PDA

View Full Version : سوال: مبدل كدپيج ايران سيستم به ويندوز و بالعكس

hrj1981
دوشنبه 16 دی 1387, 22:13 عصر
دوستان سلام
كسي كامپوننت يا سورس كدي مرتبط با عنوان تاپيك نداره؟

parselearn
دوشنبه 16 دی 1387, 23:45 عصر
اينارو براتون پيدا كردم
كد پيج ايران سيستم هم هست (بالعكس شو نمي دونم هست يا نه)

mhmoein
سه شنبه 17 دی 1387, 00:09 صبح
سلام اينو بخون
http://www.barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=655177&postcount=313

hrj1981
سه شنبه 17 دی 1387, 12:19 عصر
دوستان اين ضميمه ها نتونست مشكل من را حل كند ، كسي از بچه ها نمونه يا الگوريتم ديگري ندارد

mhmoein
سه شنبه 17 دی 1387, 18:00 عصر
دوست عزيز
شما مي خواهيد متني( TXT ) رو تبديل كنيد يا نه مي خواهيد يك بانك اطاعاتي مثل DBF رو ؟

hrj1981
سه شنبه 17 دی 1387, 19:40 عصر
ركورد را از بانك اطلاعاتي مي خوانم و مي خواهم آن را به كد پيج ايران سيستم برگردانم.(TXT)
البته بصورت كامل.خودم يه كارايي كردم ولي متاسفانه اطلاعات بصورت كامل كانورت نميشه.

hrj1981
چهارشنبه 18 دی 1387, 20:14 عصر
در كنار فايل DBF يك فايل CDX نيز مي باشد"فكر كنم انديكسهاي فايل DBF را داخل آن قرار مي دهند"،با خود فاكس پرو نيز اين فايل DBF من باز نمي شود و خطاي عدم وجود فايل REVERSE.prg را مي دهد

hrj1981
دوشنبه 23 دی 1387, 13:45 عصر
اُمت VB6 من بدجوري گير اين كد پيج ايران سيستم هستم (از win به Dos) چند تا نمونه بود ولي مشكل دارن .اگه الگوريتم تبديل را هم بگذاريد يه بلايي سرش ميارم.

علی جباری
دوشنبه 23 دی 1387, 21:04 عصر
به نظرم لينك زير بهترين برنامه در اين زمينه است كه كار شما رو بطور كامل انجام ميده.

http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=41062

M_Man_M
سه شنبه 01 بهمن 1387, 11:48 صبح
با عرض سلام

فايل Dll زير يک تابع تبديل کننده متن ويندوز به متن Dos ( ايران سيستم ) مي باشد .

مشکل اين فايل تنها اينه که سرعتش يک مقدار پايين است و اون هم به خاطر تبديل بدون مشکل اونه .

اميدوارم که مشکل همگي حل بشه .

در ضمن خواهش مي کنم در صورت بروز هرگونه مشکل در همين قسمت نوشته بگذاريد .

مثال تحت VB6 :

Dim W2D As New ClsWin2Dos
Dim StrW2D As String
StrW2D = W2D.Win2DosDll("متن")

فايل جديدي به نام W2D_D2W با قابليت بيشتري نسبت به اين فايل ساخته شده
ميتوانيد آنرا در ادامه دانلود نماييد
با تشکر

hrj1981
سه شنبه 01 بهمن 1387, 19:30 عصر
با سلام و تشكر
دوست عزيز ، فوق العاده كانورت ميكنه ولي با حرف "ك" مشكل داره و بعد از كانورت به علات "؟" تبديل ميشه.

hrj1981
چهارشنبه 02 بهمن 1387, 13:27 عصر
توي يك كامپيوتر ديگر امتحان كردم حرف "ك" تبديل به "غ" شد.
كامپيوتر اول با سيستم عامل MediCenter بود و دومي با سيستم عامل XP per SP2

M_Man_M
شنبه 05 بهمن 1387, 08:49 صبح
با عرض سلام خدمت تمامي دوستان
همچنين سلام مخصوص خدمت دوست عزيزم hrj1981 ( با تشکر از نامه ات )

قابل توجه کليه دوستان که از فايل win2dos.dll استفاده مي کنند :

اگر هنگام استفاده از فايل فوق مشکل حرف "ک" داريد ميتونيد فايل زير را در ويندوز يک بار اجرا کنيد .
توضيح در مورد فايل زير :
فايل زير اصلاح کننده کيبورد فارسي در ويندوز xp هست ( حرف "پ" و "ژ" ) که اگه اونو فقط يک بار داخل هر ويندوز xp اجرا کنيد و ويندوز را مجدداً بوت کنيد مشکل حل مي شود .
توجه کنيد که هنگام اجرا سي دي ويندوز داخل درايو سي دي نباشد . هيچ پنجره اي جهت نصب به شما نشان داده نمي شود . در انتها يک پنجره باز مي شود که در خواست سي دي ويندوز مي کند . شما پنجره را لغو و ويندوز را reset کنيد .

کساني که به هر دليل نمي خواهند از فايل زير استفاده کنند ، منتظر ورژن بعدي فايل کتابخانه اي باشند .

با تشکر از تمامي دوستان
همچنان منتظر نظرات خوب شما هستم .

hrj1981
شنبه 05 بهمن 1387, 08:58 صبح
سلام
چقدر براي ورژن بعدي بايد صبر كنيم.من بدجوري گيرم

M_Man_M
یک شنبه 06 بهمن 1387, 08:18 صبح
سلام
چقدر براي ورژن بعدي بايد صبر كنيم.من بدجوري گيرم

با سلام

اگه خيلي عجله داري مي توني از فايل Fa_key استفاده کني .
اگه از اين فايل استفاده کردي و باز مشکل داشتي يه خبر بده .

hrj1981
یک شنبه 06 بهمن 1387, 11:15 صبح
فايل fa_key را اجرا کردم ، وقتي پيغام قراردادنCD ظاهر مي گردد و هنگامي که آن را لغو مي کنم پيغام زير ظاهر مي شو د و مشکل همچنان باقي است

You Chose not to restore the orginal version of the files.
the may affect windows stability
are you sure you want to keep these unrecognized file version?

ضمنا حروف "ع" و "غ" در هنگامي به آخر کلمه مي رسند تبديل به حروف آخر چسبان نمي شوند.

M_Man_M
یک شنبه 06 بهمن 1387, 11:41 صبح
فايل fa_key را اجرا کردم ، وقتي پيغام قراردادنCD ظاهر مي گردد و هنگامي که آن را لغو مي کنم پيغام زير ظاهر مي شو د و مشکل همچنان باقي است

You Chose not to restore the orginal version of the files.
the may affect windows stability
are you sure you want to keep these unrecognized file version?

ضمنا حروف "ع" و "غ" در هنگامي به آخر کلمه مي رسند تبديل به حروف آخر چسبان نمي شوند.

با سلاموقتي پيغام فوق نمايش داده شد ، شما گزينه Yes را انتخاب کرده و يک بار ويندوز را Reset نماييد .وقتي ويندوز بوت شد ، مشکل کاملاً بر طرف مي شود .منتظر جواب هستم .

hrj1981
یک شنبه 06 بهمن 1387, 12:08 عصر
کاري که گفتيد انجام شد ولي متاسفانه اتفاقي صورت نگرفت

M_Man_M
یک شنبه 06 بهمن 1387, 13:29 عصر
کاري که گفتيد انجام شد ولي متاسفانه اتفاقي صورت نگرفت

با سلام

من اين فايل رو حداقل روي 100 تا کامپيوتر با هر ويندوز ايکس پي که داشته امتحان کردم و جواب گرفتم .
در صورت امکان روي يک کامپيوتر ديگر امتحان کنيد .

در مورد حروف "ع" و "غ" که فرموده بوديد :
حرف "غ" مشکلي نداشت ولي مشکل حرف "ع" رو در ريويژن زير بر طرف کردم .

فايل جديدي به نام W2D_D2W با قابليت بيشتري نسبت به اين فايل ساخته شده
با تشکر

hrj1981
یک شنبه 06 بهمن 1387, 13:45 عصر
من الان اين ريوژن را هم امتحان کردم ولي متاسفانه همان حرف ک را به غ تبديل کرد.ضمنا من مشکلم فقط با همين حرف است و ساير حروف مانند ژ و پ بدرستي کانورت ميشود.نمي دانم از زحمات حضرتعالي چگونه تشکر کنم ، شايد مشکل از سيستم من باشد اگر اجازه بدهيد شب با کامپيوتر منزل تست کنم شايد درست شد. راستي در رابطه با کانورت برعکس از داس به ويندوز چيزي نداريد؟

hrj1981
یک شنبه 06 بهمن 1387, 13:48 عصر
راستي براي مقدار اسکي حرف ک چه عددي را انتخاب نموده ايد.الان من در کامپيوتر خودم مقدار اسکي آن را 152 مي بينم

M_Man_M
یک شنبه 06 بهمن 1387, 13:53 عصر
توجه توجه توجه :

قابل توجه کليه کساني که از دو فايل Win2Dos.dll و Fa_Key استفاده مي کنند
( از جمله دوست عزيزم hrj1981 )

اگر دوستان مشکل حرف ک داشتند و سپس از فايل Fa_Key استفاده کردند بايد بدانند متني که وارد فايل کتابخانه اي مي شود چيست .

مثلا اگر شما فايل بانک اطلاعاتي اکسس را به عنوان منبع داشته ايد و يکسري اطلاعات وارد آن کرده ايد ( قبل از استفاده از fa_key ) پس از استفاده از فايل Fa_Key مشکل حرف ک حل مي شود . ولي اطلاعاتي که قبلا وارد شده تصحيح نمي شود .

در نتيجه شما بايد بصورت دستي تمام حروف ک را در بانک اطلاعاتي با حرف ک جديد ريپليس کنيد و مجددا براي کانورت تلاش کنيد .

من باز هم منتظر جواب هستم . با تشکر فراوان

hrj1981
یک شنبه 06 بهمن 1387, 14:02 عصر
مهندس جان اگر اجازه بدهي چون فايل من SQL است و شامل چند هزار رکورد بايد حدود چند ساعت براي کانورت حروف ک وقت بگذارم و شب در منزل بر روي آن کار مي کنم و فردا حتما در تالار پاسخ مي گذارم .
فعلا مزاحم وقت گرانبهاي حضرتعالي نمي شوم. انشاا... اگر عمري باقي بود فردا مزاحتمان مي شوم.

hrj1981
یک شنبه 06 بهمن 1387, 20:42 عصر
با سلام
هر طوري بود نصف اطلاعات را تصحيح کردم و حق با شما بود و با اصلاح آنها مشکل بر طرف شد."واقعا زحمت دوست عزيزمان M_MAN_M جاي تقدير دارد."ولي آيا اين تنها راه رفع اين مشکل است؟

saied_genius
سه شنبه 29 بهمن 1387, 19:34 عصر
خواهشاً نحوه كار با dos2win.dll را بفرماييد با توضيحات بيشتر

M_Man_M
سه شنبه 06 اسفند 1387, 17:05 عصر
با عرض سلام :

نمي دونم منظور شما از فايل DOS2WIN همان فايل WIN2DOS هست يا خير .

اگه ميخواهيد از فايل WIN2DOS استفاده كنيد مي توانيد پيغام هاي اين تاپيك را از ابتدا تا انتها مطالعه بفرماييد تا اطلاعاتي كه مايل هستيد بدست بياوريد ولي در خلاصه بايد بگم فابل فوق يك مبدل است و شما با آن قادر خواهيد بود يك متن تحت ويندوز با به متن تحت داس با كد پيج ايران سيستم كانورت نماييد . در ضمن شما ميتونيد از فايل زير به جاي فايل فوق استفاده كنيد .

توضيحات در مورد فايل W2D_D2W.DLL
فايل فوق از دو قسمت تشكيل شده است :
1- تبديل از ويندوز به داس :
اين قسمت همانند فايل WIN2DOS عمل مي كند و لازم به توضيح بيشتر نيست .
2- تبديل از داس به ويندوز :
اين قسمت از سه قسمت تشكيل شده است :
الف : خواندن متن داس از روي فايل :
براي تبديل يك متن تحت داس با كد پيج ايران سيستم به ويندوز در صورتي كه اين متن مستقيم از روي يك فايل خوانده مي شود مورد استفاده قرار مي گيرد . براي مثال وقتي كه شما با استفاده از PROVIDER شروع به خواندن ركورد هاي يك بانك اطلاعاتي مي كنيد مي توانيد از اين قسمت براي تبديل يك فيلد به ويندوز استفاده نماييد .
ب : خواندن متن داس داخل ويندوز :
پ : خواندن متن داس از داخل يك تكست باكس در ويندوز :
اين دو قسمت هنوز صد در صد تست نشده ولي تا حدي جواب داده است .

نكات قابل توجه :
مشكل حرف ك و در بعضي مواقع نادر حرف ي در تبديل از ويندوز به داس با استفاده از فايل WIN2DOS در قسمت تبديلي از ويندوز به داس اين فايل جديد برطرف شده كه اميدوارم مشكل دوستان حل شود .

در تمامي سه قسمت تبديل از داس به ويندوز اين فايل يك پارامتر BOOLEAN قرار دارد كه مقدار پيش فرض ان FALSE مي باشد .در صورتي كه شما اين مقدار را برابر TRUE قرار دهيد در صورتي كه بعد از هر حرف بزرگ در متن داس شما فاصله نگذاشته باشيد براي جلوگيري از چسبيدن در متن تحت ويندوز يك فاصله بعد از آن حرف بزرگ قرار داده مي شود .

در پايان از تمامي دوستان تشكر كرده و خواشمندم در صورت بروز هر گونه مشكل در همين قسمت پيغام بگذارند تا بررسي و انشاءالله مشكل همگي بر طرف گردد .

ورژن جديدتري از اين فايل در ادامه موجود است
با تشکر

feredy
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 09:45 صبح
با سلام من تازه عضو شدم.
من فايلي با فرمت txt تحت dos دارم و مي خواهم آنرا در vb6 در بانك اكسس وارد كنم. لطفا راهنمايي كنيد تا بتوانم كاراكترهاي اسامي را در vb6 درست دريافت كنم. اگر كدي ارانه دهيد ممنون ميشم.

M_Man_M
شنبه 26 اردیبهشت 1388, 00:11 صبح
با عرض سلام خدمت شما دوست عزيز تازه وارد :
اگر نمونه اي از فايل را همراه با پست خودتون ارسال مي كرديد بهتر مي تونستم كمكتون كنم ولي به هر حال مي تونيد بصورت زير عمل كنيد :
1- ابتدا بايد فايل W2D-D2W.dll را دانلود و با دستور a داخل Start > Run اون و رجيستر كنيد .
2- وارد گزينه Refrence پروژه ويژوال بيسيك شده و گزينه Convert windows string to dos … را يافته و آنرا فعال كنيد .
3- چون من نحوه ريختن اطلاعات تحت داس را در فايل تكست شما نمي دونم پس اين مرحله را بايد خودتون عمل كنيد فقط بايد متن هاي داخل اين فايل را به هر صورت كه مايل هستيد و با دستوراتي كه فايل تكست را باز كرده و آنرا مي خواند خوانده و آنرا به يك Function تعريف شده با استفاده از دستور b ارسال كنيد .
4- اطلاعات برگشت شده از Function را نيز با توجه به فايل اكسس و نحوه اطلاعات ورودي با دستورات مربوطه وارد بانك نماييد .

A:
Regsvr32 "آدرس و نام فايل كتابخانه اي"

B:
Private Function ToWin(ByVal StringDos as string , ByVal BooleanSpaceAfterUperCase as Boolean) as string
Dim ClsD2W as new w2d_d2w.ClsDosToWin
ToWin=clsd2w.گزينه سوم (StringDos, BooleanSpaceAfterUperCase)
End function
StringDos كلمه تحت داس است
BooleanSpaceAfterUperCase يك مقدار درست و غلط است ( چون در محيط داس كلمات بزرگ بدون فاصله بعد از آن به كلمه بعدي نمي چسبد ولي در ويندوز مي چسبد اين مقدار در صورت درست بودن يك فاصله (در صورت نبودن) بعد از هر حرف بزرگ قرار مي دهد .

smderfan
شنبه 23 خرداد 1388, 01:42 صبح
سلام و خسته نباشید
در کد های زیر منظور از گزینه سوم چیه؟ ... اگر زحمتی نیست یک نمونه برام قرار بدید. متشکرم

Private Function ToWin(ByVal StringDos as string , ByVal BooleanSpaceAfterUperCase as Boolean) as string
Dim ClsD2W as new w2d_d2w.ClsDosToWin
ToWin=clsd2w.گزينه سوم (StringDos, BooleanSpaceAfterUperCase)
End function

M_Man_M
جمعه 29 خرداد 1388, 18:13 عصر
با عرض سلام خدمت دوستان :
كد درخواست شده بصورت زير مي باشد :

Private Function ToWin(ByVal StringDos As String, ByVal BooleanSpaceAfterUperCase As Boolean) As String
Dim ClsD2W As New W2D_D2W.ClsDos2Win
ToWin = ClsD2W.Dos2Win_ReadFromTextInWin(StringDos, BooleanSpaceAfterUperCase)
End Function

smderfan
شنبه 30 خرداد 1388, 16:21 عصر
سلام و خداقوت
با تشکر از شما M_Man_M عزیز
من با نرم افزار اکسس کار می کنم ... و می خوام از فایلی که اینجا قرار دادید با کد بالا در اکسس استفاده کنم.
اگر زحمتی نیست یک نمونه برام قرار بدید تا بهتر بتونم اینکار رو انجام بدم.
آیا این امکان وجود داره که بتونه فایل Dbf تحت داس رو قبول کنه و به یک فایل mdb تبدیل کنه؟
با سپاس

M_Man_M
یک شنبه 31 خرداد 1388, 00:30 صبح
با عرض سلام خدمت شما دوست عزيز :

اولاً فايل مورد نظر يك برنامه Convertor نيست و تنها يك تابع كتابخانه ايست و اين به اين معناست كه شما نمي توانيد يك فايل تحت داس ارسال و يك فايل تحت ويندوز دريافت كنيد .

ثانياً شما براي كار با اين فايل مي تونيد به مطلب شماره 28 همين تاپيك مراجعه كنيد . البته تنها تفاوت در اينه كه در اون مطلب از يك فايل تكست استفاده مي شد ولي در مورد شما يك فايل dbf هست .

ولي به هر حال شما براي كار ، بايد ركورد ها را يك به يك از فايل dbf خونده ، آنرا به تابع استفاده شده از فايل فوق ارسال ( با استفاده از كد ذكر شده در قبل ) و متن برگشت داده شده را به يك جدول در ديتابيس مورد نظر خود ( فايل mdb ) اضافه نماييد .

