PDA

View Full Version : لود کردن ISO یک Bootable CD درمحیط MS-DOS ؟

mbzadegan
جمعه 20 دی 1387, 14:39 عصر
دوستان فرض کنید یک فایل ISO از یک Bootable CD ( مثلا CD های Linux LIVE ) دارید و می خواهید این فایل ISO را در محیط MS-DOS فرا خوانی کنید .
آیا چنین کاری با ابزار های BCDW یا MEMDISK یا GRUB4DOS شدنی است یا نه ؟ و اگر ابزار دیگری می شناسید ممنون می شوم معرفی کنید ....

Mehdi Asgari
جمعه 20 دی 1387, 17:07 عصر
من توی DosBox از imgmount (http://www.dosbox.com/wiki/IMGMOUNT)استفاده می کنم.

mbzadegan
شنبه 21 دی 1387, 07:19 صبح
دوست عزیز , آیا شما با این برنامه توانسته اید یک image از یک Live CD لینوکس را اجرا کنید ؟؟
من توانستم ISO یک Live CD لینوکس را مونت روی یک درایو کنم ولی نتوانستم با فرمان BOOT آن را اجرا کنم !!!
ممنون می شوم اگر راهنمائی کنید ....

linux
شنبه 21 دی 1387, 07:39 صبح
دوست عزیز , آیا شما با این برنامه توانسته اید یک image از یک Live CD لینوکس را اجرا کنید ؟؟
من توانستم ISO یک Live CD لینوکس را مونت روی یک درایو کنم ولی نتوانستم با فرمان BOOT آن را اجرا کنم !!!
ممنون می شوم اگر راهنمائی کنید ....

خوب ، معلوم هست که نباید بتونی این کار را انجام بدهی. نمی توانی از توی یک سیستم عامل دیگر مثل داس یا ویندوز برنامه های سیستم عامل دیگری را اجرای کنی

mbzadegan
شنبه 21 دی 1387, 08:26 صبح
خوب ، معلوم هست که نباید بتونی این کار را انجام بدهی. نمی توانی از توی یک سیستم عامل دیگر مثل داس یا ویندوز برنامه های سیستم عامل دیگری را اجرای کنی

نه عزیز , حرفت صحیح نیست !!!!
با برنامه Grub4DOS یا Loadlin می تونی Linux دلخواهت را روی DOS اجرا کنی ...
مشکل من اینست که می خواهم یک فایل ISO را اجرا کنم وگرنه می توانم CD boot لینوکس یا لینوکس روی هارد را تحت MS-DOS اجرا کنم .( با Grub4dos یا Loadlin یا .... )