PDA

View Full Version : سوکت پروگرمینگ در #C

smile17
دوشنبه 09 دی 1387, 11:30 صبح
با سلام
نمی دونم باشد بگم متاسفانه یا خوشبختانه یک سری اطلاعات و نمونه کد در مورد سوکت پروگرمینگ در #C در سایت پیدا کردم که البته نظرمو جلب نکرد چون همراه با مثال عملی نبودن و این که خیلی جسته گریخته بودن
خلاصه.....لطفا دوستان در این تاپیک این بحث رو شروع کنند و اگه کد آماده به طور مثال یک بازی تحت شبکه یا یه پیام رسان تحت شبکه رو دارن جهت آموزش و درک بهتر عملکرد کدها عرضه کنند
با سپاس

Developer Programmer
دوشنبه 09 دی 1387, 20:34 عصر
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=132129

Sajjad.Aghapour
دوشنبه 09 دی 1387, 22:40 عصر
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=121111

ardeshir1365
دوشنبه 05 مهر 1389, 15:17 عصر
به نظر خودم این برنامه بدی نیست برای شروع یک برنامه چت هست
موفق باشید

shahin_sharifi
سه شنبه 11 آبان 1389, 19:11 عصر
این به شما کمک میکنه:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=254817

amatur_barnamenevis
چهارشنبه 25 خرداد 1390, 11:44 صبح
سلام
من يه مشكل دارم اونم اينكه وقتي يه برنامه كلاينت ميخواد وصل بشه به سرور برنامه هنگ ميكنه اين در حالتي هستش كه قبلا يه برنامه كلاينت به سرور هست و مي تونه بهش متن ارسال كنه و متن ارساليش رو دوباره ببينه ولي وقتي دومين كلاينت ميخواد وصل بشه و دكمه اتصال رو ميزنم فرمش ميره توي هنگ اينم كد سمت سرور هستش اگه كد كلاينت لازمه اونم بذارم؟؟

//Run Servet
private void button2_Click(object sender, EventArgs e)
{
MessageBox.Show("Server IP Address:" + ip + " Port Number: " + pi.Port, "Your Setting is Set", MessageBoxButtons.OK);
connection = new Socket(AddressFamily.InterNetwork, SocketType.Stream, ProtocolType.Tcp);
connection.Bind(pi);
connection.Listen(10);
Thread nakh1 = new Thread(new ThreadStart(listening));
nakh1.Start();
run.Enabled = false;
serverconnect.Text = "Connection is Connected";

}

private void listening()
{
newclient = connection.Accept();
client = (IPEndPoint)newclient.RemoteEndPoint;
newclient.Send(msgserver);
Thread nakh2 = new Thread(new ThreadStart(daterecieve));
nakh2.Start();
}
private void daterecieve()
{

while (true)
{
while (true)
{
length = newclient.Receive(data);
if (length > 0)
{
text = System.Text.Encoding.UTF8.GetString(data, 0, length);
text2 = Encoding.ASCII.GetBytes(text);
newclient.Send(text2);
break;
}

}
fillTextBox(text);
}
}

daniyal mirzai
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 12:27 عصر
بهتر که از سوکت های آسنکرون استفاده کنید این روشی که شما استفاده کردید برای نوشتن سوکتتون مناسب نیست

irannasa
شنبه 05 شهریور 1390, 13:30 عصر
آره خوبه من روي اين پروژه كار مي كنم

ardeshir1365
چهارشنبه 04 آبان 1390, 14:26 عصر
سوکت شما سنکرونه و سنکرون بیشتر از یک کلاینت قبول نمیکنه بخاطر همینه که هنگ میکنه
بهتره کد رو با اسنکرون بنویسی

saeed.66
دوشنبه 12 دی 1390, 01:49 صبح
سلام

همه این کد هایی که تو زمینه چت قرار داده شده برای ارتباط بین یک سرور و یک کلاینت هست
حالا کسی میدونه برای ارتباط بین یک سرور با چند کلاینت چیکار باید کرد؟

ممنون

vaheeed
شنبه 13 اسفند 1390, 16:12 عصر
من تا حدودی رو سوکت کار کردم ولی واقعا مطلب کاملی دربارش پیدا نکردم!!! البته وقت نکردم انگلیسی بخونم وگرنه مسلما مطالب خوبی پیدا میشه
تونستم از مطالب یه برنامه سرور آسنکرون نوشتم ، ولی برای ارسال اطلاعات از سرور به کلاینت مطلبی پیدا نکردم فقط دریافت متن از کلاینت هست اگه کسی میتونه کمک کنه واسه ارسال اطلاعات از سرور آسنکرون به کلاینت.
و البته تونستم یه کلاینت سنکرون برای ارسال و دریافت اطلاعات بنویسم.
فایل متنی که در C#‎ نوشتم گذاشتم که اگه کسی خواست ...

