PDA

View Full Version : سوال: مبتدی مبتدی شروع کار با SQL

alifa135
شنبه 28 دی 1387, 16:19 عصر
یه سوال زیر دیپلم :
من Sql server 2005 رو نصب کردم ، تا حدودی هم به زبان SQL آشنام ولی نمی دونم باید تو کجا دستورات SQL رو تایپ کنم و دیتا بیس طراحی کنم .
مرسی

slashslash2009
شنبه 28 دی 1387, 18:14 عصر
اگه از ورژنی به غیر از Express استفاده میکنی این کار خیلی راحته رات کلیک میکنی روی پوشه Database و Newdatabase انتخاب میکنی بعدش یه اسم میزاری واسه دیتابیست جلوی databasename بعدش هم کلید ok رو میزنی.بعدش دوبار کلیک میکنی روی دیتابیسی که ساختی و میبینی که چندتا پوشه وجود داره رو پوشه table راست کلیک و newtable رو میزنی . اونجا میتونی جدولاتو بسازی

alifa135
دوشنبه 30 دی 1387, 08:01 صبح
http://barnamenevis.org/forum/picture.php?albumid=200&pictureid=428
اگه از ورژنی به غیر از Express استفاده میکنی این کار خیلی راحته رات کلیک میکنی روی پوشه Database و Newdatabase انتخاب میکنی بعدش یه اسم میزاری واسه دیتابیست جلوی databasename بعدش هم کلید ok رو میزنی.بعدش دوبار کلیک میکنی روی دیتابیسی که ساختی و میبینی که چندتا پوشه وجود داره رو پوشه table راست کلیک و newtable رو میزنی . اونجا میتونی جدولاتو بسازی

من این ورژنی که نصب کردم اصلا نمی دونم رو کدوم گزینه برای ورود به برنامه باید کلیک کنم .
توی هیچ کدوم گزینه Database نداشت که روش راست کلیک کنم به تصویر توجه کنید ...

slashslash2009
دوشنبه 30 دی 1387, 09:57 صبح
اگه express نصب کردی که اون قسمتو نداره . اگرم نسخه کاملشو نصب کردی ناقص نصب شده

a.maleki
دوشنبه 30 دی 1387, 10:17 صبح
دوست عزیز اگر ویندوز شما xp هستش باید از نسخه های استاندارد یا دولوپر استفاده کنید واگر win 2003 هستش باید از نسخه اینترپرایس استفاده کنید تا sql بطور کامل نصب بشه