اميدوارم مطلب مورد نظر مورد استفاده قرار بگيرد . در صورت تمايل مي تونيد يك نمونه از فايل dbf و يك نمونه از فايل mdb را ارسال كرده تا نمونه كامل را من برات ارسال كنم .

با تشكر از همه دوستان .

smderfan
یک شنبه 31 خرداد 1388, 02:08 صبح
سلام
M_Man_M ببخشید که زحمتتون میدم.
یک نمونه برات قرار دادم شرمنده که زحمتت میدم.

smderfan
یک شنبه 31 خرداد 1388, 12:16 عصر
سلام
یک نمونه بسیار جالب برای تبدیل Dbf داس به ویندوز و برعکس پیدا کردم ولی سه مشکل داره :
1- پس از تبدیل، بعضی از حروف فیلدهای حاوی کارکترهای فارسی به هم چسبیده هستند.
2- در بعضی موارد تا 94% تبدیل انجام می شه سپس از برنامه خارج می شه.
3- برای تبدیل برنامه به فرمت اجرایی EXE ، روی بعضی از آیتم های برنامه خطا صادر می شه و برنامه به فرمت exe تبدیل نمی شه.
برای رفع این سه مشکل اگر پیشنهادی دارید متشکر می شم.

ali_on6681
چهارشنبه 03 تیر 1388, 08:22 صبح
سلام
M_MAN_M
من نمی تونمa را اجرا کنم فایل w2d را کجا باید کپی کنم

smderfan
چهارشنبه 03 تیر 1388, 14:46 عصر
سلام
M_MAN_M
من نمی تونمa را اجرا کنم فایل w2d را کجا باید کپی کنم

سلام
منظورتون رو از a متوجه نمی شم. من می خوام فایل Dbf موجود در Sample رو با فرمت ویندوز و در قالب mdb ذخیره کنم.
در نمونه Convert ای که گذاشتم هدفم همین فرم است که Dbf رو به mdb تبدیل می کنه ولی مشکلات بالا رو داره.

M_Man_M
یک شنبه 07 تیر 1388, 00:09 صبح
با عرض سلام خدمت دوستان از جمله دوست عزيزم SmdErfan

چند نكته در مورد برنامه شما قابل ذكر است :
اول اينكه من فقط در مورد مشكل اول مي تونم كمكتون بكنم
دوم اينكه مورد دوم و سوم پس از حل مورد اول هيچ موقع براي من پيش نيومد
سوم اينكه در مورد برنامه شما بايد بگم كه به جاي گزينه سوم بايد از گزينه اول استفاده كنيد
(گزينه يك ReadFromFile - گزينه دو ReadFromText - گزينه سوم ReadFromTextInWin)
و بصورت زير عمل مي كنيد

به جاي فانكشن قديمي CVWD از فانكشن جديد زير استفاده كنيد :
Function CVWD(St, Optional Convert_No As Boolean = True, Optional La As La = WdWin, Optional Style As CVStyle) As String
Dim StrWin As New W2D_D2W.ClsDos2Win
CVWD = StrWin.Dos2Win_ReadFromFile(St, True)
End Function

چون من گزينه هاي اول و دوم را بصورت صد در صد تست نكرده بودم تقريباً ميشه گفت گزينه اول را بصورت نود در صد با كمك دوست عزيزم SmdErfan در فايل زير حل كردم و همچنان گزينه دوم بصورت تست نشده باقي ماند .

همچنان منتظر ارسال پيشنهاد ، انتقاد و يا باگ هستم .
با تشكر فراوان از تمامي دوستان
به اميد اينكه يك كانورتور فول ساخته بشه كه همگي بتونند از اون استفاده كنند .

ورژن جديدتري از اين فايل موجود است

smderfan
جمعه 12 تیر 1388, 12:08 عصر
سلام
یک نمونه بسیار جالب برای تبدیل Dbf داس به ویندوز و برعکس پیدا کردم ولی سه مشکل داره :
1- پس از تبدیل، بعضی از حروف فیلدهای حاوی کارکترهای فارسی به هم چسبیده هستند.
2- در بعضی موارد تا 94% تبدیل انجام می شه سپس از برنامه خارج می شه.
3- برای تبدیل برنامه به فرمت اجرایی EXE ، روی بعضی از آیتم های برنامه خطا صادر می شه و برنامه به فرمت exe تبدیل نمی شه.
برای رفع این سه مشکل اگر پیشنهادی دارید متشکر می شم.
سلام
در مورد گزینه اول لطفاً کمک کنید.

M_Man_M
جمعه 12 تیر 1388, 13:23 عصر
سلام
در مورد گزینه اول لطفاً کمک کنید.

با سلام

مگه شما از مطلب شماره 37 همين تاپيك استفاده نكرديد كه هنوز مشكل داريد .
چرا ؟

azaran2002
سه شنبه 17 شهریور 1388, 09:30 صبح
با عرض سلام

فايل Dll زير يک تابع تبديل کننده متن ويندوز به متن Dos ( ايران سيستم ) مي باشد .

مشکل اين فايل تنها اينه که سرعتش يک مقدار پايين است و اون هم به خاطر تبديل بدون مشکل اونه .

اميدوارم که مشکل همگي حل بشه .

در ضمن خواهش مي کنم در صورت بروز هرگونه مشکل در همين قسمت نوشته بگذاريد .

مثال تحت VB6 :

Dim W2D As New ClsWin2Dos
Dim StrW2D As String
StrW2D = W2D.Win2DosDll("متن")

با سلام
اين فايل رو من دانلود کردم اما بعد از 2 روز که دارم بااونکار ميکنم پيام خطاي زير را مي دهد:
"خطايي در برنامه رخ داده لطفا به برنامه نويس اطلاع دهيد"
لطفا کمک کنيد مشکل من حل شود

M_Man_M
سه شنبه 17 شهریور 1388, 21:57 عصر
با سلام خدمت دوست عزيزم azaran2002

از فايل دو طرفه W2D_D2W استفاده كنيد ( ورژن 1002 ) كه فايل كامل شده اولي هست .

در صورت امكان يا يك نمونه بگذاريد و يا اينكه جمله اي يا كلمه اي كه مايل به تبديل آن هستيد را يادداشت بگذاريد .

با تشكر
منتظر جواب هستم .

vahid_d_0101
سه شنبه 17 شهریور 1388, 22:05 عصر
ببخشید اگه خواسته باشیم یه بانک اطلاعاتی که برای این سیستم هست را به اکسس تبدیل کنیم باید چه کار کنیم

M_Man_M
سه شنبه 17 شهریور 1388, 22:08 عصر
ببخشید اگه خواسته باشیم یه بانک اطلاعاتی که برای این سیستم هست را به اکسس تبدیل کنیم باید چه کار کنیم

منظورتون از "برای این سیستم" چيه ؟

vahid_d_0101
چهارشنبه 18 شهریور 1388, 00:13 صبح
ایرا سیستم چون من چندتا بانک اطلاعاتی دیدم که تحت داس برای مدارس درست میشدن حالا میخواستم ببینم میشه اونهارو با این برنامه ها به اکسس تبدیل کنیم

M_Man_M
چهارشنبه 18 شهریور 1388, 20:11 عصر
ایرا سیستم چون من چندتا بانک اطلاعاتی دیدم که تحت داس برای مدارس درست میشدن حالا میخواستم ببینم میشه اونهارو با این برنامه ها به اکسس تبدیل کنیم

با سلام :

همانطور كه در ابتداي اين تاپيك هم نوشتم ، اين يك برنامه كانورتور نيست و تنها يك فايل كتابخانه اي براي تبديل است .

شما با استفاده از اين فايل مي تونيد برنامه دلخواهي بنويسيد كه هر بانك اطلاعاتي دلخواهي را تبديل كند ولي در يك برنامه نوشته شده فقط كاري را مي توانيد انجام دهيد كه در برنامه گنجانده شده است .

البته يكي از دوستان زحمت كشيده و برنامه تبديل dbf به mdb را در همين تاپيك قرارداده كه اگه به دردتون بخوره مي تونيد از اون استفاده كنيد .

mobinco
جمعه 16 بهمن 1388, 19:33 عصر
سلام دوستان
من در همین مورد یه کد نوشتم و از سورس بهزاد دیکشنری هم استفاده کردم که براتون میذارم
که البته فقط ایران سیستمو به ویندوز تبدیل میکنه
ولی به نظرم از مبدل های معرفی شده در این تاپیک، بهتر عمل میکنه.
در ضمن یه مبدل دیگم که توسط شرکت نور ساخته شده داخلش هست که کلی فرمت ها رو پشتسبانی میکنه ولی متأسفانه کدش موجود نیست.

rezankh
دوشنبه 26 بهمن 1388, 01:24 صبح
با عرض سلام خدمت دوستان از جمله دوست عزیزم SmdErfan

چند نکته در مورد برنامه شما قابل ذکر است :
اول اینکه من فقط در مورد مشکل اول می تونم کمکتون بکنم.

با سلام
این convertor دوستمون SmdErfan رو استفاده کردم مشکلی نداشت فقط در بعضی فیلدها که از یک قاصله برای جدا کردن دو کلمه استفاده شده بود، فاصله حذف شده بود و سبب وصل شدن دو کلمه شده بود (مثلا در مورد اسم علی اکبر که به علیاکبر تبدیل می شه البته اگر در فاکس پرو فاصله دومی داده باشیم، فقط یک فاصله حذف میشه مثل علی--اکبر که تبدیل به علی اکبر میشه)
این مورد رو چطوری میشه حل کرد؟
با تشکر

rezankh
دوشنبه 26 بهمن 1388, 01:43 صبح
با سلام خدمت دوست عزیزم azaran2002

از فایل دو طرفه W2D_D2W استفاده کنید ( ورژن 1002 ) که فایل کامل شده اولی هست .

در صورت امکان یا یک نمونه بگذارید و یا اینکه جمله ای یا کلمه ای که مایل به تبدیل آن هستید را یادداشت بگذارید .

با تشکر
منتظر جواب هستم .

با سلام
و تشکر از شما M_Man_M
میشه یک نمونه سورس کد کوچیک که نحوه بکارگیریش مشخص باشه بذارید من که مبتدی هستم نتونستم استفاده کنم.
ممنون.

rezankh
سه شنبه 27 بهمن 1388, 18:10 عصر
با سلام
کارم گير کرده رو همين برنامه کانورت دوستمون SmdErfan، کسي نيست يه نگاهي بهندازه مشکلش همون مورد اوله که درست کار نميکنه.
لطفا راهنمايي کنيد.

rezankh
پنج شنبه 29 بهمن 1388, 22:28 عصر
اينهم يک سورس تبدیل کد پیج ایران سیستم به یونیکد
http://www.box.net/shared/k4g0fsz17t
که دوستمون آقاي kia1349 زحمتش رو کشيدن ولي خطاي زير (تصوير ضميمه ) رو ميده :
آقاي kia1349 عزيز لطفا فايلي رو که براتون عنوان کردم از تاپيک شماره 34 دانلود کنيد.
با تشکر از شما و تمامي دوستان

kia1349
جمعه 30 بهمن 1388, 11:00 صبح
http://support.microsoft.com/kb/209805
http://support.microsoft.com/kb/155666
http://databases.aspfaq.com/database/how-do-i-solve-could-not-find-installable-isam-errors.html
http://www.mvps.org/access/bugs/bugs0007.htm
در حالت کلی شما باید سرویس پک 5 و 6 ویژوال بیسیک رو نصب کرده باشید و از آخرین ورژن MDAC که فکر کنم 2.8 باشه استفاده کنید
امیدوارم مشکلتون حل بشه

M_Man_M
سه شنبه 04 اسفند 1388, 00:45 صبح

نمونه برنامه زير در جواب درخواست نمونه جهت استفاده از فايل دو طرفه W2D_D2W است
اميدوارم به كار آيد ....

Babak_Parseh
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 08:06 صبح
سلام ، این نمونه تو تبدیل حرف ک فقط مشکل داره !! چیکار میشه کرد ؟

M_Man_M
جمعه 03 اردیبهشت 1389, 20:51 عصر
با سلام

برو به صفحه دو در همين تاپيك و از مطلب اول صفحه مطالعه كن ، بيا جلو !!!

M_Man_M
جمعه 31 اردیبهشت 1389, 22:02 عصر
از جمله آقاي Hooooman

بعضي از دوستان هنگام تبديل از ويندوز به داس دچار مشكل شدند و مشكل اونها به هم ريختگي نوشته ها در داس است كه اصلاً به هيچ عنوان متن تبديل شده قابل فهم نيست .

راستش من خودم هم چند روز پيش وقتي داده هاي يك جدول در بانك SQL را مي خواستم براي يك دوست عزيز به داس تبديل كنم به اين مشكل برخوردم و خودم هم تعجب كردم .

اما پس از بررسي متوجه شدم كه تنها در صورتي مشكل حل ميشه كه از پروايدر JET استفاده بشه يا حداقل اگه مورد ديگه اي بوده من از اون استفاده نكردم ( در همين جا خواهش مي كنم از دوستاني كه از JET‌ استفاده نكرده و به اين مشكل هم برخورد نكرده اند نام پروايدر را يادداشت بگذارند تا بقيه هم استفاده كنند ) من خودم از VFPOLEDB.1 و از TextStream استفاده كردم و مشكل به هم خوردگي وجود داشت .

ببخشيد كه هنوز به علت كمبود وقت نتونستم اين مشكل رو حل كنم ولي پيشنهاد مي كنم تا برطرف شدن مشكل از JET‌ استفاده كنيد تا مشكلي نداشته باشيد .

من همچنان منتظر جواب دوستان ، از جمله دوست عزيزم Hooooman هستم.

در پايان از دوستاني كه فايل فوق را استفاده كرده و به مشكلي برخورد مي كنند خواهش مي كنم در همين تاپيك يادداشت بگذارند تا در اسرع وقت بررسي بشه و انشاءا... مشكل حل شود .

با تشكر :تشویق:

amin_iman82
شنبه 08 خرداد 1389, 11:14 صبح
سلام خدمت دوستان.

ما داخل این تاپیک (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=223419&page=2) یه بانک فاکس پرو تحت داس داشتم که اطلاعات داخلش با ایران سیستم ذخیره شده بود.
من برنامه ی جزئیی با VB.net 2010 نوشتم بودم برای تبدیل بانک Fox Pro تحت داس به بانکهای تحت ویندوز ، در پست دوم این صفحه قرار دادم.

گفتم شاید برای دوستان قابل استفاده باشه.
موفق باشید.

M_Man_M
شنبه 08 خرداد 1389, 22:49 عصر
با سلام

اينم آخرين ريويژن فايل W2D_D2W

ريويژن 1.0.0.3

ashkan209
شنبه 08 خرداد 1389, 23:04 عصر
دوست من سلام
از شما سپاسگزارم بابت زحمتی که میکشید که این dll تکمیل بشه و مشکل نرم افزار نویسان کانورت حل بشه
1- تغییرات این ریویژن نسبت به قبلیها چیه ؟ چه اشکالاتی مرتفع شده
2- آیا کاربرد این dll توی ویندوز ویستا و سون مشکلی ایجاد نمی کنه
3- آیا ممکنه که یک راهنمای کوچولو براش تنظیم کنید که کلاسها ، فانکشنها و مقادیر را شرح بده که چی هستند ،و نحوه کاربرد آنها را توضیح بده

hooooman
چهارشنبه 12 خرداد 1389, 20:37 عصر
از جمله آقاي Hooooman

بعضي از دوستان هنگام تبديل از ويندوز به داس دچار مشكل شدند و مشكل اونها به هم ريختگي نوشته ها در داس است كه اصلاً به هيچ عنوان متن تبديل شده قابل فهم نيست .

راستش من خودم هم چند روز پيش وقتي داده هاي يك جدول در بانك SQL را مي خواستم براي يك دوست عزيز به داس تبديل كنم به اين مشكل برخوردم و خودم هم تعجب كردم .

اما پس از بررسي متوجه شدم كه تنها در صورتي مشكل حل ميشه كه از پروايدر JET استفاده بشه يا حداقل اگه مورد ديگه اي بوده من از اون استفاده نكردم ( در همين جا خواهش مي كنم از دوستاني كه از JET‌ استفاده نكرده و به اين مشكل هم برخورد نكرده اند نام پروايدر را يادداشت بگذارند تا بقيه هم استفاده كنند ) من خودم از VFPOLEDB.1 و از TextStream استفاده كردم و مشكل به هم خوردگي وجود داشت .

ببخشيد كه هنوز به علت كمبود وقت نتونستم اين مشكل رو حل كنم ولي پيشنهاد مي كنم تا برطرف شدن مشكل از JET‌ استفاده كنيد تا مشكلي نداشته باشيد .

من همچنان منتظر جواب دوستان ، از جمله دوست عزيزم Hooooman هستم.

در پايان از دوستاني كه فايل فوق را استفاده كرده و به مشكلي برخورد مي كنند خواهش مي كنم در همين تاپيك يادداشت بگذارند تا در اسرع وقت بررسي بشه و انشاءا... مشكل حل شود .

با تشكر :تشویق:

سلام
آقا علت اینکه من ایت سوالو چندین جا سوال کردم اینکه من با کامپوننت شما مثل هلو داشتم کار میکردم.و کلی هم دعاتون...... تا اینکه 1 دیکشنری دهخدا نصب کردم.مجددا کاراکترست داغون شد!!!! حالا هر چی دارم زیرو رو میکنم سر در نمیارم چی شده . نمیدونم این چه مسخره بازیه.حالا شما فرض کنین این اتفاق رو دستگاه مشتری بیفته.باید چه جوابی بهش بدم.

M_Man_M
پنج شنبه 13 خرداد 1389, 00:23 صبح
با سلام

اگه قبلاً با اين فايل كار مي كردي و بعد از نصب ديكشنري مشكل پيدا كردي ، فعلا تنها يه راه حل مي تونم پيشنهاد كنم :

و اون اينه كه يه فايل به نام kbdfa.dll تو ويندوزه كه اين فايل بيشتر با اون كار مي كنه . ممكنه اون ديكشنريه براي كار خودش اين فايل و تغيير داده باشه .

اين فايل تو صفحات قبلي ( همون جايي كه با حرف "ك" مشكل داشتند ) من آپلود كردم مي توني از اونجا برش داري .

