PDA

View Full Version : بیشترین مقدار فیلد Varchar

Accidentboy
سه شنبه 24 دی 1387, 21:01 عصر
سلام
من توSQL Server یه فیلد (3000)Varchar گرفته ام و لی تو دلفی بیشتر از 255 تا ذخیره نمی کنه

به نظر شما باید چیکار کنم
با تشکر

vcldeveloper
چهارشنبه 25 دی 1387, 02:10 صبح
دوست عزیز، SQL Server و محدودیت حجم نوع داده varchar آن به تالار SQL Server مربوط میشه، نه به تالار دلفی یا بانک های اطلاعاتی در دلفی!

تاپیک منتقل شد.

Accidentboy
چهارشنبه 25 دی 1387, 08:41 صبح
جناب آقای کشاورز
من با SQL Server , حجمش مشکلی ندارم
من تو دلفی با BDE به SQL Server وصل شدم و ایجاس که نمی تونم با Varchar(3000 کار کنم
یعنی دلفی به من این اجازه رو نمی ده

vcldeveloper
چهارشنبه 25 دی 1387, 11:38 صبح
یعنی دلفی به من این اجازه رو نمی ده
اوکی، تاپیک را به تالار بانک اطلاعاتی دلفی برگرداندم.

من تو دلفی با BDE به SQL Server وصل شدم و ایجاس که نمی تونم با Varchar(3000 کار کنم
1- ببینید نوع فیلدی که دلفی برای آن ایجاد می کند چیست.
2- BDE یک روش اتصال منسوخ شده تلقی میشه، و فقط برای Backward Compatibility هنوز در دلفی وجود داره.

Accidentboy
چهارشنبه 25 دی 1387, 17:59 عصر
با تشکر از شما آقای کشاورز

من یه Table دارم که شرح ارجا نامحدود می خوان (این برنامه قبلا نوشته شده-- "دبیرخانه"-- که ازBDE استفاده شده)
برای همین فیلد شرح ارجا رو از Varchar(255به Varchar(3000 تبدیل کردم ولی هرچه تایپ می کنم تا 255 بیشتر کارکتر دخیره نمی شه
نمی دونم چرا ؟

vcldeveloper
چهارشنبه 25 دی 1387, 23:47 عصر
فیلد شرح ارجا رو از Varchar(255به Varchar(3000 تبدیل کردم ولی هرچه تایپ می کنم تا 255 بیشتر کارکتر دخیره نمی شه
نمی دونم چرا ؟
آیا فیلدها را در دلفی بصورت استاتیک تعریف کردید؟ یعنی روی دیتاست مربوط دابل کلیک کردید و در پنجره ویرایشگر فیلد همه فیلدها را به لیست فیلدها اضافه کردید؟ اگر بله، ارتباط با بانک اطلاعاتی را قطع کنید، فیلدهای موجود در لیست فیلدها را حذف کنید، و مجددا با استفاده از گزینه Add All Fields فیلدها را اضافه کنید.
وقتی تغییری در تعریف یک فیلد در سطح بانک اطلاعاتی میدید، و فیلدها را هم در برنامه بصورت استاتیک تعریف کردید، فیلدهای استاتیک بطور خودکار تغییرات را منعکس نمی کنند. فیلد استاتیک شما هنوز متوجه تغییر نوع فیلد در بانک نشده، و بر اساس نوع داده قبلی عمل میکنه.

Accidentboy
پنج شنبه 26 دی 1387, 09:33 صبح
با سلام
با تشکر از آقای کشاورز
من همن قکر و کردم و این کار رو که شما گقین رو انجام دادم ولی فرقی نکرد . حتی یه پروژه جدید رو ایجاد کردم
ولی باز هم همن مشکل رو داشت

با تشکر

vcldeveloper
پنج شنبه 26 دی 1387, 12:17 عصر
حتی یه پروژه جدید رو ایجاد کردم
ولی باز هم همن مشکل رو داشت
نوع فیلدی که دلفی برای آن فیلد بانک اطلاعاتی ساخت چی بود؟