PDA

View Full Version : گفتگو: بهترين روش براي ذخيره سازي اطلاعات مشترك كاربران مهمان و عضو

tritilium
سه شنبه 17 دی 1387, 19:53 عصر
سلام
من تو يه سيستم فروشگاه آنلاين مي خوام تمام امكاناتي كه اعضا دارند رو به مهمان ها هم بدم. ( مثل خريد و نظر دادن و...)
براي دخيره سازي مشخصات اين افراد بهترين روش چيه ؟؟ اوني كه توي سيستم هاي تجاري بيشتر استفاده ميشه ؟
( اينكه از دو تا جدول جدا استفاده كنيم يا اينكه اطلاعات كاربران عضو رو هم مثه مهمان ها تو جدول ذخيره كنيم به نظر من بهينه نيومد . )

AminSobati
پنج شنبه 19 دی 1387, 20:49 عصر
دوست عزیزم وقتی کسی به صورت میهمان میاد، غیر از IP نام Browserش ازش چی دارین که ذخیره کنین؟!

tritilium
پنج شنبه 19 دی 1387, 22:15 عصر
فكر مي كنم سوال رو بد پرسيدم .
ببينين اگه كار بر عضو باشه من اطلاعات شخصي مثل آدرس و نام و غيره رو از بانك در ميارم و فقط براي خريد لازمه User ID شو تو جدول خريد يا نظرات يا هر جدول ديگه ذخيره كنم .
حالا يه مهمان هم كه مي خواد خريد كنه يا نظر بده اون اطلاعاتش رو بايد دستي ازش بگيرم .

مشكل تو طراحي جداول مربوطه اس.
مثلا براي جدول خريد هم ميشه دو تا جدول بگيرم يكي براي اعضا با user ID و يكي براي مهمان ها كه مشخصاتشون رو دستي مي دن .
راه ديگه هم اينه كه جدول خريد هم User ID رو ذخيره كنه براي اعضا . و هم نام و آدرس و غيره رو براي مهمان ها .
كه به نظر من هيچ كدوم مناسب نيستن.
راه سومي به نظرتون مي رسه ؟

تولائی
جمعه 20 دی 1387, 16:27 عصر
یک ایده می‌تونه این باشه که اگر بقول آقای ثباتی شما فقط از کاربر مهمان IP و نام Browserش رو دارید این فیلد‌ها رو هم تو جدول مشتری‌هاتون نگه دارید هر وقت مهمانی با یک IP و نام browser جدید قصد خرید داشت با گرفتن آدرس و ... یک کاربر با اون مشخصات بدون نام در جدول مشتریان بسازید. و از روی همون User Id فاکتور فروشتون رو پر کنید.

tritilium
جمعه 20 دی 1387, 18:36 عصر
ايده ي جالبيه . من چيزي براي تكميل تر كردنش به نظرم نمي رسه .
توي سيستم ها ي تجاري بزرگ از چه روشي استفاده ميشه ؟ همين روش ؟