اين و امتحان كن . من منتظر جواب هستم

hooooman
جمعه 14 خرداد 1389, 02:28 صبح
سلام دوست عزیز
اولا ممنونم که پیگیر مشکل من هستین
من این راه حل شما رو هم انجام دادم اما نشد
ولی مشکل با عوض کردن ویندوز و نصب مجدد همون نسخه قبلی حل شد
که قطعا شما هم این راه حل رو منطقی نمیدونین
من نمیفهمم چه تغییری توی کاراکتر ست ویندوز یا Regional language ایجاد میشه که این اتفاق میفته
البته توی همون حال هم من اگر دی بی اف رو به تکست تبدبل میکردم مسئله حل بود ولی چون حجم این فایل بسیار بالا هستش مدت زمان عملیات وحشتناک میشه
دیگه نمیدونم چیکار کنم و بقول معروف چارچنگولی موندم!!!!!!!!!!!!!

M_Man_M
جمعه 14 خرداد 1389, 11:46 صبح
يا سلام

آقا Hooooman اگه ميتوني كدهايي كه متن ها رو از فايل منبع ميخوني ، كدهايي كه متن و تبديل مي كني و در نهايت كدهايي كه متن ها رو تو فايل مقصد ميريزي آپلود كن تا بررسي كنم .

مسئله خيلي جالب شد كه وقتي تكسته ميشه ولي در غير اينصورت نميشه .

hooooman
جمعه 14 خرداد 1389, 13:44 عصر
حتما
فقط من توی وی بی دات نت کار میکنم
البته اشتباه نشه کامپوننت شما توی دات نت هم هیچ مشکلی نداره و کار میکنه
بهر حال اینکارو میکنم

hooooman
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 21:28 عصر
سلام
آقا ببخشين مدتي نبودم
اما بگم که من از Jet استفاده ميکردم ونتيجه هموني بود که گفتم!!
اما از VFPOLEDB استفاده کردم مشکل حل شد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
حالا مشکل برعکس دفه قبليه يعني از Win به dos يهم ريختس واينبار هم با jet هم با vfpoledb!!!
مثکه من مفتخرم تا ابد مزاحم شما باشم
خب استاد حالا چيکار کنم؟!!!

M_Man_M
جمعه 28 خرداد 1389, 00:39 صبح
با سلام

آقا Hooooman اگه ميتوني كدهايي كه متن ها رو از فايل منبع ميخوني ، كدهايي كه متن و تبديل مي كني و در نهايت كدهايي كه متن ها رو تو فايل مقصد ميريزي آپلود كن تا بررسي كنم .

مسئله ديگه خيلي خيلي جالب شد ؟!!!

masoud_583
سه شنبه 30 شهریور 1389, 22:51 عصر
با سلام خدمت شما عزیز
من با این W2D_D2W.dl کارکردم و بسیار راضی هستم تنها مشکل من در تبدیل حرف ( ء ) همزه می باشد که متاسفانه با آن درگیر شدم درخواست میکنم لطفی کرده در این W2D_D2W.dl این حرف را هم اصلاح فرمایید . عاجزانه تقاضا مندم با تشکر مسعود
masoud_583@yahoo.com

M_Man_M
پنج شنبه 15 مهر 1389, 00:08 صبح
با عرض سلام خدمت دوستان عزيز :
ببخشيد كه كمي در جواب دادن تأخير افتاد چند روزي بود خط تلفنم قطع و در نتيجه دسترسي به اينترنت نداشتم.
به هر حال ، اين آخرين ريويژن فايل تبديل متن است كه به همراه كمي توضيحات خدمتتون ارائه مي كنم
ابتدا از داس به ويندوز Dos2Win
ويژگي ها :
AddSpaceAfterUpperCase : كه قبلا هم وجود داشت با اين تفاوت كه بصورت يك پارامتر ارسال ميشد . در صورتيكه اين مقدار True باشد اگر در متن داس حرف بزرگي وجود داشته باشد كه كاراكتر بعدي آن " " نباشد و همچنين پس از تبديل به متن ويندوز به حرف بعدي بچسبد يك فاصله قبل از حرف بعدي اضافه مي شود .
توجه: در اينصورت طول متن اضافه مي شود ( قابل توجه دوستاني كه طول فيلد با طول متن نزديك به هم هست و ممكن است دچار مشكل شوند )

SpaceKind : ( جديد ) در صورتي كه مقدار ويژگي قبلي True باشد اين ويژگي نوع حرف فاصله را مشخص مي كند كه داراي دوثابت است يكي حرف فاصله معمولي و يكي حرف فاصله كوچك ( خيلي جالبه ، خودم هم كيف كردم ، حتما امتحان كنيد ) البته بايد بگم كه طول متن تغييري نميكنه ولي بيشتر شبيه به متن داس است

و اما متد ها :
Dos2Win_ReadFromFile :
Dos2Win_ReadFromText :
Dos2Win_ReadFromTextInWin :
كه هيچ فرقي با قبل نكرده و هر كدام در جاي خودشون قابل استفاده هستند . البته ديگه پارامتري هم نداره و با توجه به ويژگي هاي قبلي كار مي كنه.

ويندوز به داس Win2Dos
ويژگي ها :
Set_LA_to_OneChar : كه قبلا هم وجود داشت با اين تفاوت كه بصورت يك پارامتر ارسال ميشد . در صورتيكه اين مقدار True باشد حروف "لا" را در داس به يك حرف تبديل مي كند .

SelectProvider : ( جديد ) در اينجا سه نوع پروايدري كه با dbf و همچنين متون داس ارتباط برقرار ميكنند آوردم . اگه شما اطلاعاتي را براي مثال داخل يك فايل dbf ميريزيد براي اينكه اين حروف به هم نخوره ( چون موردي قبلا پيش اومده بود ) اين ويژگي رو اضافه كردم تا همون پروايدر را انتخاب كنيد كه با اون اطلاعات را داخل فايل ميريزيد . خودم امتحان كردم خيلي خوب كار كرد . اگه موردي بود كه داخل اين ويژگي نبود و مشكل به هم خوردگي وجود داشت بگيد تا برطرف بكنم ( در صورت امكان انشاءاله )

و اما متد :
Win2Dos : كه هيچ فرقي با قبل نكرده. البته ديگه پارامتري هم نداره و با توجه به ويژگي هاي قبلي كار مي كنه.

البته مورد "ء" هم در اين ريويژن بر طرف شد ( با تشكر از masoud_583 )

در آخر از تمامي دوستان تشكر كرده و همچنان منتظر هر گونه ايده و نظر از طرف شما هستم .

Mahsa Hatefi
دوشنبه 18 بهمن 1389, 20:45 عصر
با سلام

اگرچه از اين تاپيك چند ماه گذشته ولي در صورت امكان استاد بزرگوار لطف فرموده و چگونگي تبديل را در فايل الحاقي منظور فرماييد بسيار ممنون خواهم شد

M_Man_M
دوشنبه 18 بهمن 1389, 23:58 عصر
با سلام

اگرچه از اين تاپيك چند ماه گذشته ولي در صورت امكان استاد بزرگوار لطف فرموده و چگونگي تبديل را در فايل الحاقي منظور فرماييد بسيار ممنون خواهم شد

:تشویق::تشویق::تشویق:

با عرض سلام
توجه داشته باشید که شما آخرین ورژن فایل تبدیل دو طرفه رو برداشتید ، ولی قطعه کدی که برای تبدیل نوشته بودید از ورژن های قبلی برداشته بودید.
به هر حال فایل شما آماده برای تبدیل است. پیوست می کنم انشاءالله مشکل حل شود .
موردی بود حتماً یادداشت بگذارید.

:تشویق::تشویق::تشویق:

M_Man_M
یک شنبه 24 بهمن 1389, 17:06 عصر
با عرض سلام خدمت تمامی دوستان

آخرین ریویژن فایل تبدیل متن را با موارد اضافه شده ذیل خدمتتان ارائه می کنم :

در هر دو قسمت تبدیلی ( هم از ویندوز به داس و هم برعکس ) دو ویژگی زیر اضافه شده

1: HasError - در صورتی که در حین تبدیل خطایی رخ دهد این ویژگی True خواهد شد . توجه داشته باشید که با هر بار اجرا کردن دستور کانورت ابتدا این ویژگی False خواهد شد. این ویژگی فقط خواندنی است.

2: ShowMsgBoxErrorIfOccur - این یک ویژگی True/False است که همانطور که از اسمش پیداست درصورتیکه True باشد اگر در حین تبدیل خطایی رخ دهد ، پیغام خطا نمایش داده خواهد شد و در غیر اینصورت هیچ پیغامی مشاهده نخواهید کرد.

همچنین دو حرف که در تبدیل مشکل داشتند ( منجمله حرف "ی" که با Shift+X نوشته می شود ( با تشکر فراوان از ashkan209 ) ) نیز در این ریویژن برطرف شد.

به نظر خودم هنوز این ابزار جای کار کردن دارد . لذا از تمامی دوستان که از این ابزار استفاده کرده و به هدف خود نرسیده اند و همچنین دوستانی که به هدف خود رسیده ولی نظراتی نسبت به تکمیل آن دارند خواشمندم نظرات خود را بیان کنند . من مشتاقانه منتظر نظرات شما دوستان هستم و در صورت امکان موارد ارائه شده را به فایل اضافه خواهم کرد .

با تشکر

Parsa_2006
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 11:14 صبح
سلام من از dll تون استفاده کردم تو ویندوز xp هیچ مشکلی ندارم ولی تو ویندوز 7 خطای زیر رو میده اگه ممکنه من رو راهنمایی کنید67268

Parsa_2006
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 13:20 عصر
کسی نیست جواب من رو بده ؟:گریه:
در ضمن مشکل توی ویندوز 7 64 بیتی در ویندوز 7 32 بیتی هیچ مشکلی ندارد

Parsa_2006
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 14:00 عصر
کسی از این چیزی سر در می آره

There are indeed two version of regsvr32 provided with 64-bit Windows. The 64-bit version is in %windir%\system32 and the 32-bit version is in %windir%\SysWoW64. If you are registering a 32-bit DLL, use the 32-bit version.

Registering in-proc COM servers is very simple, the minimum required is just a few registry keys. 64-bit objects get registered to HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID and 32-bit objects get registered to HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\Wow6432Node\CL SID.

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms682390(VS.85).aspx

Parsa_2006
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 14:14 عصر
این طوری هم جواب نمی ده :گریه:
C:\Windows\SysWOW64\regsvr32.exe <name of 32-bit DLL>.dll

M_Man_M
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 22:42 عصر
با سلام

فعلاً تنها موردی که تونستم برات پیدا کنم به شرح زیر است :

1- ابتدا با استفاده از همان regsvr32 ولی با پارامتر u- فایل w2d_d2w.dll را unregister می کنید
2- فایل مورد نظر را حذف و یک فایل جدید در مسیر مورد نظر کپی می کنید
3- با دستور C:\Windows\SysWOW64\regsvr32.exe <name of 32-bit DLL>.dll فایل رو مجدداً register می کنید

انشاءالله مشکل حل شود

Parsa_2006
شنبه 21 اسفند 1389, 07:11 صبح
سلام
ممنون از اینکه جواب من رو دادید m_man_m
ولی این کار رو هم انجام داده بودم ولی به نتیجه نرسیدم
کسی چیز دیگه ای به ذهنش نمی رسه؟

Parsa_2006
شنبه 21 اسفند 1389, 15:06 عصر
:گریه::گریه::گریه:

Parsa_2006
یک شنبه 22 اسفند 1389, 12:27 عصر
کمک کمک کمک
چرا کسی به داد من نمی رسه دیوانه شدم بس که توی این سایت و اون سایت دنبال جواب گشتم دیگه دارم هنگ می کنم

M_Man_M
جمعه 26 فروردین 1390, 10:09 صبح

ورژن جدید ابزار تبدیل متن داس به ویندوز و همچنین ویندوز به داس را در اینجا ارائه می کنم

تمامی ویژگی ها و توابع دقیقا همانند قبل است

از این پس هم متون ایران سیستم و هم متون سیستم سایه در این ابزار قابل تبدیل هستند

در ورژن فبلی دو کلاس شامل ClsWin2Dos و ClsDos2Win قرار داشت این دو کلاس به کلاس های ClsWin2Dos_Iran و ClsDos2Win_Iran تغییر نام داده شدند که برای تبدیل متون ایران سیستم قابل استفاده هستند

در ورژن جدید دو کلاس ClsWin2Dos_Saye و ClsDos2Win_Saye اضافه شده اند که برای تبدیل متون سیستم سایه قابل استفاده هستند

یک کلاس هم به نام ClsDeclare اضافه شده که کار خاصی انجام نمیده و تنها تعاریف اولیه داخل اون قرار داره

همچنین یک سری باگ در این ورژن برطرف شده که نمونه مهمش اینه :
همانطوری که در جریان هستید در متون داس می توان بعد از حروف بزرگ فاصله ای قرار نداد و کلمه بعدی را نوشت که در این صورت پس از تبدیل به ویندوز این دو کلمه به هم می چسبد. برای این منظور ویژگی قرار دادیم که بعد از حروف بزرگ یک فاصله که نوع آنرا خودتان می توانید انتخاب کنید قرار می دهد
حال اگر از حرف فاصله معمولی استفاده کنید متن ویندوز پس از تبدیل به داس بعد از حروف بزرگ از یک فاصله معمولی استفاده می کند
ولی اگر از نیم فاصله استفاده کنید این نیم فاصله در داس حذف شده و در حقیقت بلافاصله بعد از حروف بزرگ کلمه بعدی را قرار می دهد ( متنی که در صورت تبدیل به ویندوز دو کلمه مه هم می چسبد )

با تشکر از تمامی دوستان
همچنان منتظر ایده و نظرات شما دوستان هستم

Parsa_2006
شنبه 27 فروردین 1390, 12:08 عصر
سلام
مشکل من با این فایل حل می شه ؟

M_Man_M
شنبه 27 فروردین 1390, 21:41 عصر
سلام
مشکل من با این فایل حل می شه ؟

با عرض سلام خدمت دوست عزیز Parsa_2006

با اینکه بعید می دونستم مشکل از فایل w2d_d2w باشه ولی با این حال امروز عصر مراحل زیر را فقط برای مطمئن شدن و همچنین رفع مشکل شما انجام دادم که مختصراً توضیح می دم :

یه دستگاه برداشتم و ویندوز اون و فرمت کردم و سپس ویندوز هفت ultimate x64 را نصب کردم
بدون نصب هیچ نرم افزار اضافی تنها به فعال سازی اون بسنده کردم
وارد نصب vb6 شدم و پس از هزار تا پیغام خطا بالاخره نصبش کردم
فایل w2d_d2w ورژن 2 رو توی شاخه c:\windows\syswow64 کپی کردم
کلید start را زدم و توی قسمت Search Program and files تایپ کردم cmd
با کلید های جهتی روی گزینه یافت شده رفتم کلید کنترل و شیفت را نگه داشته و سپس enter را فشار دادم ( بدینوسیله پنجره کماند با قابلیت ادمین اجرا می شود )
وارد شاخه c:\windows\syswow64 شدم
دستور regsvr32 w2d_d2w.dll را تایپ کردم و کلید اینتر را فشار دادم
با نهایت موفقیت فایل رجیستر شد ... ؟؟؟ !!! :متفکر:
برنامه vb6 را از طریق ادمین اجرا ردم ( Run as administrator )
فایل w2d_d2w را به قسمت رفرنس اضافه کردم ( هیچ پیغام خطایی رخ نداد ... ؟؟؟ !!! :متفکر:)
تکه کدی برای تبدیل و تنها برای تست نوشتم و اجرا کردم
بدون هیچ خطایی برنامه اجرا شد و متن هم کانورت شد ... ؟؟؟ !!! :تشویق::تشویق::تشویق:

مراحل بالا را یک بار انجام بده بازم اگه مشکل داشتی من در خدمتم
با تشکر

ashkan209
سه شنبه 30 فروردین 1390, 10:36 صبح
سلام دوست من
اول از همه سپاس فراوان بابت نگارش جدید dll
اما یک مورد اشکال که نمیدونم اشکال منه یا اشکال برنامه ، در هرصورت ممنون میشم راهنمائی بفرمائید : (اشکال اینه که بعد از تبدیل باز هم فونتها به هم چسبیده اند)
من ار ورژن 2 برنامه استفاده کردم و ار همان خصوصیت گذاشتن space برای تبدیل از داس به ویندوز
تصویر 1 : سورس داس (ایران سیستم)
تصویر 2 : بعد از تبدیل به ویندوز به ورژن 2
و اینم فانکشن من که کار تبدیل را انجام میده

Public Function Convertor_dw(ByVal value As String) As String
Dim convert As New W2D_D2W.ClsDos2Win_Iran
convert.ShowMsgBoxErrorIfOccur = False
convert.SpaceKind = enSpaceKind.Space_Chr_32
Dim Iran_System_Text_Dos As String = value
Dim ret As String = convert.Dos2Win_ReadFromTextInWin(Iran_System_Text _Dos)
Return (ret)
End Function

6891368914http://barnamenevis.org/images/misc/pencil.png

M_Man_M
سه شنبه 30 فروردین 1390, 16:59 عصر
سلام دوست من
اول از همه سپاس فراوان بابت نگارش جدید dll
اما یک مورد اشکال که نمیدونم اشکال منه یا اشکال برنامه ، در هرصورت ممنون میشم راهنمائی بفرمائید : (اشکال اینه که بعد از تبدیل باز هم فونتها به هم چسبیده اند)
من ار ورژن 2 برنامه استفاده کردم و ار همان خصوصیت گذاشتن space برای تبدیل از داس به ویندوز
تصویر 1 : سورس داس (ایران سیستم)
تصویر 2 : بعد از تبدیل به ویندوز به ورژن 2
و اینم فانکشن من که کار تبدیل را انجام میده

Public Function Convertor_dw(ByVal value As String) As String
Dim convert As New W2D_D2W.ClsDos2Win_Iran
convert.SpaceKind = enSpaceKind.Space_Chr_32
Dim Iran_System_Text_Dos As String = value
Dim ret As String = convert.Dos2Win_ReadFromTextInWin(Iran_System_Text _Dos)
Return (ret)
End Function

6891368914http://barnamenevis.org/images/misc/pencil.png

با عرض سلام

شما تنها نوع فاصله را مشخص کرديد ولي مشخص نکرديد که آيا اين حرف مشخص شده ( space ) بعد از حروف بزرگ بيايد يا خير ؟

اين ويژگي همان AddSpaceAfterUpperCase مي باشد .

ashkan209
چهارشنبه 31 فروردین 1390, 07:43 صبح
سپاس از لطف شما
حل شد
و یک سوال دیگه : آیا برای اینکه error ها دیده نشده ، اضافه کردن این کد کفایت می کنه ؟

M_Man_M
چهارشنبه 31 فروردین 1390, 22:22 عصر
%99 بله کفایت می کند

amin68
سه شنبه 13 اردیبهشت 1390, 09:15 صبح
من تونستم برنامه بیمه مالیات رو بنویسم .

