PDA

View Full Version : Unicode در دلفی 7

freeid.blogfa
شنبه 14 دی 1387, 07:20 صبح
چطور میشه کلمات فارسی رو در فرم های دلفی نوشت . البته الان می توانم بنویسم ولی کلماتی که حروف گ پ چ ژ دارد کامل نیست و بجای این حروف سه نقطه قرار میدهد .
در ضمن آیا این امکان وجود دارد که در فایلهای متنی و یا رندوم که خروجی گرفته می شود بتوان کاراکترهای فارسی را به طور کامل وارد و ذخیره کرد ؟

مهدی کرامتی
شنبه 14 دی 1387, 08:02 صبح
مشکل عدم نمایش کاراکترهای فوق بخاطر فونت شماست که اون کاراکترها رو ندارد. اگر فونت فرم تان را به چیزی مثل Microsoft Sans Serif یا Tahoma تغییر دهید مشکل حل می شود.

behzadsaed
سه شنبه 24 دی 1387, 22:26 عصر
سلام من همين مشکل رو در دلفي 6 دارم ولي متاسفانه با تغير فونت هم مشکلم برطرف نشد
ممنون ميشم راهنمايي کنيد

freeid.blogfa
شنبه 28 دی 1387, 11:36 صبح
من که مشکلم در دلفی 7 با تغییر فونت حل شد .
ممنون

Daren-shan
شنبه 28 دی 1387, 15:21 عصر
شما از کامپونت TMS Unicode Component Pack v1.7.0.2 (4 Dec 2008) Incl. Full Source Code
استفاده کنید
کامپوننتش رو پیدا کردم...ولی میشه یکی توضیح بده چطوری نصب میشه:لبخند:
(شرمنده که نمی تونم لینک بدم :لبخند:عواقب داره:گیج:)

freeid.blogfa
شنبه 28 دی 1387, 19:08 عصر
برای فارسی نویسی در دلفی 7 نیاز به کامپوننت نیست مطمن شوید که در مسیر زیر در Control Panel
> Regional And Languages Optiond > تب Advanced > بخش Language For non-Unicode Program
از Combobox فارسی را انتخاب کنید .
حالا می توانیید فارسی بنویسید (البته باید فونت هم پشتیبانی کند مثل Tahoma )

Batman
یک شنبه 29 دی 1387, 10:20 صبح
برای فارسی نویسی در دلفی 7 نیاز به کامپوننت نیست مطمن شوید که در مسیر زیر در Control Panel
> Regional And Languages Optiond > تب Advanced > بخش Language For non-Unicode Program
از Combobox فارسی را انتخاب کنید .
حالا می توانیید فارسی بنویسید (البته باید فونت هم پشتیبانی کند مثل Tahoma )
نه خير به همين سادگي ها هم نيست.
برنامه توي سيستم خودتون با تغيير فونت از control panel درست ميشه اما زمانيكه برنامه رو روي سيسمتهاي ديگه تست كنيد متوجه ميشيد كه همون 4 تا كاراكتر مشكل دارند.چون كدهاي اسكي اونها ممكنه به علت ويندوزهاي مختلف فرق كنه.كه اين مشكل هم قبلا دربارش صحبت شده . جناب آقاي كرامتي يك component هم نوشتن كه با كمي تغيير كاملا مشكل فوق رو روي هر سيستمي حل ميكنه.
موفق باشيد

#target
یک شنبه 29 دی 1387, 17:32 عصر
سلام

نحوه فعال سازی راست به چپ در دلفی چطوری ؟

مخصوصا در Combobox و ListBox چطور میشه کلمات از راست به چپ نوشته بشند .

ghabil
یک شنبه 29 دی 1387, 23:33 عصر
BIDIMode رو بکن راست به چپ

#target
دوشنبه 30 دی 1387, 10:36 صبح
BIDIMode رو بکن راست به چپ

راست به چپ کردم ولی هیچ تغییری نکرد:عصبانی++::متفکر:

qazwsx
سه شنبه 01 بهمن 1387, 22:33 عصر
برنامه توي سيستم خودتون با تغيير فونت از control panel درست ميشه اما زمانيكه برنامه رو روي سيسمتهاي ديگه تست كنيد متوجه ميشيد كه همون 4 تا كاراكتر مشكل دارند.چون كدهاي اسكي اونها ممكنه به علت ويندوزهاي مختلف فرق كنه.كه اين مشكل هم قبلا دربارش صحبت شده . جناب آقاي كرامتي يك component هم نوشتن كه با كمي تغيير كاملا مشكل فوق رو روي هر سيستمي حل ميكنه.
موفق باشيد
میشه لینک اینو بزارین چون من هر چی گشتم پیدا نکردم

reza880
سه شنبه 06 اسفند 1387, 23:05 عصر
در اولین فرمی که فعال میشه، در متد OnCreate این دستور را وارد کن:
Application.BiDiKeyboard := '00000429';
آنوقت تمام کنترلهای مورد استفاده در برنامه، فارسی میشوند.

Batman
پنج شنبه 08 اسفند 1387, 08:50 صبح
میشه لینک اینو بزارین چون من هر چی گشتم پیدا نکردم
اينم خود كامپوننت
موفق باشيد.

Hsimple11
پنج شنبه 08 اسفند 1387, 21:17 عصر
موفق باشيد

این مشکل رو میتونید با استفاده از Farsi Keyboard Layout DLL حل کنید.

Batman
پنج شنبه 08 اسفند 1387, 21:31 عصر
این مشکل رو میتونید با استفاده از Farsi Keyboard Layout DLL حل کنید.
ميشه كامپوننت يا يونيتش رو بذاريد.
ممنونم

behzadsaed
پنج شنبه 06 فروردین 1388, 14:02 عصر
سلام
مشکل Unicode رو در دلفي 6 چطوري ميشه حل کرد ؟

Parseinfo
دوشنبه 16 شهریور 1388, 14:41 عصر
با سلام . شما فقط كافي است كه BiDiMode فرم رو راست به چپ كني تا تمام عناصر هم راست به چپ شوند. مشكل خاصي نبايد باشه. البته اگر اول BiDiMode عناصر را تك تك عوض كني و بعد BiDiMode فرم رو عوض كني اين كار انجام نميشه .