PDA

View Full Version : نحوه اتصال به sql server واقع در هاست

mjanbazi
دوشنبه 16 دی 1387, 11:05 صبح
با سلام من در هاست خود یک اس کیو ال سرور راه انداختم و برای آن یوزر و پسورد تعریف کردم
سپس در sql management studio به آن به صورت ریموت وصل شدم و یوزر و پسور را زدم و وصل شد و مشکلی نداشت
حال من می خواهم با زبان برنامه نویسی مثل وی بی 6 یا وی بی دات نت به این پایگاه داده در هاست خود اتصال برقرار کنم
می خواستم connection string بدونم
ممنون می شم جواب بدهید

دوستان من نمی خوام با asp یا php به صورت local به آن وصل شوم
یعنی صفحات asp را آپلود کنم و در خود هاست به اس کیو ال وصل شوم این همان لوکالی یا از کامپیوتر خود می شود که بلد هستم
من می خواهم با یک زبان برنامه نویسی برنامه ای را طراحی کنم که این امکان را داشته باشد به اس کیو ال سرور یک هاست متصل شود
باتشکر

Chabok
دوشنبه 16 دی 1387, 12:36 عصر
کافیست در ConnectionString سرور را به mssql.yoursite.com تغییر بدین .
یحتمل از www.yoursite.com هم بتونید استفاده کنید .

saied_genius
دوشنبه 16 دی 1387, 16:13 عصر
با سلام من در هاست خود یک اس کیو ال سرور راه انداختم و برای آن یوزر و پسورد تعریف کردم
سپس در sql management studio به آن به صورت ریموت وصل شدم و یوزر و پسور را زدم و وصل شد و مشکلی نداشت
حال من می خواهم با زبان برنامه نویسی مثل وی بی 6 یا وی بی دات نت به این پایگاه داده در هاست خود اتصال برقرار کنم
می خواستم connection string بدونم
ممنون می شم جواب بدهید

دوستان من نمی خوام با asp یا php به صورت local به آن وصل شوم
یعنی صفحات asp را آپلود کنم و در خود هاست به اس کیو ال وصل شوم این همان لوکالی یا از کامپیوتر خود می شود که بلد هستم
من می خواهم با یک زبان برنامه نویسی برنامه ای را طراحی کنم که این امکان را داشته باشد به اس کیو ال سرور یک هاست متصل شود
باتشکر

با سلام،

اگر شما واقعاً به صورت remote توانسته ايد به سرور خود وصل شويد پس تنظيمات سمت سرور را انجام داده ايد. (اميدوارم)

**براي دوستاني كه نمي دانند :****************************************
در صورتي مي توان به سرور وصل شد كه در سمت سرور، IP سرور به همراه Port ارتباطي را داشته باشيم. سرورهايي كه از آنها هاست مي گيريم مشكلي براي تنظيمات نداريم و خود آنها پورت را به همراه آي پي و user و pass براي ارتباط را به شما مي دهند.
اما اگر خودتان سرور راه اندازي كنيد بايد اين تنظيمات را انجام دهيد. (در صورت نياز به اطلاعات بيشر بگوييد تا بيشتر توضيح دهم.)

در هر صورت ما نياز به آي پي و پورت داريم . Connection String ما به صورت زير خواهد بود.
(با فرض اينكه آدرس سرور ما 192.168.0.1 باشد)

Data Source=190.190.200.100,1433;Network Library=DBMSSOCN;Initial Catalog=myDataBase;User ID=myUsername;Password=myPassword;

يا

Data Source=190.190.200.100\Sqlexpress,1433;Network Library=DBMSSOCN;Initial Catalog=myDataBase;User ID=myUsername;Password=myPassword;

**در صورتي كه Alternative دارد

البته Connection String استاندارد طبق زير است، خودم به شخصه استفاده كردم جواب داده (البته شبكه داخلي ، بر روي اينترنت را نمي دانم.)

Server=myServerAddress;Database=myDataBase;User ID=myUsername;Password=myPassword;Trusted_Connecti on=False;

Server / Data Source: آي پي سرور به همراه پورت مورد نظر (1433 پورت پيش فرض SQLServer 2005 است)
Network Library: به جاي DBMSSOCN بايد TCP/IP را قرار دهيد چون به احتمال زياد از TCP/IP استفاده مي كنيد.
Initial Catalog: نام ديتابيس خود كه موجود است بر روي سرور و اجازه دسترسي به آن را داريد.
User ID: نام كاربري تعريف شده براي شما بر روي SQLServer سرور.
Password: رمز عبور تعريف شده براي شما بر روي SQLServer سرور.

در صورت هرگونه سوال در خدمتم.

موفق باشيد.