سایت برنامه نویس دوست دارم
:قلب: :لبخند:

sammehr
سه شنبه 21 تیر 1390, 11:37 صبح
با سلام من تازه عضو شدم.
من فايلي با فرمت txt تحت dos دارم و مي خواهم آنرا به صورت متن windows در آورم . فارسي فايل مزبور نه ايران سيستم است نه سايه و نه ... . براي تبديل آن نياز به نوشتن يك كانورتور دارم كه آن را در vb6 نوشته ام و تا حدودي هم جواب مي دهد . ولي اشكال بزرگي كه دارد اينست كه به انتهاي هر خط وقتي مي خواهم يك تعدادي فاصله خالي و بعد يك كراكتر فارسي اضافه كنم ، به هر روشي كه عمل مي كنم اول كراكتر فارسي را مي نويسد و بعد فاصله خالي مي اندازد . ممكن است كمكم نمائيد.
با تشكر

returnx
سه شنبه 21 تیر 1390, 11:52 صبح
این مشکل اصولا بخاطر عدم ساپورت درست Align راست و فارسی است شما ابتدا فاصله رو ایجاد کنید بعد حروف فارسی رو به اول متن اظافه کنید شاید درست بشه ...
دقیقا قضیه اینکه شما به طور مثال می خواید یک Msg BOX فارسی رو نمایش بدید زمانی که نقطه رو به آخر جمله اظافه میکنید میره اول جمله ، برای همین مجبورید کلید home رو بزنید و اول جمله نقطه رو اظافه کنید تا بره آخر...
موفق باشید.../

nedata
یک شنبه 16 مرداد 1390, 15:59 عصر
با سلام
از فايل مبدل w2d_d2w چطور مي توانم در دلفي استفاده نمايم.ممنون مي شم اگر جواب بديد.

M_Man_M
سه شنبه 18 مرداد 1390, 22:04 عصر
با سلام
از فايل مبدل w2d_d2w چطور مي توانم در دلفي استفاده نمايم.ممنون مي شم اگر جواب بديد.

با سلام

من تو محيط دلفي كار نكردم ، شايد بهتر اين بود كه سئوال خودتون رو تو تالارهاي مربوط به دلفي مطرح مي كرديد .
ولي به هر حال تمامي محيط هاي برنامه نويسي يك قسمتي به نام Reference وجود داره كه شما ميتونيد يك فايل dll ويا ocx و ... را به اون قسمت اضافه كنيد . پس تو محيط برنامه نويسي و منوهاي مربوطه بگرديد دنبال يك گزينه كه شايد Add Reference باشه .
وقتي اين فايل رو به اون فسمت اضافه كرديد حالا تو محيط كد نويسي كلاس هاي اين فايل اضافه ميشه و ميتونيد براحتي از اون استفاده كنيد .

انشاءاله تا حدي تونسته باشم كمكتون كنم

nedata
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 11:20 صبح
ممنون از پاسختون
من فايل dll مربوطه را در بخش Import Component بصورت Import a Type Library اضافه كردم سپس بصورت يك كامپوننت به دلفي اضافه شد و با قرار دادن اون روي فرم من ازش استفاده كردم.ولي مشكل اينجاست زمانيكه ازش خروجي گرفتم فايل txt توليد شده خيلي از حروف را بصورت ؟ نمايش داد.(براي ساخت ديسكت بيمه تامين اجتماعي اطلاعات بانك sql را مي خواهم به ايران سيستم تبديل كنم)
باز هم از لطفتون ممنونم

M_Man_M
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 17:56 عصر
ممنون از پاسختون
من فايل dll مربوطه را در بخش Import Component بصورت Import a Type Library اضافه كردم سپس بصورت يك كامپوننت به دلفي اضافه شد و با قرار دادن اون روي فرم من ازش استفاده كردم.ولي مشكل اينجاست زمانيكه ازش خروجي گرفتم فايل txt توليد شده خيلي از حروف را بصورت ؟ نمايش داد.(براي ساخت ديسكت بيمه تامين اجتماعي اطلاعات بانك sql را مي خواهم به ايران سيستم تبديل كنم)
باز هم از لطفتون ممنونم

با سلام

همانطور كه گفتم من تو دلفي كار نكردم . يكسري توضيحات با vb ميدم شايد بكارتون بياد .
من با همين فايل ديسكت بيمه رو ميسازم ولي با اين تفاوت كه بصورت dbf هست.
وقتي بخواي اطلاعاتي رو توي dbf بريزي بايد از يك پروايدر استفاده كني ،‌ پس اولين مرحله اينه : جايي كه اينستنس از كلاس ClsWin2Dos_Iran ميگيري ،‌ پروايدر خودت رو در گزينه SelectProvider انتخاب كني فعلاً سه پروايدري كه شايد بيشترين استفاده رو داره به اين قسمت اضافه كردم.
خاصيت هاي Set_LA_to_OneChar , HasError و ShowMsgBoxErrorIfOccur از اسمش پيداست كه چيكار ميكنه .
در نهايت هم عمليات كانورت كه با Win2Dos انجام ميشه .

فايلي كه به متن داس تبديل شده را بايد تو محيط داس و با يك فارسي ساز داس ايران سيستم ببيني .
اگه تو اين محيطي كه گفتم علامت سئوال وجود داشت از يك پروايدر ديگه در قسمت SelectProvider استفاده كن . قطعاً يكي از سه مورد بايد جوابت رو بده

hassan70
سه شنبه 25 مرداد 1390, 14:19 عصر
ميگم چرا وقتي حروف و عدد با هم قاطي هستن اعداد رو به هم ريخته و عجيب قريب نشون ميده

M_Man_M
سه شنبه 25 مرداد 1390, 22:03 عصر
ميگم چرا وقتي حروف و عدد با هم قاطي هستن اعداد رو به هم ريخته و عجيب قريب نشون ميده

با سلام

روي تركيب اعداد با حروف خيلي كار كردم و نتايج مثبتي هم گرفتم مثلاً تاريخ با حروف يا حتي اعداد با حروف .
لطفاً مورد خوتون رو دقيق تر بفرماييد تا بتونم رفعش كنم
مثلاً :
از داس به ويندوز يا از ويندوز به داس
ايران سيستم يا سايه
با چه نوع پروايدر در SelectProvider
يا چه نوع داس به ويندوزي
و در نهايت نمونه متني كه مايل به تبديل هستيد ( جاري 1545 بانك تجارت شعبه شماره 123456 افتتاح در مورخه 28/05/1385 )

hassan70
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 14:59 عصر
از داس به ويندوز
ايران سيستم
براي برنامه بيمه تامين اجتماعي
مثلا يه متن اينطوري (تهران جاده قم - تهران كيلومتر 20 )
چيزي كه هست من ميخوام اطلاعات رو از dbf به sql بريزم

نه تنها اين متن بلكه هر متني كه توش عدد باشه

M_Man_M
پنج شنبه 27 مرداد 1390, 22:38 عصر
با عرض سلام

قابل توجه دوست عزيز Hassan70
شما قطعاً يك جاي كارتون مشكل داره
فايل ضميمه اول رو براي شما گذاشتم با همون جمله اي كه يادداشت گذاشته بوديد
فايل w2d_d2w ورژن 2 ( در صفحه 8 ) رو به همراه پيوست اول دانلود و يه امتحاني بكن

اما قابل توجه دوستاني كه مايل به تبديل اطلاعات از ويندوز به داس هستند
دوستاني كه با دات نت و استريم رايتر مي خواهند متن ويندوز را پس از تبديل به داس ، داخل يك فايل تكست بريزند
( البته دوست عزيز nedata بايد در دلفي يه چيزي شبيه به مورد استريم رايتر پيدا كنند )
اين دوستان بايد از قسمت SelectProvider گزينه vbMicrosoft_Visual_FoxPro_Driver را انتخاب كنند
( در صورتي كه اين پروايدر روي دستگاه شما نصب نيست ميتوانيد پيوست دوم و سوم را دانلود كنيد )
در استريم رايتر هم يابد گزينه Encoding بر روي گزينه Default تنظيم شده باشد

اگه سئوالي بود من در خدمتم

hassan70
شنبه 29 مرداد 1390, 01:17 صبح
اولا ممنون به خاطر جوابتون بعد مشكل من اينه كه فايلي كه خود برنامه بيمه ميده رو من ميخوام برگردونم چيزي كه با كتابخونه شما به داس تبديل ميشه اگر عدد داشته باشه عددش به همون صورت ميمونن اما چيزي كه برنامه بيمه ميده عددها رو هم تبديل ميكنه كه مشكل كه اين ابزار متن رو درست تبديل ميكنه ولي عدد رو نه

M_Man_M
شنبه 29 مرداد 1390, 21:00 عصر
اولا ممنون به خاطر جوابتون بعد مشكل من اينه كه فايلي كه خود برنامه بيمه ميده رو من ميخوام برگردونم چيزي كه با كتابخونه شما به داس تبديل ميشه اگر عدد داشته باشه عددش به همون صورت ميمونن اما چيزي كه برنامه بيمه ميده عددها رو هم تبديل ميكنه كه مشكل كه اين ابزار متن رو درست تبديل ميكنه ولي عدد رو نه

با سلام

خوب آخه من از كجا بايد مي فهميدم ، بابا حداقل يه فايل پيوست مي كردي
نه اينكه بگي هر متني كه توش عدد باشه بعد از تبديل اعداد رو به هم ريخته و عجيب غريب نشون ميده

reza1357
دوشنبه 14 شهریور 1390, 22:33 عصر
سلام و درود بر M_Man_M (http://barnamenevis.member.php?70665-M_Man_M) عزیز

بنده از ویندوز 7 64 بیتی استفاده میکنم متسفانه فایل dll در ویندوز 64 بیتی ریجستر نمیشه و پیغام خطا میدهد. با یک ترفندی تونستم ریجسترش کنم ولی هنگام استفاده در vb.net پیغام خطای زیر میدهد :
Retrieving the COM class factory for component with CLSID {5E033C5F-3AC5-48EC-80C6-EF4024E0B6C0} failed due to the following error: 80040154.

دوست عزیز چه کار باید کرد ؟

با تشکر

M_Man_M
دوشنبه 14 شهریور 1390, 22:47 عصر
با سلام خدمت دوستان عزيز از جمله reza1357

از كليه دوستان خواهشمندم در صورت بروز هر گونه مشكل ، ( در صورت مرور نكردن كليه مطالب تاپيك ) ابتدا يكسري مطالب تاپيك را از ابتدا تا انتها مطالعه بفرمايند تا از سئوال و جواب تكراري جلوگيري شود.

دوست عزيز reza1357 : در صورت امكان از مطلب شماره 81 همين تاپيك استفاده بفرماييد .

با تشكر

M_Man_M
جمعه 18 شهریور 1390, 16:42 عصر

تكه كد زير را بنا به درخواست دوستان براي وارد نمودن يك رديف جديد در فايل با فرمت dbf و در محيط دات نت قرار ميدهم
فايلي كه من براي نمونه استفاده كردم
به نام Test.dbf
محل قرار گرفتن در روت درايو c
داراي يك فيلد به نام NameDesc و به طول 50 از نوع كاراكتر ميباشد

و اما كد براي پروايدر JET OLE DB :

Dim W2D AsObject = CreateObject("W2D_D2W.ClsWin2Dos_Iran")
W2D.Set_LA_to_OneChar = True
Dim aText As String = "Insert INTO Test.dbf ( NameDesc ) VALUES ('" & Now & " " & W2D.Win2Dos("هم اكنون") & "')"
Using aCon AsNew OleDbConnection("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=C:\;Extended Properties=DBASE III;")
Dim aCom AsNew OleDbCommand(aText, aCon)
aCon.Open()
Try
aCom.ExecuteNonQuery()
Catch ex As Exception
Console.WriteLine(ex.Message)
EndTry
EndUsing
End

و كد براي پروايدر Foxpro OLE DB :

W2D.SelectProvider = 1
Dim aText As String = "Insert INTO Test.dbf ( NameDesc ) VALUES ('" & Now & " " & W2D.Win2Dos("هم اكنون") & "')"
Using aCon AsNew OleDbConnection("Provider=VFPOLEDB.1;Password='';Collating Sequence=ARABIC;Data Source=C:\;")
Dim aCom AsNew OleDbCommand(aText, aCon)
aCon.Open()
Try
aCom.ExecuteNonQuery()
Catch ex As Exception
EndTry
EndUsing
End

و كد براي پروايدر Foxpro ODBC :

W2D.SelectProvider = 2
Using aCon AsNew OdbcConnection("Driver={Microsoft Visual FoxPro Driver};BackgroundFetch=No;SourceType=DBF;Exclusiv e=No;SourceDB=C:\;")
Dim aCom AsNew OdbcCommand(aText, aCon)
aCon.Open()
Try
aCom.ExecuteNonQuery()
Catch ex As Exception
EndTry
EndUsing
End

با تشكر
اميدوارم مورد استفاده قرار بگيره

ashkan209
یک شنبه 27 آذر 1390, 19:23 عصر
سلام دوست من
یک مشکل عجیب در خصوص کانورت با این dll برخورد کرده ام ، که بصورت کامل با پیام خصوصی براتون توضیح دادم
اگه ممکنه جواب بدین
ممنون

golestanifar
شنبه 29 بهمن 1390, 01:00 صبح
سلام
با عرض پوزش
برعكسش وجود نداره
يعني داس به ويندوز
فايل dll ‌يا سورس vb

M_Man_M
شنبه 29 بهمن 1390, 21:25 عصر
سلام
با عرض پوزش
برعكسش وجود نداره
يعني داس به ويندوز
فايل dll ‌يا سورس vb

سلام دوست عزيز

احتمالا شما فايل اولي win2dos رو برداشتي
اون فايل خيلي وقته ديگه ادامه داده نشده و به جاش فايل دو طرفه w2d_d2w نوشته شده
كه هم از داس به ويندوز و هم از ويندوز به داس تبديل ميكنه
فعلا آخرين ريويژنش رو ميتوني از صفحه هشت همين تاپيك دانلود كني

موفق باشي

mohsen.net
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 12:39 عصر
هزاران لایک تقدیم M_Man_M

p30help
جمعه 30 تیر 1391, 23:21 عصر
با سلام و احترام خدمت اساتید گرام...
بنده بروی یک پروژه ی سی شارپ کار می کنم و به این dll خیلی نیاز دارم.
حالا چند سوال از شما دوستان دارم.
1- من قبلاً ورژن 1.0.0.4 رو بروی پروژم نصب کرده بودم، خوب بود فقط یک ایراد بزرگ داشت و اون اینکه سرعت تبدیل ویندوز به ایران سیستم خیلی پایین بود، حالا اولین سوال من این هست که آیا تو ورژن 2 این سرعت بهبود پیدا کرده یا خیر؟
2- من می خوام که dll جدید (ورژن 2) رو به رفرنس پروژم اضافه کنم، منتها هر بار که می خوام اضافه کنم خطای Could Not load file or assembly "W2D_D2Wv2.dll" or one of its dependencies. ........ رو دریافت می کنم. حتی فایل رو اول به toolbox هم اضافه کردم ولی باز هم همین خطا رو می گیرم.
جواب این دو مشکل چیه؟
با تشکر فراووون از همه شما...

M_Man_M
شنبه 31 تیر 1391, 13:29 عصر
با سلام و احترام خدمت اساتید گرام...
بنده بروی یک پروژه ی سی شارپ کار می کنم و به این dll خیلی نیاز دارم.
حالا چند سوال از شما دوستان دارم.
1- ...
2- ...
جواب این دو مشکل چیه؟
با تشکر فراووون از همه شما...

با سلام خدمت شما دوست عزيز

در جواب سئوال اول شما ، بايد عرض کنم جواب منفيه . روي سرعت در ورژن دو کاري نکردم . البته تا اين لحظه که شما فرموديد به ذهن خودم هم خطور نکرده بود . البته بايد بگم که خودم اين مطلب رو ميدونستم و توي اولين پستي هم که زدم گفتم ، علتش رو هم توضيح دادم "چون روي تک تک کاراکتر ها پردازش ميکنه" به همين دليل هم هست که تا حالا به غير از يک مورد خرابي ، خرابي خاصي نداشتم و اين مورد هم تا حالا براي خودم اتفاق نيفتاده که اون رو هم حل کنم . در اولين فرصت روي سرعت اون هم کار ميکنم ولي بعيد ميدونم کار خاصي بشه روش انجام داد

در جواب سئوال دوم ، بايد عرض کنم نه تنها اين dll بلکه هر dllي که خواستيد استفاده کنيد سعي کنيد ابتدا اون و داخل خود ويندوز و با دستور regsvr32 رجيستر کنيد . اين دستور در ويندوز هفت شرايط خاصتري داره که توي پست 81 همين تاپيک و البته براي 64 بيتي توضيح دادم ولي شما ميتونيد شخصا اون و براي 32 بيت هم با کمي تغييرات استفاده کنيد
در صورتي که ابتدا اين دستور رو اجرا کنيد ديگه احتياجي نيست اول به toolbox و يا ... اضافه کنيد . خيلي راحت در قسمت add reference قابل اضافه شدن هست "اين مورد رو همين الان با آخرين ورژن فايل w2d_d2w ، ويندوز هفت 32 بيت و ويژوال استاديو 2010 تست کردم و هيچ پيغام خطايي هم نداد"

با تشکر
همچنان منتظر هرگونه خطا ، پيشنهاد و يا ... در مورد اين فايل هستم

p30help
شنبه 31 تیر 1391, 15:05 عصر

در جواب سئوال اول شما ، بايد عرض کنم جواب منفيه . روي سرعت در ورژن دو کاري نکردم . البته تا اين لحظه که شما فرموديد به ذهن خودم هم خطور نکرده بود . البته بايد بگم که خودم اين مطلب رو ميدونستم و توي اولين پستي هم که زدم گفتم ، علتش رو هم توضيح دادم "چون روي تک تک کاراکتر ها پردازش ميکنه" به همين دليل هم هست که تا حالا به غير از يک مورد خرابي ، خرابي خاصي نداشتم و اين مورد هم تا حالا براي خودم اتفاق نيفتاده که اون رو هم حل کنم . در اولين فرصت روي سرعت اون هم کار ميکنم ولي بعيد ميدونم کار خاصي بشه روش انجام داد

در جواب سئوال دوم ، بايد عرض کنم نه تنها اين dll بلکه هر dllي که خواستيد استفاده کنيد سعي کنيد ابتدا اون و داخل خود ويندوز و با دستور regsvr32 رجيستر کنيد . اين دستور در ويندوز هفت شرايط خاصتري داره که توي پست 81 همين تاپيک و البته براي 64 بيتي توضيح دادم ولي شما ميتونيد شخصا اون و براي 32 بيت هم با کمي تغييرات استفاده کنيد
در صورتي که ابتدا اين دستور رو اجرا کنيد ديگه احتياجي نيست اول به toolbox و يا ... اضافه کنيد . خيلي راحت در قسمت add reference قابل اضافه شدن هست "اين مورد رو همين الان با آخرين ورژن فايل w2d_d2w ، ويندوز هفت 32 بيت و ويژوال استاديو 2010 تست کردم و هيچ پيغام خطايي هم نداد"

با تشکر
همچنان منتظر هرگونه خطا ، پيشنهاد و يا ... در مورد اين فايل هستم

با سلام و احترام و تشکر بابت راهنمایی
در مورد سرعت تبدیل چیزی که جالبه این هست که سرعت تبدیل از ایران سیستم به ویندوز کاملاً خوب و قابل قبوله ولی از ویندوز به ایران سیستم خیلی کنده. به نظرم اگر این مشکل سرعتش حل بشه دیگه هیچ مشکل خاصی نداره...
با تشکر مجدد...

hatefsoltani
سه شنبه 03 مرداد 1391, 11:47 صبح
با سلام
لطفا طریقه استفاده از فایل W2D_D2W.dll نگارش 2 رو در vb6 بصورت کامل بفرمایید .
باتشکر

M_Man_M
شنبه 07 مرداد 1391, 22:03 عصر
با سلام
لطفا طریقه استفاده از فایل W2D_D2W.dll نگارش 2 رو در vb6 بصورت کامل بفرمایید .
باتشکر

سلام دوست خوبم
فکر کنم اگه اين تاپيک رو از اول تا آخر يه دور مطالعه بفرماييد 99 درصد کار حل ميشه
بعد براي اون يک درصد باقيمانده اگه سئوالي داشتيد من در خدمتم

نحوه رجيستر کردن اين فايل با فايل win به dos در صفحه اول همين تاپيک فرقي نميکنه
متد ها و تنظيمات هم در صفحات مختلف همين تاپيک توضيح داده شده
حداقل براي اطلاعات عمومي ، بد نيست اگه يه دور مطالعه بفرماييد .

