PDA

View Full Version : نصب SQL روی سیستم کاربر

littledemon
شنبه 28 دی 1387, 11:52 صبح
با سلام ...
سوال تکراریه ! میدونم . ولی نتایج جستجو یکم منو گیج کرد. قبلا در این باره بحث شده !
اما یه چیزی :
من که با sql sever enterprise بانک رو ساختم .ایا باید همون رو رو سیستم کاربر نصب کنم ؟
خیلی حجم زیادی داره ! و رم میکشه . راهی نیست که مثلا یه قسمت خاص از sql سرور رو نصب کنم فقط ؟ تا جواب رو بگیره و کم حجم هم باشه؟

با تشکر

saied_genius
شنبه 28 دی 1387, 18:41 عصر
نصب SqlEngine

موفق باشيد.

littledemon
یک شنبه 29 دی 1387, 11:25 صبح
رمایش شما درست
اما اگه فقط engine نصب شه چجوری دیتا بیس رو اتچ کنم ؟ دیگه IDE وجود نداره که !!!!:متفکر:

AminSobati
یک شنبه 29 دی 1387, 11:51 صبح
دوست عزیزم،
به کمک sp_attach_db میتونین بدون EM هم Attach کنید. اگر RAM زیاد مصرف میکنه حتما دیتابیس شما بزرگه و نیاز داره. اگر چه میشه SQL Server رو به یک عددی محدود کرد، اما ممکنه با توجه به نیازش، بعدا دچار مشکل کندی و سرعت بشین

saied_genius
یک شنبه 29 دی 1387, 15:38 عصر
با osql مي توانيد بدون IDE همه كار انجام دهيد.

موفق باشيد.

littledemon
یک شنبه 29 دی 1387, 16:35 عصر
از هر دوی شما عزیزان ممنون ...!
ولی یه مشکلی هست : من تجربه چندانی تو کار با SQL ندارم !!!
و اصلا منظور شما و نگرفتم ! یعنی نه میدونم osql چیه و نه میدونم sp_attach_db !!!

البته منظور شما اینه که من داخل کدهای برنامه ام که با vb.net نوشتم بیام با استفاده از ترانزکشن ها فرمان sp_attach_db رو ارسال کنم به vb.net ?

من برا این گفتم رم زیاد میکشه که کاربر من یه رم 256 داره و کل سیستم رو مشغول میکنه این 5-6 تا سرویسی که SQL داره (اعم از browser , notification , analyzer , ...)

منابع سیستم کاربر من زیاد نیست ! برا همین به یه چیز کم حجم(منظور برای حافظه) نیاز دارم تا هم کار انجام بشه و هم چیزی نکشه و هم مجبور نشم تازهIDE نصب کنم و براش رمز و ... بزارم.

saied_genius
یک شنبه 29 دی 1387, 16:39 عصر
ببين عزيزم،

فكر كنم شما داريد sqlserver standard را نصب مي كني كه كلي سرويس با خود نصب مي كند.

به نظر من بهترين راه استفاده از sqlserver EXPRESS است كه فقط يك سرويس sqlserver را اجرا مي كند و هم حافظه زيادي اشغال نمي كند.

موفق باشيد.

slashslash2009
یک شنبه 29 دی 1387, 18:05 عصر
برو تو sql Server Configuration و این قسمتهارو disable کن :

1-sqlserver full text search
2-sql server integration service

من این کارارو انجام می دم و میشه گفت که خیلی از حافظه کامپیوتر آزاد میشه .تاثیری هم نداره تو کار. این کارو با راست کلیک کردن و رفتن در properties وارد تب service وstartmode رو disable کن. البته خداییش رمش خیلی پایینه دیگه