PDA

View Full Version : مشکل در sql server 2000

makh000f
دوشنبه 09 دی 1387, 15:44 عصر
با سلام و خسته نباشید.
دوستان من یک سورس کدی در دلفی دارم که دیتا بیسش sql هستش (sql server2000)
من sql server 2000 را که نصب میکنم server and clint تیکش خاموش هست و فقط only clint نصب میده و sql ی دارم که باید تو این sql server2000 که سورس با اونه attach بشود ولی سرویس منیجر نداره و لوکال نمیشناسه و نام یوسر ویندوز هستش، بعد server group باید این sql اتیچ بشود تا برنامه من به صورت ران در بیاید حالا چه کنم با این مشکل.ویندوز عوض کردم نشد،یوسر ادمین اومدم نشد،هر یوسری آمدم نشد پس چه کنم من؟ وقت ران شدن ارور میده که sql نداره یا به sql دسترسی نیست؟؟؟؟
مشکل من جدیه.لطفا کمکم کنید
و ضمنا یک sql server2000 دیگه هم نصب کردم باز نشد .راهنمایی شود.با تشکر.منتظر جواب هستم

ar.shirazi
سه شنبه 10 دی 1387, 08:28 صبح
با سلام و خسته نباشید.
من sql server 2000 را که نصب میکنم server and clint تیکش خاموش هست و فقط only clint نصب میده و sql ی دارم که باید تو این sql server2000 که سورس با اونه attach بشود ولی سرویس منیجر نداره و لوکال نمیشناسه و نام یوسر ویندوز هستش، بعد server group باید این sql اتیچ بشود تا برنامه من به صورت ران در بیاید حالا چه کنم با این مشکل.ویندوز عوض کردم نشد،یوسر ادمین اومدم نشد،هر یوسری آمدم نشد پس چه کنم من؟ وقت ران شدن ارور میده که sql نداره یا به sql دسترسی نیست؟؟؟؟
و ضمنا یک sql server2000 دیگه هم نصب کردم باز نشد .راهنمایی شود.با تشکر.منتظر جواب هستم
از چه ویندوزی و چه نسخه Sql server استفاده میکنید؟
sql server 2000 Standard را پیشنهاد میکنم با ویندوز 2003

dark-man
سه شنبه 10 دی 1387, 09:04 صبح
با سلام و خسته نباشید.

سلام . اینکه ناراحتی نداره makh00000f خان . اگه ویندوزوت XPهست نسخه personal version از sql server رو تهیه کن و روی ویندوز XP نصب کن . به همین سادگی :لبخندساده:
اگه هم از ویندوز 2003 می خوای استفاده کنی که فرمایش دوستمون کاملا" درسته :چشمک:

makh000f
سه شنبه 10 دی 1387, 17:22 عصر
سلام.ممنونم آقا من از ویندوز سرویس پک 2 استفاده میکنم.هیچ نسخه اسکیو ل روش جواب نداد.لطفا خودتون بگید که از چه ویندوزی استفاده کنم؟؟؟؟ نام کامل ویندوز رو بگین من همونو نصب کنم.ممنونم

dark-man
سه شنبه 10 دی 1387, 17:44 عصر
سلام.ممنونم آقا من از ویندوز سرویس پک 2 استفاده میکنم.هیچ نسخه اسکیو ل روش جواب نداد.لطفا خودتون بگید که از چه ویندوزی استفاده کنم؟؟؟؟ نام کامل ویندوز رو بگین من همونو نصب کنم.ممنونم

سلام . فکر نکنم ربطی به سرویس پک داشته باشه . ویندوز منم سرویس پک 2 هست و یه ویندوز معمولی اما همچین مشکلی ندارم . تا الان هم مجبور به عوض کردنش نشدم . شما همون سرویس پک 2 رو بریز بعد personal version رو نصب کن یا ویندوز 2003 سرور نصب کن و هر نسخه ای از sql رو که داری روش نصب کن . مطمئنی از personal version استفاده می کنی ؟:لبخندساده:

makh000f
سه شنبه 10 دی 1387, 18:24 عصر
اره personal version هم جواب نداد.کمکم کنید شدیدا.بگذارد یک ویندوز استفاده کنم ببینمم چی میشه!ممنونم راهنماییم کنید