با تشکر - ببخشيد اگه دير جواب دادم !!!

i o manizhe
سه شنبه 14 شهریور 1391, 16:28 عصر
سلام من یه برنامه با سی شارپ دارم و میخوام دیسکت بیمه باهاش درست کنم تمام روش های شما رو هم تست کرد فقط میخوام یه فایل تکست بسازم که تو داس بشه خوند لطفآ اگر sample دارید برام بذارید یا راهنمایی کنید
این کدی که من نوشتم
Frm_ReportInsuranceDetail Frm_ReportInsuranceDetail = new Frm_ReportInsuranceDetail();
Frm_ReportInsuranceDetail.ShowDialog();
if ((Frm_ReportInsuranceDetail.Tag as int?).GetValueOrDefault(0) != 0 && vNovinDataTableShoab.DefaultView.Count > 0 && vNovinDataTablePersons.DefaultView.Count > 0)
{
string Shoab = "";
string Persons = "";
W2D_D2W.ClsWin2Dos_IranClass convert = new W2D_D2W.ClsWin2Dos_IranClass();
convert.ShowMsgBoxErrorIfOccur = true;
convert.SelectProvider = W2D_D2W.enProvider.vbMicrosoft_Visual_FoxPro_Drive r;
convert.Set_LA_to_OneChar = true;
DataRowView drv = vNovinDataTableShoab.DefaultView[0];
foreach (DataColumn dc in drv.Row.Table.Columns)//vNovinDataTableShoab.Columns)
{
if (dc.ColumnName.ToUpper() == "DSK_KIND")
Shoab += convert.Win2Dos(Frm_ReportInsuranceDetail.cNovinTe xtBox_ListKind.Text + ",");
else if (dc.ColumnName.ToUpper() == "DSK_DISC")
Shoab += convert.Win2Dos(Frm_ReportInsuranceDetail.cNovinTe xtBox_ListDesc.Text + ",");
else if (dc.ColumnName.ToUpper() == "DSK_BIMH")
Shoab += convert.Win2Dos(Frm_ReportInsuranceDetail.cNovinTe xtBox_Job4.Text + ",");
else if (dc.ColumnName.ToUpper() == "MON_PYM")
Shoab += convert.Win2Dos(Frm_ReportInsuranceDetail.cNovinTe xtBox_Peiman.Text + ",");
else if (dc.ColumnName.ToUpper() == "DSK_PRATE")
Shoab += convert.Win2Dos(Frm_ReportInsuranceDetail.cNovinTe xtBox_Prate.Text + ",");
else
Shoab += convert.Win2Dos(drv[dc.ColumnName].ToString() + ",");
if (convert.HasError)
MessageBox.Show("Error");
}
foreach (DataRowView dr in vNovinDataTablePersons.DefaultView)
{
foreach (DataColumn d in vNovinDataTablePersons.Columns)
{
if (d.ColumnName.ToUpper() != "DSW_PRATE")
Persons += convert.Win2Dos(dr[d.ColumnName].ToString() + ",");
else
Persons += convert.Win2Dos(Frm_ReportInsuranceDetail.cNovinTe xtBox_Prate.Text + ",");
}
Persons += " \r\n";
}
ReportFile(Shoab, "DSKKAR00");
ReportFile(Persons, "DSKWOR00");
private void ReportFile(string Text, string FileName)
{
string FilePath = "InsuranceReport";
try
{
if (!Directory.Exists(FilePath))
Directory.CreateDirectory(FilePath);
StreamWriter writer = new StreamWriter(FilePath + "\\" + FileName + ".txt", false, Encoding.Default);
writer.Write(Text);
}
catch
{ }
}

i o manizhe
سه شنبه 14 شهریور 1391, 16:35 عصر
اینم تست کردم و جواب نگرفتم لطفآ کمکم کنید
public void ReportFile(string Text, string FileName)
{
CONVERTLib.ConvertorClass converter = new CONVERTLib.ConvertorClass();
W2D_D2W.ClsWin2Dos_IranClass convert = new W2D_D2W.ClsWin2Dos_IranClass();
//convert.SelectProvider = W2D_D2W.enProvider.vbMicrosoft_JET_OLEDB_4_0;
string FilePath = "InsuranceReport";
try
{
string str = "";
foreach (char c in Text)
//if (char.IsLetter(c))
str += convert.Win2Dos(c.ToString());
//else
// str += c.ToString();
if (!Directory.Exists(FilePath))
Directory.CreateDirectory(FilePath);
File.WriteAllText(FilePath + "\\" + FileName + ".txt", str, System.Text.Encoding.Default);
File.WriteAllText(FilePath + "\\" + FileName + "Asci.txt", str, System.Text.Encoding.ASCII);
byte[] bt1 = System.Text.Encoding.Default.GetBytes(str);

FileStream fs1 = new FileStream(FilePath + "\\" + FileName + ".txt", FileMode.Create, FileAccess.Write, FileShare.Write);
fs1.Write(bt1, 0, bt1.Length);
fs1.Close();
}
catch
{ }
}

M_Man_M
سه شنبه 14 شهریور 1391, 23:04 عصر
با اينکه مورد شما رو در همين تاپيک و مطلب شماره 96 مطرح کرده بودم ولي با اين حال يه تکه کد کوچک هم در اينجا ذکر ميکنم تا جواب کامل بشه

تنها موردي که شما بايد تغيير بديد اينه که متغير هاي متني ديگه احتمالا به اين روش نوشته نميشه و درون قسمت using مربوط به استريم رايتر نيز احتياج به يه لوپ داريد که خط ها رو يکي يکي از ويندوز به داس تبديل و سپس بوسيله استريم رايتر اونها رو داخل فايل تکست بريزه

انشاءالله موفق باشيد ....

W2D_D2W.ClsWin2Dos_Iran W2D = new W2D_D2W.ClsWin2Dos_Iran()
{
SelectProvider = W2D_D2W.enProvider.vbMicrosoft_Visual_FoxPro_Drive r,
ShowMsgBoxErrorIfOccur = false,
Set_LA_to_OneChar = true
};

string fileAddress = "E:\\Export.txt";
string testLine = "باد خزان گل لاله را پرپر کرد";
testLine = W2D.Win2Dos(testLine);

using (System.IO.StreamWriter SW = new System.IO.StreamWriter(fileAddress, true, System.Text.Encoding.Default))

{
if (!W2D.HasError)
SW.WriteLine(testLine);

SW.Close();
}

با تشکر
باز هم اگه موردي بود حتماً مطرح کنيد

m.4.r.m
سه شنبه 14 شهریور 1391, 23:21 عصر
آقای مدیر کجایی ؟

این تاپیک مال 3 سال پیشه الان اومده بالا با سوال #C رسیدگی کنین بابا

i o manizhe
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 08:54 صبح
ممنون بابت کد ولی وقتی اجرا میکنم HasError true میشه فایل خای بهم میده
مشکلش چیه؟

i o manizhe
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 09:07 صبح
کد با PROVIDERهای دیگه هم اجرا کردم فقط JET اجرا شد ولی فایل تکست درست نبود

M_Man_M
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 09:25 صبح
باسلام

توي مطلب 96 همين تاپيک گفتم . حتماً بايستي اون VFPODBC رو نصب کرده باشيد و گرنه با خطا مواجه ميشيد
فايل تکست ساخته شده هم حتماً بايستي توي محيط داس و با فارسي ساز ايران سيستم چک بشه نه تو ويندوز .... همين طوره ؟

i o manizhe
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 11:01 صبح
یه دنیا ممنون مشکلم حل شد ولی من میخوام فایل تکست بسازم نمیشه بدون نصب VFPODBC این کار انجام بدم؟

M_Man_M
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 13:25 عصر
با سلام

اگه بخواهيد فايل تکست بسازيد بايد از استريم رايتر استفاده کنيد ( گزينه هاي ديگه رو من تست نکردم ) در نتيجه بايد و بايد از VFPODBC استفاده کنيد
اگه بخواهيد از Jet استفاده کنيد حتماً بايستي فايل Dbf بسازيد که البته من خودم هم با همين روش کار کردم . ساخت Dbf شايد يه کم سخت باشه ؛ اگه هم نتونستيد ميتونيد Dbf هاي خالي رو داخل برنامه نگه داريد ( جالبه ! خود برنامه تأمين اجتماعي هم با ساخت Dbf مشکل داشته در نتيجه فايل هاي خالي رو تو شاخه مورد نظرش نگه داشته ، هر بار اون ها رو کپي ميکنه و بعد اطلاعات ماه رو داخلش ميريزه :قهقهه::قهقهه::قهقهه: ) شما هم ميتونيد به همين روش کار کنيد ( البته حداقل Resource کنيد نه ديگه اينقدر سطح پايين که خود فايل رو نگه داريد !!!!)

i o manizhe
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 15:51 عصر
خیلی ممنون بابت راهنمایی

i o manizhe
پنج شنبه 13 مهر 1391, 11:14 صبح
سلام من w2d_d2w.dll رو میخوام با manifest استفاده کنم نمیخوام regsvr32 رو انجام بدم چون کاربر هام باهاش مشکل دارن و نمیتونن این کار انجام بدن
وقتی از manifest استفاده میکنم dll کار نمیکنه object new l میشه ولی متد ها کار نمیکنه موقع اجرا کد dll error میده میشه کمکم کنید؟

i o manizhe
پنج شنبه 13 مهر 1391, 11:18 صبح
اینم خطایی که بر میگردونه Retrieving the COM class factory for component with CLSID {56B7C055-A5D6-4547-B1D2-F8A85B7BB6AF} failed due to the following error: 80040154.

ashkan209
سه شنبه 25 مهر 1391, 07:34 صبح
سلام
می تونید دستور رجیستر کردن dll رو داخل برنامتون بذارین ، که با عمل کاربر و یا بدون آن ،مثلا هنگام ورود به برنامه یکبار dll رجیستر شود

rrn1362
شنبه 27 آبان 1391, 19:08 عصر
من با w2d_d2w در ویندوز 7 مشکلی ندارم ولی در ویندوز سون sp1 حروف را تبدیل نمی‌کند؟

M_Man_M
چهارشنبه 15 آذر 1391, 10:32 صبح
من با w2d_d2w در ویندوز 7 مشکلی ندارم ولی در ویندوز سون sp1 حروف را تیدیل نمیکند؟

سلام خدمت شما دوست عزيز :

براي اين فايل ، هيچ تفاوتي بين ويندوز هفت معمولي و ويندوز هفت سرويس پک يک وجود نداره
سعي کنيد ابتدا فايل رو با قابليت ادمين رجيستر کنيد ( از اين بابت بايد از 100 درصد هم يه چيزي بالاتر مطمئن باشيد ) که در پست هاي قبلي توضيح داده شده . البته براي 64 بيت گفته شده ولي با کمي تغيير ميتونيد داخل 32 بيت هم استفاده کنيد .
و در نهايت از فايل استفاده کنيد .

موفق باشيد ....

moji6030
یک شنبه 19 آذر 1391, 08:40 صبح
با سلام .
من این فایل بیمه رو با استفاده از کلاس W2D ایجاد کردم و بر روی اکثر سیستم ها قابل اجرا میباشد. تنها در بعضی از سیستم ها کانورت به درستی صورت نمیگیرد و علامت سوال در فیلد ها درج میشود و خطایی به هنگام کانورت رخ نمی دهد. متنی که در فیلدها ذخیره میشود : (?n?? ?NEono ????n ??o?╖? u?nش) میباشد در صورتی که باید به این شکل باشد : (دجّم رحتجـ ّ≈ّذج ⁿذت≈·ُ ûىجز) . فایل نمونه را ضمیمه کرده ام . در صورتی که تنظیمات خاصی مورد نیاز است راهنمایی کنید.
با تشکر از دوستان

khosrow1364
جمعه 15 دی 1391, 23:19 عصر
با سلام
فایلهای DBF رو میخوام به فایل اکسل تبدیل کنم. مشکل فونت و بهم ریختگی اعداد رو دارم. بعضی از خانه های اکسل تبدیل شده به صورت üü- üé می باشند. لطفا راهنمایی کنید؟

M_Man_M
جمعه 15 دی 1391, 23:35 عصر
با سلام
فایلهای DBF رو میخوام به فایل اکسل تبدیل کنم. مشکل فونت و بهم ریختگی اعداد رو دارم. بعضی از خانه های اکسل تبدیل شده به صورت üü- üé می باشند. لطفا راهنمایی کنید؟

با عرض سلام

اگه از برنامه نويسي نخواهيد استفاده کنيد ساده ترين راه اينه
اول فايل دي بي اف رو از طريق ويزارد هاي اينپوت بريزيد داخل يه فايل اکسس
بعد با استفاده از نمونه اي که تو تاپيک هاي 68 و 69 اومده ميتونيد اون و تبديل کنيد
و در نهايت هم ميتونيد يه خروجي از اکسس به فايل اکسل داشته باشيد

موفق باشيد

fotrosi
دوشنبه 21 اسفند 1391, 18:49 عصر
با سلام و تشکر از دوستان عزیز
من از این dll می خواستم استفاده کنم ولی با اعداد مشکل داره لطفا منو راهنمایی کنید
در ضمن برخی از فیلد ها ترکیب عدد و رشته هستند.

نمونه اطلاعات یک سطر تبدیل شده:

2842 €ˆ/€‡/پƒ€„ ‚ˆ/پ‚/پƒ‰€ ‚ˆ/پ‚/پƒ‰€ ‚‰/پ‚/پƒ‰€ صادقي بتول محمدحسين ‡† خانم ‡‡ 86 5 20 ˆ€ „€ „€ … ‚ دکتربهرام جاويد ƒ ‚‚‰„ˆ †‡†پ‡ 200000 9 200000 0 0 0 250000 150000 100000 4050000 150000 0 200000 5500000 5500000 پ€€€€€ريال حق الزحمه کمالي 0 200000 „‚‡ 16 26

همانطور که مشاهده می کنید برخی از رشته ها و برخی از اعداد بدون مشکل تبدیل شده اند ولی برخی از اعداد درون درست تبدیل نشده اند مخصوصا مقادیر تاریخی که در ابتدای هستند

M_Man_M
دوشنبه 21 اسفند 1391, 22:52 عصر
با سلام و تشکر از دوستان عزیز
من از این dll می خواستم استفاده کنم ولی با اعداد مشکل داره لطفا منو راهنمایی کنید
در ضمن برخی از فیلد ها ترکیب عدد و رشته هستند.

نمونه اطلاعات یک سطر تبدیل شده:

2842 €ˆ/€‡/پƒ€„ ‚ˆ/پ‚/پƒ‰€ ‚ˆ/پ‚/پƒ‰€ ‚‰/پ‚/پƒ‰€ صادقي بتول محمدحسين ‡† خانم ‡‡ 86 5 20 ˆ€ „€ „€ … ‚ دکتربهرام جاويد ƒ ‚‚‰„ˆ †‡†پ‡ 200000 9 200000 0 0 0 250000 150000 100000 4050000 150000 0 200000 5500000 5500000 پ€€€€€ريال حق الزحمه کمالي 0 200000 „‚‡ 16 26

همانطور که مشاهده می کنید برخی از رشته ها و برخی از اعداد بدون مشکل تبدیل شده اند ولی برخی از اعداد درون درست تبدیل نشده اند مخصوصا مقادیر تاریخی که در ابتدای هستند

سلام خدمت شما دوست عزيز
با تشکر از شما

من هيچ عملياتي روي سطر يا رکوردي که اينجا براي من گذاشتيد نمي تونم انجام بدم چون هر کاراکتري ممکنه کدش عوض شده باشه
پس يه لطفي بکنيد و فايل اصلي رو اينجا قرار بديد
حالا يا يه فايل تکست هستش يا يه فايل دي بي اف و يا هر چيز ديگه
رکورد هاش رو هم تموم و کمال نمي خوام ولي حداقل همين رکوردي که باهاش مشکل داريد داخلش باشه تا بتونم روش کار کنم و تستش کنم

با تشکر

M_Man_M
سه شنبه 29 اسفند 1391, 17:40 عصر

ريويژن جديد

مشکل برطرف شده در تبديل متون ايران سيستم :
تبديل اعداد درون متن در دو متد زير
Dos2Win_ReadFromText
Dos2Win_ReadFromTextInWin

تبديل اعداد درون متن در متد Dos2Win_ReadFromFile مشکلي نداشت

با تشکر فراوان از دوست عزيزم fotrosi :تشویق:

توجه :
در واقع ايران سيستم ، علاوه بر کد هاي استاندارد براي اعداد ، يکسري اعداد هم درون خود ايران سيستم قرار دارد . يعني همانطور که با اجرا کردن فارسي ساز ايران سيستم در داس ، امکان نوشتن فارسي با اضافه کردن کاراکتر هاي فارسي مهيا ميشود ، يکسري کاراکتر که اعداد نيز هستند ، اضافه ميشود .
در اين ريويژن ، مشکل اين اعداد برطرف شد .
ولي براي سيستم سايه ؟
من توي جدول سيستم سايه ، اين کاراکتر ها را براي اعداد فارسي نديدم . اگر احياناً دوستي اين مشکل رو در سيستم سايه ديد ( يعني تبديل نشدن اعداد درون متن در سيستم سايه ) ممنون ميشم اگه گزارش بده و احياناً يک نسخه از فايل رو ضميمه کنه . فايل ضميمه شده لازم نيست کامل باشه ولي حداقل يک رکوردي که اين مشکل رو داره داخلش باشه .

