نیست ولی وقتی قراره این صوت به صورت انلاین و بدون ذخیره سازی ارسال بشه اون موقع کمی سخته

علی اکبر
سه شنبه 01 بهمن 1387, 12:40 عصر
من هم اين مشكل دارم بدین صورت که دو رایانه که ای پی اون مشخص باشه می تونندبا هم گفتگو کنند با اکتیو ایکس های رایج اما مشکل زمانی اغاز میشه که این دو سیستم در اینترنت همدیگرو نمی بینند واصلاحا پینگ نمی شوند ولی هر دو یک سرور را می بینند واگر بشود هر دو صدا به سرور فرستاده و سرور صدارو به اون یکی دیگه بفرسته مشکل حل میشه همون کاری که مسنجر یاهو می کنه ضمنا همون طوری که دوستومون گفت من هم نمی توانم از برنامه موجود که تولید شده استفاده کنم وباید در دل برنامه که برا منظور دیگه ساخته شده بزارم تا کنترل بشه ممنون

vcldeveloper
سه شنبه 01 بهمن 1387, 16:40 عصر
مشکل اساسی من گرفتن صدا از میکروفن و ارسال اون به کلاینت ها و پخش اونه
وقتی صدا یه فایل ذخیره شده کامل باشه باز مشکلی نیست ولی وقتی قراره این صوت به صورت انلاین و بدون ذخیره سازی ارسال بشه اون موقع کمی سخته
کامپوننت VC، یا اگر صوت بصورت VoIP باید منتقل بشه، کامپوننت هایی مثل Vax یا AstraSIP.

ضمنا همون طوری که دوستومون گفت من هم نمی توانم از برنامه موجود که تولید شده استفاده کنم وباید در دل برنامه که برا منظور دیگه ساخته شده بزارم تا کنترل بشه
Asterisk یک برنامه آماده برای چت صوتی نیست، بلکه یک نرم افزار Open-source مرکز تلفن مجازی هست، و از استانداردهای مخابراتی مختلف پشتیبانی میکنه. شما برنامه ایی برای VoIP می نویسید، ولی این برنامه به خودی خود کار نمیکنه، باید یک مرکز تلفنی هم وجود داشته باشه. مثل این هست که شما دستگاه تلفن بسازید، ولی باید زیرساخت های مخابراتی، و مراکز تلفنی وجود داشته باشند که شما بتونید با این دستگاه تلفن تان با کسی تماس بگیرید. در برنامه های VoIP، برنامه ایی که کاربر ازش استفاده میکنه، نقش همون تلفن را بازی میکنه. اینترنت نقش زیرساخت های مخابراتی، و Asterisk نقش مرکز تلفن. البته Asterisk تنها نرم افزار برای این کار نیست. نرم افزارهای دیگه ایی هم وجود دارند که تجاری هستند و باید برای استفاده از آنها پول پرداخت کنید. Astersik بخاطر امکانات زیادی که ارائه میکنه، و مجانی بودن، پرطرفدارترین نرم افزار برای این منظور هست، و خیلی از شرکت های معتبری که تجهیزات VoIP تولید می کنند، پشتیبانی از Asterisk را به عنوان یکی از قابلیت های محصولشان ارائه می کنند.

اگر نمی خواید بر اساس استانداردهای مخابراتی چیزی بسازید، یا از VoIP استفاده کنید، بهترین کامپوننت انتقال صوت برای نوشتن کلاینت و سرور چت صوتی، همون کامپوننت VC هست.

علی اکبر
پنج شنبه 03 بهمن 1387, 09:41 صبح
هيچ مثالی برای استفاده ازAsterisk یا ... وجود ندارد

vcldeveloper
پنج شنبه 03 بهمن 1387, 12:05 عصر
هيچ مثالی برای استفاده ازAsterisk یا ... وجود ندارد
Asterisk خودش یک نرم افزار کامل هست. یک کامپوننت نیست که شما توی برنامه خودتون ازش استفاده کنید. Asterisk در یک برنامه VoIP مثل SQL Server هست در یک برنامه Client\Server بانک اطلاعاتی.

برای کار با Asterisk در سایت خودش انواع و اقسام راهنماها وجود داره، در کنار آن، تعداد زیادی هم انجمن به این موضوع می پردازند.

علی اکبر
شنبه 10 اسفند 1387, 13:01 عصر
سلام ممنون میشم یه لینک جهت دانلود کامپوننت vc معرفی کنید ممنون

vcldeveloper
شنبه 10 اسفند 1387, 19:33 عصر
ممنون میشم یه لینک جهت دانلود کامپوننت vc معرفی کنید
VC یک کامپوننت تجاری هست. لینک دانلود نسخه آزمایشی اش در سایتش موجود هست. لینک نسخه کرک شده آن را هم مطابق قوانین سایت، در این سایت مشاهده نخواهید کرد.

علی اکبر
یک شنبه 11 اسفند 1387, 12:16 عصر
VC یک کامپوننت تجاری هست. لینک دانلود نسخه آزمایشی اش در سایتش موجود هست. لینک نسخه کرک شده آن را هم مطابق قوانین سایت، در این سایت مشاهده نخواهید کرد.

سلام ممنون میشم همون نسخه آزمایشی بفرمائید از کجا دانلود کنم سایت خود شرکت را نیافتم

vcldeveloper
سه شنبه 13 اسفند 1387, 00:56 صبح
از کجا دانلود کنم سایت خود شرکت را نیافتم
http://lakeofsoft.com/vc/index.html