PDA

View Full Version : سوال: لیست فیلمهایی که مشتری A ندیده است

alinaghiha
پنج شنبه 26 دی 1387, 16:47 عصر
اولش من فکر کردم ساده است
لیست تمام فیلمهایی که مشتری برده را بدست بیارم و لیست کل فیلمها را از اون کم کنم
با not in
اما یک مشکل وجود داره
هر فیلم یک کد محصول Pro_code و یک کد فیلمFilm_code و یک کد نسخه داره
کد نسخه که ایرادی نداره اما دو تایی اولی را چیکار کنم
لطفا راهنمایی کنید

AminSobati
پنج شنبه 26 دی 1387, 20:31 عصر
به هر حال شما حتما یک PK برای فیلم دارید که بعنوان FK در جداول دیگه شرکت کرده باشه؟ اون فیلد چیه؟

Accidentboy
پنج شنبه 26 دی 1387, 20:43 عصر
با سلام
میشه table هاتون بذارن
منظورم این که کلید هاش و ارتباط شون باشه بهتر میشه تصمیم گرفت

alinaghiha
دوشنبه 30 دی 1387, 22:38 عصر
ممنون بچه ها
من دارم امتحاناي آخر ترمو مي دم ببخشيد دير شد
جدول فيلم
كد فيلم
كد محصول
نام فيلم
كد نوع (اصلي - كپي)
توضيحات فيلم

film_code(pk)
pro_code(pk)
film_name
type_code
film_exp

جدول نسخه هاي فيلم
كد فيلم
كد نسخه
كد محصول

film_code(pk)
copy_code(pk)
pro_code(pk)

جدول رزومه اعضاء(فيلمهايي كه مشتري برده)همه كليد هستند
كد مشتري
كد فيلم
كد نسخه فيلم
كد محصول(ايراني - خارجي -هندي)
تاريخ اجاره
ساعت اجاره

cus_code
film_code
copy_code
pro_code
take_date
take_time

فكر كنم همين اطلاعات كافي باشه

alinaghiha
دوشنبه 30 دی 1387, 22:40 عصر
به هر حال شما حتما یک PK برای فیلم دارید که بعنوان FK در جداول دیگه شرکت کرده باشه؟ اون فیلد چیه؟
مشكلم اينه كه pk فيلم از دو فيلد تشكيل شده اگه يكي بود مشكلي نداشتم

alinaghiha
جمعه 04 بهمن 1387, 13:16 عصر
يعني هيچ راهي نداره

رضا جاسبی
شنبه 05 بهمن 1387, 00:58 صبح
يعني هيچ راهي نداره

راه که داره. می تونی به جای not in از not exists استفاده کنی. ولی به نظر من مشکل اصلی اینه که جدولهات درست طراحی نشدن. به عنوان مثال جدول فیلم اطلاعاتی از فیلم داره از جمله کد محصول، دیگه لزومی نداره در جداول دیگه کد محصول داشته باشی و یا در جدول نسخه های فیلم شما کد نسخه داری دیگه در جدول اجاره فیلم چرا کدها رو تکرار می کنی. در مورد همین طراحی هم در مورد نسخه فیلم توضیح بیشتر می خوام. آیا مثلا شماره کپی فیلمه و نسخه ها همون محتوا رو دارن یا مثلا نسخه سال 1990 و نسخه مثلا دوباره ساخته شده سال 2004 منظورته؟ اگر اشتباه نکنم شنیدم که مثلا فیلم برباد رفته رو دوباره از اول ساختند که با همون هنرپیشه ها ادامه اش رو به نام اسکارلت بسازند. به هر حال انتقال جفت کلید اصلی از یک جدول به جدول دیگه کار جالبی نیست و بهتره حتی اگر سیستمت دقیقا همینه یک فیلد ID به جدولهات اضافه کنی و این ID رو به عنوان کلید اصلی و خارجی استفاده کنی

alinaghiha
سه شنبه 15 بهمن 1387, 00:47 صبح
ممنون مهندس
من منظوم از نسخه فيلم شماره كپي فيلمه
مثلا كاربر يه فيلم بر باد رفته مي خره از اون كپ مي زنه يا اصلا چند تا بر فيلم بر باد رفته مي خره و اونها را با فرض انكه كد فيلم بر باد رفته 450باشه
450.1
450.2
450.3
...
شماره گذار مي كنه كه 1و2و3 كد نسخه فيلم ميشه
كد محصول يه نقش اساسي تو ويدئو كلوپ داره شما هر ويدئو كلوپي بريد فيلمها رو به سه دسته ايراني - هندي - خارجي تقسيم ميكنه
اگه كد محصول رو تو جدول محصول نيارم كليد اصليم تو جدول محصول كه داخل جدول فيلم كليد ثانويه باشه چيه؟