خيلي ممنون

asal122004
یک شنبه 11 فروردین 1392, 22:31 عصر
با سلام و عرض تبریک سال نو به همه دوستان
همچنین عرض تشکر ویژه به M_Man_M عزیز

بنده تبدیل از ویندوز به داس را چک کردم و درمورد نمونه ای که خودتان داده بودید "باد خزان گل لاله را پرپر کرد" بعداز تبدیل، حرف الف کلمه "را" را بصورت چسبان به حرف قبل آورده است
درمورد بعضی از حروف الف بعدی باید چسبان باشد مثل حرف "س" و درمورد بعضی از حروف دیگر الف بعداز حرف نباید چسبان باشد مانند حروف "ر - ژ - ز" و ...
لطفا این مورد را چک کنید
بنده از Stream writer برای نوشتن فایل Text استفاده کردم و
SelectProvider = W2D_D2W.enProvider.vbMicrosoft_Visual_FoxPro_Drive r
می باشد

با تشکر

M_Man_M
سه شنبه 13 فروردین 1392, 13:02 عصر

ريويژن جديد

مشکل برطرف شده در تبديل متون ايران سيستم و سيستم سايه :
درج اشتباه حرف الف در تبديل از ويندوز به داس در هر دو کلاس ايران سيستم و سيستم سايه
در مواقعي که الف به حرف قبلي نميچسبد و حرف بعدي يا space است و يا ء

با تشکر فراوان از دوست عزيزم asal122004 :تشویق: ( واقعاً نکته ريزي رو اشاره فرموديد )
همچنان منتظر هرگونه نظر ، ايده ، ... و يا خرابي احتمالي در فايل ميباشم
با تشکر از تمامي دوستان

vahid83
یک شنبه 18 فروردین 1392, 22:36 عصر
سلام دوستان
از مطالب مفیدتون ممنونم
لطفاً راهنماییم کنید چطوری از این dll استفاده کنم؟

asal122004
سه شنبه 20 فروردین 1392, 06:56 صبح
با سلام
ضمن تشکر ویژه از M_Man_M عزیز بخاطر پیگیری هایی که برای رفع مشکل این برنامه انجام می دهند
مشکلی که در پاسخ قبلی گفته بودم در ورژن جدید رفع شده
فقط نکته ای که به اون برخورد کردم درمورد نمایش ورژن برنامه هست
در موقعی که می خواهم این فایل را بعنوان یک رفرنس به پروژه اضافه نمایم دات نت سه فیلد Component Name و TypeLib Version و Path را نمایش می دهد.
درحال حاضر در قسمت TypeLib Version ورژن برنامه را 1.0 نمایش می دهد.

به نظر بنده بهتر است ورژن برنامه در قسمت TypeLib Version هم به ورژن اصلی برنامه اصلاح شود. چون در موقع انتخاب دقیقا مشخص شود کدام ورژن برنامه انتخاب شده است.

با تشکر

کرکی
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 15:33 عصر
یکم قدیمی شده این تاپیک ولی من از آخرین نسخه استفاده کردم
برای تست یه متن رو به داس و بعد همون رو به ویندوز آوردم ببینم مشکلی داره یا نه. با این دستور:

MsgBox D2W.Dos2Win_ReadFromTextInWin(W2D.Win2Dos(AdoRec.F ields("per_name").Value))
که درست نبود
کلا همه چیز ؟؟؟ هست

M_Man_M
جمعه 04 مرداد 1392, 07:58 صبح
یکم قدیمی شده این تاپیک ولی من از آخرین نسخه استفاده کردم
برای تست یه متن رو به داس و بعد همون رو به ویندوز آوردم ببینم مشکلی داره یا نه. با این دستور:

MsgBox D2W.Dos2Win_ReadFromTextInWin(W2D.Win2Dos(AdoRec.F ields("per_name").Value))
که درست نبود
کلا همه چیز ؟؟؟ هست

با سلام
اگه فايل رو درست و حسابي رجيستر کرده باشي ، فقط کافيه سه دستور زير رو توي VB6 بنويسي و جواب بگيري
Dim D2W As New W2D_D2W.ClsDos2Win_Iran
Dim W2D As New W2D_D2W.ClsWin2Dos_Iran

MsgBox D2W.Dos2Win_ReadFromTextInWin(W2D.Win2Dos("هر متني که دلت ميخواد"))

mehdi_song
یک شنبه 06 مرداد 1392, 10:52 صبح
سلام دوستان
این مشکل شما رو حل کردم
البته اطلاعات رو تو بانک sql ذخیره کردم ولی با اکسس امتحان نکردم.
خواستید بگید تا راهنمایی کنم.
شرمنده فقط راهنمایی می کنم
نمونه یا سورس نمیگذارم.
چون براش زیاد وقت گذاشتم.
منتظر سوالاتون هستم

mehdi_song
دوشنبه 14 مرداد 1392, 16:34 عصر
سلام.دوستان یبار هم که یکی ماشتاق شد تا کمک کنه کسی کمک نمیخواد؟

momidm
جمعه 01 شهریور 1392, 10:47 صبح
سلام به دوستان.من چطور میتونم توی وب از این dll استفاده کنم؟
ممنون از زحماتتون

PirouzNZ
شنبه 14 دی 1392, 09:37 صبح
با سلام و احترام
من مشکل در افزودن dll به پروژه را دارم.میشه کلاسشو برام بزارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خیلی خیلی ممنون

PirouzNZ
یک شنبه 15 دی 1392, 09:35 صبح
مهندسین عزیز باور کنید لازم دارم کلاس الگویتم ایران سیستم را میخوام

ashkan67
شنبه 17 اسفند 1392, 08:22 صبح
با سلام به خدمت همه دوستان ،
به ویژه کاربر M_MAM_M ، من dll شما رو دانلود کردم و کارمو راه انداخت ، واقعا به درد بخور بود .
از شما واقعا تشکر می کنم .
سالم و موفق باشید

Payam Moradi
چهارشنبه 17 اردیبهشت 1393, 19:27 عصر
سلام
من از اين dll استفاده كردم ولي تبديل رو انجام نداد. و باز هم بصورت متون نامفهوم خروجي ميده. ممكنه فارسي ساز داس من متفاوت باشه؟ فكر ميكنم از vegaf استفاده ميشه.
ممنون ميشم راهنمايي كنيد

M_Man_M
چهارشنبه 17 اردیبهشت 1393, 22:28 عصر
سلام
من از اين dll استفاده كردم ولي تبديل رو انجام نداد. و باز هم بصورت متون نامفهوم خروجي ميده. ممكنه فارسي ساز داس من متفاوت باشه؟ فكر ميكنم از vegaf استفاده ميشه.
ممنون ميشم راهنمايي كنيد

با سلام

براتون فايل فارسي ساز داخل محيط داس براي ايران سيستم رو گذاشتم
ولي بايد به نکته زير توجه کنيد :
محيط داس بايد بصورت Full Screen باز شده باشه
(البته اگه داخل ويندوز ميخواهيد تست کنيد)
براي مثال در ويندوز سون که پنجره کماند اين قابليت رو نداره ، مسلماً شما نميتوند از اين ابزار استفاده کنيد
يعني حتي بعد از اجرا کردن اين فايل ، کارکترها بصورت نامشخصي نشان داده خواهند شد

يه راه ديگه هم هست و اون اينکه متني که به داس تبديل شده را دوباره به ويندوز تبديل کنيد

موفق باشيد

prans_tork
چهارشنبه 14 خرداد 1393, 15:20 عصر
با سلام خدمت مهندسین عزیز
من با فایل w2d_d2w کا تبدیل dbf ایران سیستم رو به ویندوز به خوبی انجام دادم و در گریدویو C#‎‎ به طور دقیق و درست نمایش دادم.
مشکلی که هست اینه که به از انجام تغییرات لازم در گرید و دریافت محتوای گرید به صورت دیتا تیبل شروع به تبدیل داده های این دیتا تیبل مینم از ویندوز به dbf.
اما هر کاری میکنم کانورت نمیکنه و فقط مقدار nul یا همون "" رو برمیگردونه.
کدی که نوشتم به صورت زیره:

// convert datagridview to datatable dtkar = DataGridView2DataTable(dgvKar, TableName);

//ClsDos2Win_Iran d2w = new ClsDos2Win_Iran();
ClsWin2Dos_Iran w2d = new ClsWin2Dos_Iran();

w2d.Set_LA_to_OneChar = true;
w2d.SelectProvider = enProvider.vbMicrosoft_Visual_FoxPro_Driver;
w2d.ShowMsgBoxErrorIfOccur = false;

for (int i = 0; i < dtkar.Rows.Count; i++)
for (int j = 0; j < dtkar.Columns.Count; j++)
{

dtkar.Rows[i][j] = w2d.Win2Dos(dtkar.Rows[i][j]);
}

لازم به ذکر است که provider رو با هر سه مقدار خود در این dll تست کردم اما بازم نتیجه یکی بود.
مقادیر ممکن برای provider:

vbMicrosoft_Visual_FoxPro_Driver
vbMicrosoft_JET_OLEDB_4_0
vbVFPOLEDB_1

لطفاًراهنماییم کنید که بد جوری گیرم

M_Man_M
چهارشنبه 14 خرداد 1393, 20:13 عصر
با سلام خدمت شما دوست عزیز : prans_tork

برنامه خودتون را با قابليت ادمين اجرا کنيد و يه تستي بکنيد ببينيد مشکل حل ميشه يا خير

موفق باشيد

prans_tork
پنج شنبه 15 خرداد 1393, 04:08 صبح
از پاسخ مهندس عزیز M_man_M ممنونم
منظورتون رو از قابلیت ادمین نگرفتم!
اگه منظوورتون run as administrator کردن vs 2012 هستش تست کردم اما مشکل باقی است
برای مثال:

orginal value: 2473630035
و نتیجه :

changed value:
یعنی هرچی باشه به این تبدیل میشه : ""
باز هم از پاسختون ممنونم

M_Man_M
پنج شنبه 15 خرداد 1393, 10:33 صبح

ريويژن جديد

تا اونجايي که تونستم کاري کردم که براي تبديل اجازه‌ي دسترسي بالايي نخواد
يعني حتماً لازم نباشه که برنامه Run as Administrator اجرا بشه

اگه احياناً دوستي مجدداً با اين مشکل مواجه شد ،
خوشحال ميشم که به من اطلاع بده و بگه در چه شرايطي به مشکل برخورد کرده

با تشکر از تمامي دوستان
و آرزوي موفقيت براي همگي

prans_tork
پنج شنبه 15 خرداد 1393, 11:21 صبح
سلام مهندس
من ورژن 2.0.0.2 رو استفاده میکردم
با این حال ورژن W2D_D2W v2 build3 رو دانلود، رجیستر و جایگزین کردم
اما مشکل همچنان باقیه که در ویندوز به داس ایران سیستم، هر چی بهش میدم، "" (null) برمیگردونه
کدی که گذاشته بودم که فکر نکنم از لحاظ آرگومنت اشکالی داشته باشه؟
ممنونم از کمکتون

prans_tork
پنج شنبه 15 خرداد 1393, 11:37 صبح
با سلام دوباره
و تشکر ویژه از مهندس M_MAN_M
در ورژن جدیدی که گذاشتین با تغییر پرووایدر به vbMicrosoft_JET_OLEDB_4_0 مشکل حل شد که در ورژن قبلیش با این هم حل نمیشد
دستتت درد نکنه و همه جوره ممنون

M_Man_M
پنج شنبه 15 خرداد 1393, 11:59 صبح
با سلام دوباره
و تشکر ویژه از مهندس M_MAN_M
در ورژن جدیدی که گذاشتین با تغییر پرووایدر به vbMicrosoft_JET_OLEDB_4_0 مشکل حل شد که در ورژن قبلیش با این هم حل نمیشد
دستتت درد نکنه و همه جوره ممنون

سلام
اينکه مشکل شما حل شد به همون علت قبلي بود که به شما هم گفته بودم
بايد حتماً با قابليت ادمين اجرا مي کردي تا مشکلت حل بشه

ولي چرا هنوز با پروايدرهاي ديگه مشکل داره
اين علتش اينه که اين پروايدرها روي دستگاهت نصب نيست
اگه مطالب قبلي رو بخوني ميتوني از اونها استفاده کني و
در ضمن پروايدرها رو نيز در صورت لزوم نصبش کني
و اين مشکل ربطي به قابليت ادمين اجرا کردن نداره

موفق باشيد

prans_tork
شنبه 17 خرداد 1393, 23:05 عصر
سلام دوباره خدمت مهندس M_MAN_M
ورژن جدیدی که ارائه کردین (
W2D_D2W v2 build3
) عالی کار میکنه
فقط بعضی جاها با حرف "ک" مشکل داره اما نه همه جا و بعضی جاها هم بین کلمات فاصله نمیزادهو
برای مثال :
شرثت سيمان
یا
مسئول تامين قطعات يدثي
یا
مديربرق والثترونيث

و مثال برای فاصله:
افضلسلطاني
یا
جلائيمقدم
یا
غنيزادهقديمي
یا
خياطرستمي

در ضمن به دو صورت زیر هم حل نشد:

d2w.AddSpaceAfterUpperCase = true;
d2w.SpaceKind = enSpaceKind.Space_Chr_32;

/////////////////////////////////////////////////////////

d2w.AddSpaceAfterUpperCase = true;
d2w.SpaceKind = enSpaceKind.MiniSpace_Chr_157;

119994
با تشکر فراوان

prans_tork
یک شنبه 18 خرداد 1393, 11:17 صبح
با سلام مجدد
یه اشکال دیگه هم داره مهندس M_MAN_M
اونم اینه که تمام فیلدهایی که دارای عدد و حروف با هم هستند ترتیب عدد و حروف پس از تبدیل برعکس میشه.
برای مثال :
مقدار اصلی فیلد : SK0123
پس ازتبدیل: 0123SK
با تشکر

M_Man_M
یک شنبه 18 خرداد 1393, 12:55 عصر
با سلام مجدد
یه اشکال دیگه هم داره مهندس M_MAN_M
اونم اینه که تمام فیلدهایی که دارای عدد و حروف با هم هستند ترتیب عدد و حروف پس از تبدیل برعکس میشه.
برای مثال :
مقدار اصلی فیلد : SK0123
پس ازتبدیل: 0123SK
با تشکر

:متعجب:
مهندس جان
عزيييزم !!!

هدف من از ارائه‌ي اين فايل ، دادن انعطاف زياد به برنامه هاست
اگر هدف من تبديل يک جدول بود که يه ابزار ميساختم که وروديش يه جدول باشه و خروجيش يه جدول ديگه
نه اينکه بيام يه کتابخانه ارائه کنم که وروديش يه متنه و خروجي اون يه متن ديگه

نکته اي که شما گفتيد قابل بررسي هست ولي
آيا اصلاً اين فيلدي که شما داريد روي تبديل اون وقت و هزينه ميکنيد ، امکان داره توش متن فارسي باشه ؟ :متفکر:

قطعا برنامه اي که شما داريد آماده ميکنيد ، ورودي اون براي تبديل اطلاعات تحت داسش مشخصه
يعني اينکه مشخصه که فايل ورودي از چه نوعي هست ، يا اينکه چه ستون هايي داره
پس براي صرفه جويي در امکانات ، تنها ستون هايي رو تبديل کنيد که امکان درج متون فارسي داخلش هست.

موفق باشيد

prans_tork
یک شنبه 18 خرداد 1393, 14:27 عصر
سلام مهندس عزیز M_MAN_M

چرا عصبانی شدی مهندس:لبخند:

بله اطلاعات فارسی توی فایل ورودی زیاده اما یک فیلد هم داره که توی اون اطلاعات به صورت ترکیبی از حروف انگلیسی و اعداده.
مثل عکس زیر120006

اگه لازمه میتونم فایلهای dbf ورودی رو براتون پیام خصوصی کنم چون اطلاعاتشون تا حدودی سکرته.
فایلهای ورودی، فایلهای dbf تولیدی برنامه ListDisk تأمین اجتماعی هستش.

