PDA

View Full Version : ساخت كانشكن LAN در وي بي

سيد محمد علي رحيمي
سه شنبه 17 دی 1387, 10:36 صبح
باسلام به دوستان عزيز
راستش سوال من اينه كه كس برنامه اي شبيه كانكش شبكه (lan) در رو داره راستش خيلي نيازه لطفاً كمك كنيد
منظورم اينكه تو وي بي يك برنامه كانكشن lan مثل اونيكه تو ويندوز XP هستش رو درست كرد.
:بوس:

mpmsoft
سه شنبه 17 دی 1387, 11:58 صبح
دوست عزیز مگه ساختن کانکشن Lan همینطوریه ؟

شما باید یک سخت افزار Ethernet به سیستم اضافه بکنید تا Local Area Connection به ویندوز اضافه بشه ؟

یا یک درایور مجازی بنویسی که یک کارت شبکه به ویندوز اضافه کنه

در ضمن می شه بگید برای چی به همچین چیزی نیاز دارید ؟

شاید کاری می خواهید بکنید راهش رو نمی دونید !

سيد محمد علي رحيمي
پنج شنبه 19 دی 1387, 09:15 صبح
با سلام به mpmsoft عزيز
راستش من براي ارتباط با يك بانك اطلاعاتي در دستگاه ديگري ابتدا از طريق شبكه كردن دو كامپيوتر به اون دستگاه وصل شدم بعد بانك اطلاعاتي اكسس رو در يك فايل قرار داده و اونو share كردم تا بطونم در شبكه ببينمش و سپس از طريق يك برنامه ساخته شده در وي بي در دستگاه خودم به اون بانك وصل شدم منتهي مي خواهم بجاي اينكه كانكشن Lan در سيستمم اجرا كنم ابتدا كاربر عمل اتصال به كامپيوتر دوم رو در همون برنامه اجرا كنه سپس به بانك وصل بشه
نمي دونم منظورم رو متوجه شدين
شايد مقداري بايد توضيح بدم
براي اتصال به دستگاه ديگري بايد ابتدا به آدرس Network Connections رفت بعد روي آيكن Local Area Connection كيلك كرد تا اون Enable بشه البته اول بايد تنظيمات رو انجام داد مثلاً اي پي سيستم خودم و بعد آي پي سيستمي كه مي خواهم به اون متصل بشم.
من مي خوام يه برنامه درست كنم كه اين تنظيمات مستقيم در اون برنامه انجام بشه يعني اول آي پي سيستم خودم رو به اون بدم بعد آي پي سيستم دوم كه مي خوام به اون وصل بشم پس از اينكه دكمه اتصال رو زدم به سيستم دوم مثل Local Area Connection وصل شه تا بتونم با بانك ارتباط برقرار كنم
راستشو بخواهي من از وين سوك زياد چيزي سردرنياوردم و برنامه اي براي نمونه پيدانكردم كه بشه از طريق وين سوك با يه بانك اطلاعاتي ارتباط برقرار كرد و يا تنظيمات اونو نمي تونم انجام بدم البته برنامه هاي نمونه اي هم كه تو اين سايت هست براي انتقال اطلاعات از يك تكس بوكس در كلاينت به يك تكس بوكس در سرور بود و من بيشتر ازن متوجه نشدم.
ميشه كمكم كني لطفاً يا اگه يك برنامه نمونه داري به يك بانك اطلاعاتي در دستگاه ديگه وصل ميشه برام بزاري ممنون مي شم