PDA

View Full Version : سوال: نصب sql 2005

sima ss
یک شنبه 29 دی 1387, 10:39 صبح
سلام
من sql server 2005 نسخه9.00.1399.00 رو نصب كردم اما وقتي مي خوام واردmanegment studio بشم نام سرور رو هرچي وارد مي كنم (admin,نام كامپيوترم,local) وصل نم شه
كامپيوترم در شبكه نيست .چه بايد وارد كنم؟

slashslash2009
یک شنبه 29 دی 1387, 11:05 صبح
نام کامپیوترتو در قسمت server name وارد کنی کافیه .
server type: database engine
servername : computer name
authentication :windows authentication
شاید هم نسخه sqlexpress روی کامپوترت نصب بوده و بعدش sqlserver2005 رو نصب کردی یه نگاه بنداز ببین اگر نصبه باید هر دورو پاک کنی دوبار sqlserver2005 رو نصب کنی بعدش اگر خواستی نسخه اکسپرس رو هم نصب کن

saied_genius
یک شنبه 29 دی 1387, 17:02 عصر
اطلاعاتي كه دوست عزيزم slashslash2009 داده است را انجام بده اگر جواب نداد بيشتر توضيح بده (چه اروري مي دهد) تا ببينيم چيكار مي شود كرد.

موفق باشيد.

sima ss
یک شنبه 29 دی 1387, 21:31 عصر
sql من enterpriseو كارهايي رو كه گفتيد انجام دادم اما بازم خطا ميده به خاطر نسخه sqlام نيست؟

slashslash2009
یک شنبه 29 دی 1387, 22:26 عصر
شایدم باشه فکر کنم enterpriseرو XP کار نکنه من که developer نصب کردم . ولی اگر اکسپرس رو سیستمت نصب بود باید خیلی با دقت uninstall میکردیشون که هیچ ردپایی نمونه ازشون . من دیگه نمیدونم باید چیکار کنی در ضمن رو ویستا هم نصب میشه ولی کار نمیکنه

AminSobati
یک شنبه 29 دی 1387, 22:30 عصر
دوست عزیزم نام Instance رو درست وارد میکنید؟
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=43055v

lena abbaszadeh
دوشنبه 30 دی 1387, 15:46 عصر
سلام
من میخوام sql 2005 نصب کنم
میشه مراحل نصب بهم بگین؟
tanx:چشمک:

saied_genius
دوشنبه 30 دی 1387, 16:06 عصر
sql من enterpriseو كارهايي رو كه گفتيد انجام دادم اما بازم خطا ميده به خاطر نسخه sqlام نيست؟

1- اين راه را هم امتحان كن ببين چي ميشه :

- از start به پوشه sql server برو و برنامه sql server configuration manager را اجرا كن، سپس sql server 2005 services (از قسمت سمت چپ) انتخاب كن.
حال در پنجره سمت چپ نام sql server هاي نصب شده را مي نويسد.

(اگر توانستي يه عكس از اين پنجره بگير تا بهتر بشود فهميد مشكل از كجاست)

- معمولاً نام instance شما در داخل پرانتز نوشته شده است.
مثال : Sql Server (SQLEXPRESS)

اگر چنين است نام سرور را sqlexpress\. در قسمت connection براي نام سرور وارد كنيد.

2- مي شود دقيقاً بگوييد چه خطايي مي دهد.

متن اصلي error را بنويسيد تا بهتر بشود شما را راهنمايي كرد.

موفق باشيد.

sima ss
سه شنبه 01 بهمن 1387, 00:03 صبح
An error has occurred while establishing a connection to the server. When connecting to SQL Server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL Server does not allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server) (Microsoft SQL Server, Error: 53

slashslash2009
سه شنبه 01 بهمن 1387, 10:20 صبح
Server name رو درست وارد کنید روی کمبو باکس کلیک کن ات باز بشه بعدش روی Browse for more کلیک کن بعد تو تب local service روی علامت + Database engine بزن تا اسم سرورتو ببینی روش کلیک کن بعدشم ok بزن

sima ss
سه شنبه 01 بهمن 1387, 21:07 عصر
تب local service من خاليه و هيچ اسمي توش نيست

slashslash2009
سه شنبه 01 بهمن 1387, 21:56 عصر
به احتمال خیلی زیاد درست نصب نشده . یه سری به این سایت بزن http://www.sqliran.com/SQLIran/Mod_Core/Pages/Index.aspx

راهنمای نصبو گفته البته باید عضوش بشی