بازم از کمکتون ممنونم:لبخندساده:

M_Man_M
یک شنبه 18 خرداد 1393, 15:24 عصر
سلام عزيييييييزم

نميدونم شما عصبانيت من رو از کجا تشخيص دادي :لبخند:
من در ابتداي پيام ، يه آدمک متعجب برات گذاشتم ":متعجب:" که اگه با موس هم روش ميومدي برات به فارسي تولتيپ ميکرد
در ادامه هم سه تا علامت تعجب گذاشتم "!!!"
چه ربطي به عصبانيت داشت ؛ خدا ميدونه :قهقهه:

حالا ؛
شما خودت داري حرف من رو ميزني
وقتي فيلدي داري که توش حروف انگليسي و اعداد هست
چه نيازي به تبديل اون با مبدل هست ؟
حالا اصلاً اين ابزار هيچ ؛ به فکر سرعت برنامه‌ي خودت باش
مسلماً پردازش پنج تا ستون سريعتر از پردازش ده تا ستون خواهد بود

پس باز هم تأکيد ميکنم :
براي صرفه جويي در امکانات ، تنها ستون هايي رو تبديل کنيد که امکان درج متون فارسي داخلش هست.

fotrosi
یک شنبه 18 خرداد 1393, 22:33 عصر
با سلام خدمت دوستان به خصوص خدمت استاد بزرگوار جناب آقای M_Man_M که در مورد این کانورتور زحمات زیادی کشیدین.
باید عرض کنم من هم با مشکلی مشابه مشکل جناب آقای prans_tork برخورد کردم فیلد من شامل کدی است که عبارت است از 5 عدد+1 فضای خالی+1حرف+3 عدد (به طور مثال 002ه 40601) که در برنامه ابتدا 5 عدد آمده و ... ولی وقتی از کانورتور جنابعالی برای تبدیل استفاده می کنم به صورت معکوس تبدیل می شود یعنی اول بخش 3 عددی بعد حرف بعد فضای خالی و در انتها بخش 5 عددی که برای جستجو زمانی که کاربر می خواد مقادیر رو تایپ کنه دچار مشکل می شود. جالب اینجاست که وقتی نتایج کوئری را مشاهده می کنی همه چیز درسته ولی وقتی می خواهی عبارت شرط رو بنویسی متوجه مساله می شوی. البته فکر کنم برای این موضوع نشه کاری کرد و باید خودمون براش با دستورات اسکیوال تدبیری بیندیشیم چون برای تایپ همین مثال هم من مجبور شدم برعکس تایپ کنم تا درست نشون بده. زبان فارسیه دیگه، کاریش نمی شه کرد.
به هر حال بابت کانورتورتون باز هم تشکر می کنم. تا الان چند بار منو نجات داده.

prans_tork
یک شنبه 18 خرداد 1393, 22:45 عصر
عالی بود مهندس M_MAN_M

بازم از راهنمایی و پیشنهادت ممنونم پس من ستونهایی رو که انگلیسی یا انگیسی و عدد با همه تبدیل نمیکنم و فقط ستونهای دارای کاراکتر فارسی رو به مبدل ارسال میکنم.

اما یه سوال
1- در مورد حرف "ک" در بعضی مواقع که به "ث" تبدیل میشه و یا اون فاصله ای که گفتم مثلاً: "خیاط رستمی" تبدیل میشه به "خیاطرستمی" چیکار کنم؟

از راهنماییت خیلی خیلی ممنونم

قبلا هر وقت اسم dbf میومد تنم میلرزید:لبخند:

prans_tork
دوشنبه 19 خرداد 1393, 07:34 صبح
مهندس M_MAN_M عزیز من فایل های اصلی ورودی رو تو محیط فاکسپرو دیدم و اون قضیه که در مورد حرف "ک" به "ث" تبدیل میشد و بعضی جاها فاصله نمیزاشت حله و خود فایل اصلی هم تو محیط فاکس به همون شکل بود.

در کل اینکه dll شما مثل توپ کار میکنه و از اینکه برای این dll وقت میزارید و همچنین در دسترس عموم قرارش میدین ممنونم.

فقط یک نکته : بعضی جاها که محتوای فیلد، ترکیبی از کاراکترای فارسی و برخی کاراکترهای خاص دیگه هست اون موقع ترتیب قرارگیریشون به هم میخوره که البته مشکل بزرگی نیست و من خودم اینو حل کردم و شما اگه لازم دونستید تو dll خودتون لحاظش کنید.

برای مثال : " رئیس واحد * " --> بعد از تبدیل میشه : " *رئیس واحد "

همه جوره از کمکتون متشکرم:لبخندساده:

ashkan209
یک شنبه 25 خرداد 1393, 07:54 صبح
تشکر فراوان از دوستمون بابت طراحی این dll
یک مشکلی که در ورژن 2.0.0.2 وجود داره اینه که {ؤ } واو که بالاش همزه هست از ویندوز به داس به دو کاراکتر {وج} تبدیل میشه
windows رؤیا >> dos رجیا

ardavan2
شنبه 18 مرداد 1393, 02:52 صبح
ببخشید تایپیک قدیمی بالا میارم ولی کارم گیر کرده

من از dll شما برای تبدیل استفاده کردم اما باز جواب نگرفتم
ورودی:üûîل’

خروجی:’غاتü

اگر می خواید می تونم براتون قسمتی از فایل رو بفرستم تا ببینید

M_Man_M
جمعه 24 مرداد 1393, 10:46 صبح
بخصوص دوست عزيزمان : ardavan2

يه شرکتي به نام "آسان حساب" توي برنامه حسابداري تحت داسش از يک کد پيجي استفاده کرده
که نه ايران سيستمه و نه سيستم سايه
بنا به درخواست اين دوست عزيز ، کد پيج اين نرم افزار هم به فايل کتابخانه اي اضافه شد

در ضمن به افتخار اين شرکت ، نام دو کلاس مربوط به اين کد پيج را
ClsDos2Win_Asan و ClsWin2Dos_Asan
قرار داديم
:قهقهه::تشویق:

دوستان در صورت استفاده اگر به مشکلي برخوردند
حتماً مشکل خودشون رو در اين قسمت مطرح کنند

با تشکر

نسخه جدیدتری از این فایل موجود است.
می توانید آنرا در ادامه دانلود نمایید.

liberty_ir
دوشنبه 27 مرداد 1393, 08:56 صبح
آقا دم شما گرم . ولی اگه OpenSource گذاشته بودی بیشتر دعات میکردم
منم برای تکمیل اجر شما یه برنامه ویرایشگر فایلهای DBF تحت دلفی XE4 رو پیست میکنم بهش جهت استفاده دوستان . البته OpenSource :لبخند:
البته من رو ورژن 2 کارکردم شما تو همین مدت ورژن 3 رو هم دادید . اگه رسیدم ارتقاء ورژن میدم .
این برنامه برای مشاهده و اصلاح دستی دیسکت بیمه ، لیست حقوق ، دیسکت بانک کاربرد داره .
البته نکته مهمی که این برنامه سایر برنامه های تحت دلفی XE داند اینه که متن های با نوع داده ای WideChar کارنمیکنه و باید به ANSIChar تبدیل بشه

122388

امیدوارم این برنامه به کارتون بیاد
محمود آزادی
گروه تحقیق و توسعه شرکت پگاه سیستم پیشرو
Pegahsystem.net

ashkan209
پنج شنبه 30 مرداد 1393, 11:56 صبح
سلام و تشکر فراوان از دوستمون M_Man_M (http://barnamenevis.org/member.php?70665-M_Man_M)
آیا در ورژن 3 جدید، اضافه بر کلاسهای جدید ،تغییرات دیگری وجود دارد ؟

M_Man_M
جمعه 31 مرداد 1393, 09:10 صبح
با سلام
خير، تغييرات ديگري نداشته

ashkan209
شنبه 01 شهریور 1393, 07:38 صبح
سلام و ممنون .
یه pm گذاشتم ، البته قبلا هم ارسال کرده بودم ، فکر کنم دریافت نکردید . مجددا ارسال کردم ، در صورت امکان مطالعه فرمائید.
ضمنا اگه براتون امکان نداره که سورس بذارین ، و وقتتون اجازه میده پیشنهاد میکنم ، یک بحث اموزشی در خصوص نوشتن این dll رو در همین تاپیک راه بندازین ، تا شاید دوستان و البته خود بنده بتونیم با نحوه نشتن این کانورتر آشنا بشیم و هم بتونیم بنا به نیاز خودمون کارمون رو راه بندازیم
با تشکر و احترام

M_Man_M
دوشنبه 03 شهریور 1393, 17:03 عصر
قابل توجه کسانيکه مايل به استفاده از مبدل W2D_D2W هستند

دوستانيکه روي دستگاهشون BDE نصب شده باشه ،
ممکنه اين نرم افزار روي يکسري عمليات هاي شما تأثير منفي داشته باشه
براي مثال ؛ زمانيکه بخواهيد از يک فايل DBF اطلاعاتي رو بخونيد.
براي اينکه اين اثر رو برداريد ، بايد فايل رجيستري زير را روي دستگاه خود حداقل يکبار اجرا کنيد
توضيحات بيشتر اين فايل رجيستري را ، ميتونيد از آدرس زير مشاهده نماييد که البته درون فايل زيپ هم اين آدرس موجوده
http://support.microsoft.com/kb/307455/en-us

موفق باشيد

ashkan209
سه شنبه 04 شهریور 1393, 10:11 صبح
سلام و احترام
البته برای ویندوزهای 32 بیتی همان مسیر که دوستمون توی لینک بهش اشاره شده هست یعنی:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Jet\4.0\Engi nes\Xbase

و برای ویندوزهای 64 بیتی:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\ Jet\4.0\Engines\Xbase

mnchmosalla
سه شنبه 09 دی 1393, 09:20 صبح
با عرض سلام

قابل توجه دوست عزيز Hassan70
شما قطعاً يك جاي كارتون مشكل داره
فايل ضميمه اول رو براي شما گذاشتم با همون جمله اي كه يادداشت گذاشته بوديد
فايل w2d_d2w ورژن 2 ( در صفحه 8 ) رو به همراه پيوست اول دانلود و يه امتحاني بكن

اما قابل توجه دوستاني كه مايل به تبديل اطلاعات از ويندوز به داس هستند
دوستاني كه با دات نت و استريم رايتر مي خواهند متن ويندوز را پس از تبديل به داس ، داخل يك فايل تكست بريزند
( البته دوست عزيز nedata بايد در دلفي يه چيزي شبيه به مورد استريم رايتر پيدا كنند )
اين دوستان بايد از قسمت SelectProvider گزينه vbMicrosoft_Visual_FoxPro_Driver را انتخاب كنند
( در صورتي كه اين پروايدر روي دستگاه شما نصب نيست ميتوانيد پيوست دوم و سوم را دانلود كنيد )
در استريم رايتر هم يابد گزينه Encoding بر روي گزينه Default تنظيم شده باشد

اگه سئوالي بود من در خدمتم
با سلام ، فايل w2d_d2w ورژن 2 را از کجا ميتونم دانلود كنم؟

r_habib_zadeh
چهارشنبه 13 اسفند 1393, 20:14 عصر
سلام و خسته نباشید.

در صورت امکان راهنمایی فرمایید در vs2010 به چه شکلی می تونم از DLL شما استفاده کنم.

M_Man_M
پنج شنبه 21 اسفند 1393, 19:49 عصر

توجه داشته باشيد که فايل W2D_D2W.Dll يک فايل DLL ساده است و در هر محيطي که مي‌توان از اين نوع DLLها بهره برد ، قابل استفاده است.
VS.NET نيز يکي از اين محيط هاست و از اين قاعده مستثني نيست.
ولي
قبل از استفاده در VS.NET بايد حتماً حتماً فايل رو رجيستر کنيد و بعد به VS.NET اضافه کنيد
( از اين بابت بايد صددرصد اطمينان حاصل کنيد )
حالا اين قضيه مال چيه ؟ نميدونم !!!

بعد از اين کار ، براحتي هر چه تمام قادر خواهيد بود از اين ابزار در برنامه هاي خودتون استفاده کنيد.

prans_tork
یک شنبه 17 خرداد 1394, 08:26 صبح
با سلام
اول از دوست خوبم مهندس M_MAN_M تشکر ویژه میکنم برای پیگیری هاش
من از dll شما توی 5-6 تا برنامه استفاده کردم و هم عالیه و هم زیر و بمش کمی دستم اومده و کار کردن باهاش راحته
اما جدیدا با سیستم های 64 بیتی مشکل پیدا کردم
با وجود رجیستر شدن کامل dll روی سیستم های 64 بیتی و دریافت پیغام success اما دقیقا توی سطری که دارم ازش نمونه میسازم یعنی:

ClsDos2Win_Iran d2w = new ClsDos2Win_Iran();

اکسپشن رخ میده به دلیل رجیستر نشدنشو
تمام صفحات این تاپیک رو جستجو کردم و دیدم که تعدادی از دوستان هم همین مشکل رو دارن.

کسی راه حلی نداره انگار؟

mohammad bayervand
چهارشنبه 10 تیر 1394, 18:58 عصر
آقا بسیار بسیار ممنون
من دنبال کد های معادل ویندوز ایران سیستم میگشتم
همه جا فقط هی برنامه و فایل اجرایی آپلود کرده بودن
خیلی لطف کردی
از توی سورس فایل VB کد اسکی های ایران سیستم را بدست آوردم

فقط اگه بتونی کدهای سایه و پانیذ هم روی سایت بذاری ممنونت میشم
باتشکر

M_Man_M
پنج شنبه 11 تیر 1394, 16:15 عصر
آقا بسیار بسیار ممنون
من دنبال کد های معادل ویندوز ایران سیستم میگشتم
همه جا فقط هی برنامه و فایل اجرایی آپلود کرده بودن
خیلی لطف کردی
از توی سورس فایل VB کد اسکی های ایران سیستم را بدست آوردم

فقط اگه بتونی کدهای سایه و پانیذ هم روی سایت بذاری ممنونت میشم
باتشکر

سلام دوست عزيزم
به روي چشم ؛ زودتر فرموده بوديد همين کدهاي ايران سيستم رو هم خدمتتون ارائه ميدادم
اونم براي اينکه ميگي هيجا پيدا نکردي
فقط اگه ممکنه يکي از اين کدهاي اسکي رو براي نمونه بنويس (مثلاً بگو کد حرف "ب" توي ايران سيستم برابر 60 هست - باز هم ميگم براي مثال) بقيش با من
منتظرم
خدانگهدار

M_Man_M
پنج شنبه 10 دی 1394, 10:06 صبح
سلام دوستان
بنا به درخواست دوست عزیز Ashkan209 قابلیتی به این فایل اضافه شد که قبل از تبدیل متن از ویندوز به داس، ابتدا کاراکترهای عربی را شناسایی کرده و به نزدیکترین حرف فارسی تبدیل می کند (مثل ؤ به و). در غیر اینصورت، کاراکتر عربی را حذف می کند (مثل فتحه، کسره و ...)
در قسمت تبدیل از داس به ویندوز تغییری صورت نگرفته.
همچنان منتظر ایده و نظرات شما هستم
با آرزوی موفقیت برای همه دوستان

نسخه جدیدتری از این فایل موجود است.
می توانید آنرا در ادامه دانلود نمایید.

ashkan209
چهارشنبه 16 دی 1394, 08:21 صبح
مهندس جان کارتون عالیه
لطف کردید

rezaes72
شنبه 09 اردیبهشت 1396, 15:22 عصر
با سلام
اول از دوست خوبم مهندس M_MAN_M تشکر ویژه میکنم برای پیگیری هاش
من از dll شما توی 5-6 تا برنامه استفاده کردم و هم عالیه و هم زیر و بمش کمی دستم اومده و کار کردن باهاش راحته
اما جدیدا با سیستم های 64 بیتی مشکل پیدا کردم
با وجود رجیستر شدن کامل dll روی سیستم های 64 بیتی و دریافت پیغام success اما دقیقا توی سطری که دارم ازش نمونه میسازم یعنی:

ClsDos2Win_Iran d2w = new ClsDos2Win_Iran();

اکسپشن رخ میده به دلیل رجیستر نشدنشو
تمام صفحات این تاپیک رو جستجو کردم و دیدم که تعدادی از دوستان هم همین مشکل رو دارن.

کسی راه حلی نداره انگار؟

با X86 اجرا کن(Bulid) مشکل برطرف می شد در proper تنظیم کن

M_Man_M
سه شنبه 12 دی 1396, 23:18 عصر
سلام خدمت تمامی دوستان عزیز

نسخه‌ی بعدی ابزار تبدیل متن از ویندوز به داس و بالعکسش رو براتون آماده کردم. و اما توضیح مختصری در مورد اون:

اول اینکه سعی کردم حجم کد را تا حد امکان کم کنم. برای همین، کلاس‌های تبدیل متن به دو کلاس کلی خلاصه شد؛
یکی برای ویندوز به داس و دیگری برای داس به ویندوز.
در هر کدام از کلاس‌ها، یک ویژگی اضافه شد که با آن خواهید توانست نوع کدپیج را انتخاب نمایید.

در کلاس داس به ویندوز، سه متد وجود داشت که کار تبدیل را انجام می‌داد. این سه متد نیز تبدیل به یک متد شد که البته نوع متد تبدیلی نیز با استفاده از یک ویژگی قابل تغییر خواهد بود.

کلاسی نیز برای تعاریف وجود داشت که تغییر خاصی نداشته است

یک کلاس جانبی به ابزار اضافه شد.
این کلاس حاوی متدی است که در صورت اجرا، امکان استفاده‌ی راحت‌تر از این ابزار را در سیستم‌های 64 بیتی برای شما فراهم می‌کند.
برای استفاده از این امکان، به نکات زیر توجه ویژه داشته باشید
اول: در هر سیستم 64 بیتی، تنها اجرای یک مرتبه از این متد کافی بوده و نیاز به اجرای مجدد ندارد
پس در واقع برای مثال شما می‌توانید این متد را در نصب کننده‌ی برنامه‌ی خود در سیستم کاربر یک بار فراخوانی نموده و دیگر از آن استفاده نکنید
دوم: حتما بایستی بعد از رجیستر کردن صحیح این فایل، متد فوق فراخوانی شود.
سوم: در صورتیکه در سیستم 64 بیتی امکان استفاده‌ی این ابزار را نداشته‌اید، قطعا این متد نیز قابل فراخوانی نخواهد بود. پس بایستی این متد در یک محیط 32 بیتی فراخوانی شود
یعنی چه؟ هفته‌ی قبل گزارشی از یک دوست عزیز داشتم به اینصورت که در یک سیستم 64 بیتی، امکان استفاده از این ابزار در اکسس 2016 نسخه‌ی 64 بیتی وجود ندارد.
به واسطه‌ی همین مشکل خاص و قابل پیگیری بود که تحقیقاتی انجام دادم و این مشکل رو برطرف کردم و نتیجه‌ی کار، شد همین کلاسی که اکنون افزوده شده.
ولی اگر من در همین اکسس 2016 نسخه‌ی 64 بیتی بخواهم متد فوق را فراخوانی کنم، باز هم با مشکل مواجه خواهم شد.
برای همین باید ابتدا در محیط 32 بیتی این متد فراخوانی می‌شد و لذا اسکریپتی به همراه فایل قرار دادم تا دوستان امکان اجرای این متد را داشته باشند
انشاءالله دوستانی که در سیستم‌های 64 بیتی مشکل داشته‌اند، دیگر مشکلی با این فایل نداشته باشند.