__________________________________________________ ___________________________
امیدوارم با همکاری یه چیزی یاد بگیریم.:لبخند:

Sasanjamali1991@yahoo.co
چهارشنبه 12 اسفند 1394, 10:06 صبح
سلام به همه کسی هست ک سوکت پروگرمینگ برای دستگاه های Rfid رو کار کرده باشه حتما جواب بدید شدیدا نیاز دارم .

pbm_soy
چهارشنبه 12 اسفند 1394, 18:47 عصر
منظورتون چیه دوست عزیز؟!
من سوکت پروگرامینگ کردم با زبانهای مختلف هم پیش آمده که نوشتم ولی منظور شما را از این سوال نفهمیدم!
سوکت پروگرامینگ برای rfid یعنی چی؟ معمولا این نوع دستگاه ها به همراه api فروخته میشوند که امکان خواندن و نوشتن داده با این دستگاهها را میدهند و نیازی به سوکت پروگرامینگ نیست!

آهان حالا فهمیدم نکنه منظورتون از سوکت همان پورت usb یا serial , parallel است؟! یعنی میخواهید برنامه نویسی برای پورت سخت افزاری بکنید
اولا این تاپیک مربوط به برنامه نویسی سوکت در شبکه است واگر از پست اول دقت میکردید میفهمیدید که جریان از چه قرار است!
دوما در هرصورت فرقی ندارد برای کار کردن با این دستگاهها شما از apiهای همراه دستگاه باید استفاده کنید که معمولا همراهش سورس کد مثال و غیره هم میگذارند!

Sasanjamali1991@yahoo.co
یک شنبه 16 اسفند 1394, 10:44 صبح
منظورتون چیه دوست عزیز؟!
من سوکت پروگرامینگ کردم با زبانهای مختلف هم پیش آمده که نوشتم ولی منظور شما را از این سوال نفهمیدم!
سوکت پروگرامینگ برای rfid یعنی چی؟ معمولا این نوع دستگاه ها به همراه api فروخته میشوند که امکان خواندن و نوشتن داده با این دستگاهها را میدهند و نیازی به سوکت پروگرامینگ نیست!

آهان حالا فهمیدم نکنه منظورتون از سوکت همان پورت usb یا serial , parallel است؟! یعنی میخواهید برنامه نویسی برای پورت سخت افزاری بکنید
اولا این تاپیک مربوط به برنامه نویسی سوکت در شبکه است واگر از پست اول دقت میکردید میفهمیدید که جریان از چه قرار است!
دوما در هرصورت فرقی ندارد برای کار کردن با این دستگاهها شما از apiهای همراه دستگاه باید استفاده کنید که معمولا همراهش سورس کد مثال و غیره هم میگذارند!

مرسی از پاسخ شما من توی یک شرکت کار میکنم میخوام یه برنامه بنویسم که باید با دستگاه ها ارتباط برقرار گنه و دیتا بخونه و... از دستگاه حالا میخوام ببینم چطور باید با دستگاه ارتباط برقرار کنم

pbm_soy
یک شنبه 16 اسفند 1394, 12:17 عصر
نوع و مشخصات دستگاه را بگید تا شاید دوستان بتونند راهنمایی کنند

Sasanjamali1991@yahoo.co
یک شنبه 15 فروردین 1395, 08:40 صبح
[QUOTE=pbm_soy;2308881]نوع و مشخصات دستگاه را بگید تا شاید دوستان بتونند راهنمایی کنند[/QU
نوع و مشخصات دستگاه ک دستگاه اختصصاصی شرکت .... ولی دستگاه های ورود و خروج گیت های کنترلی و دستگاه های حضور و غیاب