PDA

View Full Version : اتصال دو کامپیوتر به صورت lan با کابل cross

Developer Programmer
پنج شنبه 12 آذر 1383, 20:53 عصر
می خوام کامپیوتر خودم و دوستم رو شبکه کنم
کارت شبکه من Onboard است و کارت شبکه دوستم D-Link ؛ دو کامپیوتر توسط Cross کابل به هم متصلند ضمنا از سیستم عاملهای Windows XP sp1 ,Windows 2003 Server Standard Edition استفاده میکنند
در سیستم عامل XP مراحل زیر رو دنبال میکنم ...
از Network Connections وارد Local Area Connection میشم و برروی Internet Protocol (TCP/IP) گزینه Properties رو انتخاب میکنم
بر روی کامپیوتر خودم :

IP : 192.169.0.1
Preferred DNS server : 192.169.0.3
Default gateway : 192.169.0.2

و برروی کامپیوتر دوستم

IP : 192.169.0.2
Preferred DNS server : 192.169.0.3
Default gateway : 192.169.0.1

ضمنا Workgroup هر رو کامپیوتر mshome نامگذاری شده

حال به قسمت View workgroup computers از My Network Places که میرم فقط کامپیوتر خودم رو نشون میده (MYPC) و از کامپیوتر دوستم (Ali) خبری نیست
عین همین اشکال در کامپیوتر دوم هم اتفاق میافته...
ایراد از کجاست ؟ آیا باید مراحل خاصی رو در setup a home or small office network طی کنم؟ کدام مراحل؟ در ویندوز 2003 چطور؟
:sad2:

حمیدرضاصادقیان
پنج شنبه 12 آذر 1383, 23:59 عصر
افشین جان سلام
اول که ای پی رو 192.168 بذار
دوم اینکه فکر نکنم لازم باشه براش gateway تعریف کنی.
سوم اینکه براش subnet mask تعریف کردی؟
درضمن اگه workgroup بستی فکر نکنم نیازی باشه براش dns تعریف کنی پس اونم غیر فعال کن
بعدش حالا که اینکارارو انجام دادی اول ping بکن ببین کامپیوتر دوستت رو میبینی؟
این کارارو بکن اگه مشکل داشتی باز بگو
موفق باشی

najeeb
جمعه 13 آذر 1383, 00:07 صبح
نیازی به تنظیم DNS و Gateway نیست فقط باید یه بار از My Network .. پراپرتی بگیری و از اون جا گزینه Setup a home or small رو تا آخر اجرا کنی اینجوری work group درست میشه . :wink:

Developer Programmer
جمعه 13 آذر 1383, 09:57 صبح
اول که ای پی رو 192.168 بذار این IP قبلا به TV Card اختصاص داده شده ! :wise1:

فکر نکنم لازم باشه براش gateway تعریف کنینمی دونم کارش چیه ... یه اموزش از سایتی پیدا کردم که اینطوری تنظیم کرده بود :wise1:

سوم اینکه براش subnet mask تعریف کردی؟ خود XP به محض رفتن تو قسمت mask ایجاد میکنه

فقط باید یه بار از My Network .. پراپرتی بگیری و از اون جا گزینه Setup a home or small رو تا آخر اجرا کنی اینجوری work group درست میشه .آخه این روش فقط واسه xp کار میکنه در server 2003 وجود نداره ... اما تو خود xp هم نمیدونم واسه کامپیوتر خودم کدام گزینه و واسه کامپیوتر دوستم کدام گزینه رو انتخاب کنم
ممنون میشم بیشتر و کاملتر راهنمایی کنید :oops:

Gladiator
جمعه 13 آذر 1383, 11:38 صبح
سلام ؛

به امید خدا فقط میخوای کامپیوتر دوستت رو ببینی دیگه ؟ کار دیگه نمیخوای بکنی ؟ ( مثلا اینترنت اشتراکی و از این قبیل )

اگر نه ٬ تنها کافیه بروی کامپیوتری که ویندوز سرور 2003 بروش نصبه یک آی پی ٬ مثلا 10.10.0.1 رو ست کنی و بروی کامپیوتری که ویندوز اکس پی داره آی پی رو 10.10.0.2 ست کنی و Default gateway رو 10.10.0.1 تنظیم کنی اگر بروی ویندوز سرور DNS Server رو هم راه اندازی کردی میتونی بروی ویندوز اکس پی مقدار DNS رو 10.10.0.1 قرار بدی .

موفق باشی .

Developer Programmer
جمعه 13 آذر 1383, 17:14 عصر
گلی جان ...
بعد از چند دقیقه مکث و چند بار کلیک کردن اسم دو کامپیوتر رو میآره ولی وقتی دابل کلیک میکنم میگه :

\\Ali is not accessible.You might not have permission to use this network resource.Contact the administrator of this server.
\\MyPC is not accessible.You might not have permission to use this network resource.Contact the administrator of this server.

Gladiator
جمعه 13 آذر 1383, 18:30 عصر
یک فولدر رو به اشتراک بذار و Access Right رو هم براش تعریف کن ( مثلا اسمش رو بذار Share ) اونوقت سعی کن به این شکل بهش متصل بشی :

\\computername\share

computername = اسم کامپیوتر مورد نظر

یکبار کامپیوتر با ویندوز اکس پی رو از WorkGroup خارج کن و بعد از ری استارت کردن کامپیوتر دوباره به این WorkGroup واردش کن .

این مسائل خیلی پیش پا افتادست .
موفق باشی . :mad:

najeeb
شنبه 14 آذر 1383, 13:12 عصر
آخه این روش فقط واسه xp کار میکنه در server 2003 وجود نداره ... اما تو خود xp هم نمیدونم واسه کامپیوتر خودم کدام گزینه و واسه کامپیوتر دوستم کدام گزینه رو انتخاب کنم

این ویزارد رو لارمه فقط یکی از شما انجام بده تا work group درست بشه.

بعد از چند دقیقه مکث و چند بار کلیک کردن اسم دو کامپیوتر رو میآره ولی وقتی دابل کلیک میکنم
من فکر میکنم بازم اشکالت از work group باشه چون با ویزارد پیش نرفتی البته با رعایت موارد مذکور توسط دوستان .

MDehghani
چهارشنبه 11 خرداد 1390, 11:05 صبح
چگونه دو کامپیوتر در دو شبکه جداگانه با ای پی nat رو باهم p2p ارتباط داد (با کدنویسی در دلفی)