همچنان منتظر ایده و نظرات شما هستم

M_Man_M
سه شنبه 12 دی 1396, 23:25 عصر
با X86 اجرا کن(Bulid) مشکل برطرف می شد در proper تنظیم کن

تشکر از دوستمون بابت راهکارشون
باید عرض کنم در صورتیکه از امکان افزوده شده در نسخه‌ی 4 استفاده کنید، پروژه‌ی ویژال استادیو در حالت‌های AnyCpu و یا حتی X64 براحتی و بدون هیچ خطایی Build خواهد شد

ashkan209
یک شنبه 06 اسفند 1396, 09:37 صبح
مهندس جان دست شما درد نکنه
چگونه کدپیج رو انتخاب کنم، اون ویژگی که بهش اشاره کردین اسمش چیه؟ مختصر توضیحی بفرمائید

M_Man_M
یک شنبه 06 اسفند 1396, 23:01 عصر
مهندس جان دست شما درد نکنه
چگونه کدپیج رو انتخاب کنم، اون ویژگی که بهش اشاره کردین اسمش چیه؟ مختصر توضیحی بفرمائید

سلام به همه دوستان
تصور من این بود که ویژگی‌ها به قدر کافی واضح هستند که نیاز به توضیح نباشه
عذرخواهی می‌کنم اگر اینطور نبوده و باعث سردرگمی شما شده

واما توضیح در مورد ویژگی‌ها:

ویژگی‌های قابل تنظیم در تبدیل متن از ویندوز به داس:
SelectProvider: نوع پروایدر. مانند JetOleDb، FoxPro ODBC و موارد دیگر
Set_LA_to_OneChar: تبدیل "لا" به یک کاراکتر (که تنها در داس اینگونه است)

ویژگی‌های قابل تنظیم در تبدیل متن از داس به ویندوز:
AddSpaceAfterUpperCase: اضافه شدن یا نشدن یک فضای خالی بعد از آخرین حرف کلمه، در صورتیکه بدون این فضای خالی، دو کلمه به هم بچسبد
ConvertMethod: جایگزین سه متد قبلی برای تبدیل که البته نام گزینه‌هایش همانند نام متدها در نظر گرفته شده
SpaceKind: نوع فضای خالی که در صورت نیاز بعد از آخرین حرف کلمه اضافه می‌شود

ویژگی‌های مشترک:
ConvertType: نوع کد پیج که می‌تواند ایران سیستم، سایه و موارد دیگر باشد
HasError: فقط خواندنی؛ آیا در حین تبدیل، خطایی رخ داده یا نه
ShowMsgBoxErrorIfOccur: در هنگام بروز خطا، پنجره‌ای برای خطا نمایش داده شود یا خیر

با آرزوی موفقیت برای همگی

حمید آقا
دوشنبه 28 اسفند 1396, 11:46 صبح
با سلام خدمت تمامی بزرگواران و اساتید
یه درخواستی داشتم ، من از طریق نرم افزاری که وجود دارد و نوشته شده پرسنل شرکت است دقیقا فایل تکست تحت ویندوز را طبق فرمت استاندارد (تحت ویندوز ) تولید میکنم الان نیاز دارم یک یک فایل exe که بتوانم به شکل command ورودی مسیر تکست فایل تولید شده را بگیرد و فرمت دیسکت بیمه dbf و txt با فرمت ایران سیستم را ایجاد کند و حتما هم تحت ویندوز 7 هم 32 و 64 بتوان از ان خروجی گرفت
با تشکر
فخاری

aomc_team
جمعه 31 فروردین 1397, 21:59 عصر
با تشک از زحمات شما
ظاهرا فایل های ضمیمه ورژن 4 موقع اکسترکت کردن مشکل دارند. ممنون میشم بررسی بفرمایید.

M_Man_M
شنبه 01 اردیبهشت 1397, 10:33 صبح
با تشک از زحمات شما
ظاهرا فایل های ضمیمه ورژن 4 موقع اکسترکت کردن مشکل دارند. ممنون میشم بررسی بفرمایید.

با عرض سلام
فایل‌ها رو بررسی کردم؛ مشکلی نداشت
احتمالا در دانلود مشکلی بوده؛ مجدد تلاش بفرمایید

hadi 12300
چهارشنبه 30 مرداد 1398, 00:19 صبح
سلام من یه برنامه exe ویندوز رو میخوام تبدیل به exe داس کنم با این برنامه امکان داره؟
اگر امکان داره راهنماییم کنید
ایمیلم hadi.zolfeghar@gmail.com

M_Man_M
یک شنبه 03 شهریور 1398, 21:33 عصر
سلام من یه برنامه exe ویندوز رو میخوام تبدیل به exe داس کنم با این برنامه امکان داره؟
اگر امکان داره راهنماییم کنید
ایمیلم hadi.zolfeghar@gmail.com

سلام دوست خوبم:
اگه تاپیک رو از اول می‌خوندید قطعا به جواب میرسیدید.:ناراحت:

...
اولاً فايل مورد نظر يك برنامه Convertor نيست و تنها يك تابع كتابخانه ايست و اين به اين معناست كه شما نمي توانيد يك فايل تحت داس ارسال و يك فايل تحت ويندوز دريافت كنيد .
...

تنها راه حل برای شما، البته با توجه به اطلاعات بنده، تبدیل کدهایی هست که منجر به تولید فایل exe‌ی مورد نظر شما شده و البته مشخصه که این راه حل در صورتی برای شما ممکن خواهد بود که به کدهای فوق دسترسی داشته باشید:چشمک:

براتون آرزوی موفقیت دارم

mohaddes1991
پنج شنبه 14 آذر 1398, 14:51 عصر
با سلام و تشكر از شما بابت تهيه و بهبود اين كد ها طي اين چند سال
بنده از كدهاي شما جهت ايجاد ساخت گزارش بيمه استفاده كردم
اين كد در سيستم همه همكارانم به درستي كار مي كند بجز سيستم خود من :متفکر::متفکر:
دو سه بار كل تاپيك رو مطالعه كردم و حتي نوت برداري هم كردم
با توجه به تاپيك ها اقدام به جايگزيني فايل KBDFA.DLL كردم اما درست نشد.
راه حل ديگري هم كه در تاپيك ها بود نصب دوباره ويندوز بود اما از اونجايي كه من از اين كد در يك نرم افزار ERP استفاده مي كنم مي ترسم مشكل مشابهي براي مشترياني كه از نرم افزارم استفاده مي كنند پيش بياد و ممكن است كه تعويض ويندوز سرور براشون مقدور نباشه يا اينكه بدون اينكه متوجه بشن فايل DBF را براي بيمه ارسال كنند.
مي خواستم بدونم طبق تجربه شما در اين چند سال اين مشكل به چه دلايلي مي تواند رخ دهد و براي حل مشكل يا جلوگيري از بروز مشكل چه راه حل هايي را پيشنهاد مي كنيد.

بنده از كد زير استفاده كردم:

W2D_D2W.ClsWin2Dos W2D = new ClsWin2Dos();
W2D.ConvertType = (enConvertType)0;
W2D.ShowMsgBoxErrorIfOccur = false;
W2D.SelectProvider = 0;
W2D.Set_LA_to_OneChar = true;
Value = W2D.Win2Dos("باد خزان گل لاله را پرپر کرد");

فايل DBF خروجي بيمه را وقتي به ويندوز تبديل مي كنم خروجي به صورت زير نشان داده مي شود:

?ر آ ر? پرپر ? ??? o ? n o o u با

M_Man_M
جمعه 15 آذر 1398, 20:19 عصر
با سلام و تشكر از شما بابت تهيه و بهبود اين كد ها طي اين چند سال
سلام دوست خوبم
خواهش میکنم

بنده از كدهاي شما جهت ايجاد ساخت گزارش بيمه استفاده كردم
سپاس
امیدوارم که بتونم مشکل شما رو هم حل کنم
براتون آرزوی موفقیت دارم

اين كد در سيستم همه همكارانم به درستي كار مي كند بجز سيستم خود من :متفکر::متفکر:
دو سه بار كل تاپيك رو مطالعه كردم و حتي نوت برداري هم كردم
با توجه به تاپيك ها اقدام به جايگزيني فايل KBDFA.DLL كردم اما درست نشد.
متأسفم
در ارتباط با این مشکل و راه حلی که شما استفاده کردید باید دو نکته رو خدمتتون عرض کنم
اولا این فایل فقط برای سه چهار تا حرفی هست که با عربی متفاوته مثل ک و ی، و در بقیه‌ی موارد کار خاصی انجام نمیده. اگه در تاپیک‌های قبلی این روش رو گفتم معذرت میخوام. شاید به این دلیل بوده که تجربه‌ی الان رو نداشتم
در ثانی، تغییر در متون بعد از جایگزین کردن فایل فوق، مربوط به متونی نمیشه که قبلا در پایگاه داده ذخیره شده‌اند بلکه این تغییر مربوط به متونی هست که از این به بعد نوشته خواهند شد. این رو در تاپیک‌های قبلی هم بهش اشاره داشتم

راه حل ديگري هم كه در تاپيك ها بود نصب دوباره ويندوز بود اما از اونجايي كه من از اين كد در يك نرم افزار ERP استفاده مي كنم مي ترسم مشكل مشابهي براي مشترياني كه از نرم افزارم استفاده مي كنند پيش بياد و ممكن است كه تعويض ويندوز سرور براشون مقدور نباشه يا اينكه بدون اينكه متوجه بشن فايل DBF را براي بيمه ارسال كنند.
دقیقا حق با شماست. پوزش می‌خوام
در این مورد باید عرض کنم که: در کل تاپیک، ما فقط دو راه برای حل مشکلات پیشنهاد داده بودیم؟
یکی جایگزین کردن این فایل و دیگری تغییر ویندوز؟ فکر نمیکنم اینطور بوده باشه‌ها :متفکر::متفکر:
در مورد تغییر ویندوز، دقیقا حق با شماست و خودم میدونم که راه حل خوبی نیست ولی این یک ایده‌ای برای یافتن مشکلات هست و مطمئنا منظور من این نبوده که شما ویندوز رو عوض کنید و اگر مشکل حل شد دیگه تمامه!!!
مطمئنا مشکلات زیادی میتونه باعث بشه که این مبدل کار خودش رو به خوبی انجام نده ولی من از تمامش خبر ندارم که. پس تغییر ویندوز و تست کردن مرحله به مرحله پس از نصب هر یک از نرم افزارهایی که نصب می‌کنید میتونه شما رو در یافتن مشکل کمک کنه.
اینکه برای مثال ممکنه یک برنامه تداخلی با این مبدل داشته باشه، کما اینکه یکی از این موارد رو پیدا کردیم و خدمت شما هم خواهم گفت.

با توجه به مشکلی که برای شما پیش اومده و همچنین در نظر گرفتن موارد قبلی، باید عرض کنم شاید راه حلی که در تاپیک 168 و 169 گفته شده برای شما مشکل گشا باشه
برای نرم‌افزاری هم که آماده کردید باید عرض کنم میتونید زمانیکه فایل خروجی از سیستم میگیرید در همون لحظه حداقل یک ردیف رو به ویندوز تبدیل کنید و از کاربر بخواهید که درستی تبدیل رو چک کنه

در کل هم اگه بخوام بگم، باید عرض کنم از این ابزار من خیلی استفاده کردم. اگه زبان فارسی به ویندوز اضافه شده باشه و فایل به درستی رجیستر شده باشه، بدون مشکل تبدیل انجام خواهد شد.
در پایان هم پبشنهاد میکنم حتما از آخرین نسخه استفاده کنید

امیدوارم مشکل شما هر چه زودتر حل بشه
کمکی از دستم بربیاد در خدمتم
موفق باشید

mohaddes1991
شنبه 23 آذر 1398, 13:38 عصر
با سلام
بابت پاسختون از شما ممنونم :قلب:
در حين كار به مشكل جديدي برخورد كردم كه با اجرا مراحل زير حل شد
راه حل رو مي نويسم شايد بدرد بقيه هم بخوره
وقتي كه از پروژه پابليش گرفتم زماني كه مي خواستم گزارش بگيرم با خطاي سرور مواجه مي شدم
شرح خطا:
Retrieving the COM class factory for component with CLSID {BC8DFA82-DC15-4B27-AD22-A7DBF0284AAC} failed due to the following error: 80040154 Class not registered (Exception from HRESULT: 0x80040154 (REGDB_E_CLASSNOTREG)).

براي حل اين مشكل مسير زير را طي كردم
IIS ==> Application pool==> "right click on your app" ==>advance setting=> enable 32 bit application
مقدار اين ويژگي را از false به true تغيير دادم و در نهايت IIS را يكبار ري استارت كردم
بعد از اين تغيير مجددا گزارش را از پابليش نرم افزارگرفتم و گزارش كاملا درست كار كرد
در مورد مشكل قبلي من در تاپيك 188 هم بايد بگم كه يك برنامه اي به نام Bime.net رو نصب كردم و بهم ريختگي حروف هم حل شد. وقتي داخل پوشه هاي اين نرم افزار رو نگاه كردم ديدم كه از w2d_d2w.dll استفاده كرده و مثل همون مطالبي كه در تاپيك 168 و 169 گفته شده بود يك فايل BDE وجود داشت، بعد از اينكه از w2d_d2w.dll موجود در پوشه هاي اين نرم افزار استفاده كردم و فايل BDE موجود رو يكبار اجرا كردم مشكل بهم ريختگي حروف حل شد.

در آخر لازم مي دونم يك بار ديگر، از
M_Man_M (https://barnamenevis.org/member.php?70665-M_Man_M) نويسنده اين dll و همچنين از تمام كساني كه در بهبودش كمك كردن تشكر كنم

mrmehdi
چهارشنبه 16 بهمن 1398, 13:24 عصر
با سلام
دوستان کسی میتونه کمک کنه این ارور از چی هست
ویندوز 8.1 64بیت
موقع رجیستر کردن dll این خطا دریافت میشه
151332

the king
چهارشنبه 16 بهمن 1398, 13:42 عصر
با سلام
دوستان کسی میتونه کمک کنه این ارور از چی هست
ویندوز 8.1 64بیت
موقع رجیستر کردن dll این خطا دریافت میشه
151332
ویندوز های 64 بیتی برای سازگاری با برنامه های 32 بیتی یک محیط مخصوص دارند که برنامه 32 بیتی رو بتونه در ویندوز 64 بیتی اجرا کنه، به نوعی محیط 32 بیتی رو شبیه سازی کنه. که بهش میگن WoW64.

همه ابزار های ویندوز که مخصوص محیط WoW64 هستند هم مستقل اند، با ابزار های 64 بیتی ویندوز فرق داره، و بجای C:\Windows\System32 باید در C:\Windows\SysWOW64 دنبالشون بگردید.
مثلا در ویندوز 64 بیتی C:\Windows\System32\regsvr32.exe برای کتابخانه های 64 بیتی طراحی شده، C:\Windows\SysWOW64\regsvr32.exe برای کتابخانه های 32 بیتی.
وقتی می خواهید کتابخانه ای رو ثبت کنید که برای ویندوز 32 بیتی طراحی شده، باید از Regsvr نسخه WoW64 استفاده کنید، نه نسخه پیشفرض 64 بیتی.
اگر با Regsvr32 سعی در ثبت کتابخانه ای بکنید که باهاش ناسازگار ئه همچین مساله ای پیش میاد.

mrmehdi
جمعه 18 بهمن 1398, 11:13 صبح
ویندوز های 64 بیتی برای سازگاری با برنامه های 32 بیتی یک محیط مخصوص دارند که برنامه 32 بیتی رو بتونه در ویندوز 64 بیتی اجرا کنه، به نوعی محیط 32 بیتی رو شبیه سازی کنه. که بهش میگن WoW64.

همه ابزار های ویندوز که مخصوص محیط WoW64 هستند هم مستقل اند، با ابزار های 64 بیتی ویندوز فرق داره، و بجای C:\Windows\System32 باید در C:\Windows\SysWOW64 دنبالشون بگردید.
مثلا در ویندوز 64 بیتی C:\Windows\System32\regsvr32.exe برای کتابخانه های 64 بیتی طراحی شده، C:\Windows\SysWOW64\regsvr32.exe برای کتابخانه های 32 بیتی.
وقتی می خواهید کتابخانه ای رو ثبت کنید که برای ویندوز 32 بیتی طراحی شده، باید از Regsvr نسخه WoW64 استفاده کنید، نه نسخه پیشفرض 64 بیتی.
اگر با Regsvr32 سعی در ثبت کتابخانه ای بکنید که باهاش ناسازگار ئه همچین مساله ای پیش میاد.
بله درسته متشکرمممم به درستی رجیستر شد!!!

mohaddes1991
شنبه 30 فروردین 1399, 10:16 صبح
با سلام
بنده يك برنامه تحت وب نوشتم كه از w2d_d2w.dll در اين برنامه استفاده شده. اين dll در اكثر موارد به درستي كار مي كنه اما روي برخي از سرور ها مقدار W2D.HasError برابر با true مي شود.حتي در يك مورد يكي ار پابليش ها به درستي كار مي كند ولي در پابليش دوم كه در همان سرور ولي در site ديگري قرار داده شده مقدار W2D.HasError برابر با true مي شود و در فايل DBF خروجي ستون هاي String را خالي مي گذارد.
اما با توجه به اينكه MsgBox مربوط به برنامه تحت ويندوز مي باشد امكان دسترسي به خطا را از طريق W2D.ShowMsgBoxErrorIfOccur را ندارم.
به همين منظور يك برنامه تحت ويندوز نوشتم كه روي سرور اجرا بشه و خطا را نشان دهد اما كاملا درست و بدون خطا كار كرد :متفکر:

مي خواستم بدونم كه آيا متغيري در اين dll وجود دارد كه بتونم از اين طريق به شرح خطا دسترسي پيدا كنم تا بتونم برطرفش كنم؟

اگر چنين متغيري وجود ندارد پيشنهاد مي كنم كه در ورژن هاي بعدي اين dll اضافه شود.

با تشكر

omid.behrooz
جمعه 22 مرداد 1400, 11:48 صبح
نرم افزار کامل تهیه فایل دیسکت لیست بیمه از فایل اکسل (هم تبدیل به یونیکد ایران سیستم و هم تولید فایل DBF خودکار):
omidbehrooz1000/IranInsuranceDisketCreator: A simple software to create iran isurance disket files according to old fox pro usage in SSO. (github.com) (https://github.com/omidbehrooz1000/IranInsuranceDisketCreator)

Programerexplorer
دوشنبه 06 شهریور 1402, 20:43 عصر
سلام من این dll را در اکسس دارم اجرا می کنم ولی پیغام می دهد متدی پیدا نشد .
چه کار باید بکنم
ممنون

M_Man_M
شنبه 11 شهریور 1402, 14:48 عصر
سلام من این dll را در اکسس دارم اجرا می کنم ولی پیغام می دهد متدی پیدا نشد .
چه کار باید بکنم
ممنون

سلام
وقتتون بخیر

از کدوم dll دارید استفاده می‌کنید؟ :متفکر:
از چه نسخه‌ای؟ :متفکر:
داخل کد از کدوم متد استفاده کردید؟ :متفکر:

اطلاعات کامل بدید تا بشه جواب شما رو داد