PDA

View Full Version : مشکل جستجویSQL با Unicode

littledemon
دوشنبه 23 دی 1387, 18:26 عصر
جستجو با keyword های روبرو انجام شده ولی جواب نگرفتم : "جستجوی فارسی" "جستجو در بانک" "جستجوی SQL" "SQL فارسی" "سرچ فارسی"

من وقتی کلمات فارسی رو داخل برنامه سرچ میکنم عمل نمی کنه ولی برای انگلیسی عمل میکنه...اصلا هیچ اروری نمیگیرم.. واصلا هیچ کلمه فارسی توی بانک SQL جستجو نمیشه.
مشکل من فارسی هست...فیلد های بانک SQL رو هم از نوع nchar گذاشتم./

kiosksoft
سه شنبه 24 دی 1387, 08:25 صبح
دوست عزیز

هنگام ایجاد دیتابیس گزینه Collation را به مقدار arabic_CI_AI یا arabic_CI_AS تغییر دهید و از نوع nvarchar استفاده کنید اگه درست نشد بگو تا راه حل بعدی تست کنیم. ضمنا یه نمونه از نحوه جستجوی خودتون رو هم اینجا بزارید.

ar.shirazi
سه شنبه 24 دی 1387, 12:27 عصر
جستجو با keyword های روبرو انجام شده ولی جواب نگرفتم : "جستجوی فارسی" "جستجو در بانک" "جستجوی SQL" "SQL فارسی" "سرچ فارسی"

من وقتی کلمات فارسی رو داخل برنامه سرچ میکنم عمل نمی کنه ولی برای انگلیسی عمل میکنه...اصلا هیچ اروری نمیگیرم.. واصلا هیچ کلمه فارسی توی بانک SQL جستجو نمیشه.
مشکل من فارسی هست...فیلد های بانک SQL رو هم از نوع nchar گذاشتم./
یک نمونه از کوئری خودتان را اینجا قرار دهید

littledemon
چهارشنبه 25 دی 1387, 10:08 صبح
asp.net.csharp.ir :
واقعا ممنون. لطف كرديد . 1 ماه بود اعصاب برام نگذاشته بود . داشتم نا اميد ميشدم.(خدا پدر مادر اقاي مداح رو هم بيامرزه !)
من مشكلم همين بود. ..collation رو تغيير دادم . مشكل حل شد . البته تو بانك جديد .

ميشه بدون ايجاد بانك جديد collation رو تو همين بانكي كه دارم تغيير بدم كه ديگه از نو جدول و ... نسازم ؟
يا راهي نيست و بايد يه بانك جديد بسازم و import كنم داده ها رو ؟

saied_genius
چهارشنبه 25 دی 1387, 18:33 عصر
يك N قبل از string خود براي سرچ قرار دهيد.

مثال :

N'string'

احتمالاً مشكل حل شود.

موفق باشيد.

kiosksoft
پنج شنبه 26 دی 1387, 09:25 صبح
:

ميشه بدون ايجاد بانك جديد collation رو تو همين بانكي كه دارم تغيير بدم كه ديگه از نو جدول و ... نسازم ؟
يا راهي نيست و بايد يه بانك جديد بسازم و import كنم داده ها رو ؟

دوست عزیز
اگه از نسخه 2005 استفاده میکنید روی دیتابیس کلیک راست کرده گزینه properties رو کلیک کرده ,روی گزینه options کلیک سپس colation دیتابیس رو تغییر دهید.

littledemon
پنج شنبه 26 دی 1387, 10:24 صبح
وقتی این کار رو میکنم قسمت collation غیر فعاله....از همون 2005 هم استفاده میکنم. نمی دونم چرا این طوریه..به هر حال من یه بانک جدید ساختم و داده ها رو وارد کردم... زیاد دردسر نداشت...ممنون از شما و دیگر دوستان.

amirb55
دوشنبه 05 اسفند 1387, 10:43 صبح
سلام
من دقيقا همين مشكل رو با بانك اكسس دارم . فيلدهاي من او نوع text هستند .