PDA

View Full Version : اتصال به sp و ... با dataset خوبه یا بد؟

ali_kolahdoozan
یک شنبه 29 دی 1387, 20:59 عصر
این روش اتصال به sp ها و .. با dataset رو من نه براش چیزی مستند مبنی بر رد دیدم نه تائید کسی منبع بدرد بخور و مطمئنی بر رد یا قبولش دیده؟

Mahdi.Kiani
یک شنبه 29 دی 1387, 21:51 عصر
منظورتون کدام روشه؟

ali_kolahdoozan
یک شنبه 29 دی 1387, 22:05 عصر
2 حالت که بیشتر نیست

1- ایجاد لایه دیتا منطبق بر یک دیتاست و صدا زدن sp ها و ... با کمک آن
2- کلا ریختن کنترلها روی فرم از طریق wizard و استفاده از binding source

روش 2 رو اصلا قبول ندارم برای کارهای بزرگ 1 رو هم من که خودم استفاده نمیکنم اما کلا نیاز به منبع معتبر هست برای رد یا تائید آن در کارهای خیلی بزرگ

Mahdi.Kiani
دوشنبه 30 دی 1387, 20:58 عصر
اگر تاکنون پاسخی دریافت نکردید به این دلیله که هنوز سوالتون نا مفهومه...
برداشت های متفاوتی می توان از پست دوم شما داشت.
1)آیا منظورتان این است که استفاده از DataSet بهتر است یا منابع داده ای دیگری مانند data reader که در وب اپلیکیشن ها بیشتر توصیه می شه استفاده بشه (به سبب سرعت آن)
2) آیا منظورتان استفاده از TypedData Set ها می باشد و مزایا و معایب آن؟
3)آیا منظورتان استفاده از معماری های 3tire و .. می باشد.(با توجه به روش دومی که گفتید این مطلب را ی توان استنباط کرد)
4)......

به هر حال اگر کمی وقت برای سوالتان بگذارید و کاملتر مشکلتان را بیان کنید، یقینا جواب بهتری هم خواهید گرفت.

موفق باشید

ali_kolahdoozan
دوشنبه 30 دی 1387, 23:18 عصر
من دنبال منبعی برای (بیشتر هم رد) استفاده از dataset به عنوان واسط صدا زدن sp ها و دیگر object های دیتا بیس هستم یک عده می آیند در پروژه یک دیتاست در design میسازند و بعد یک سری کد در حد dataaccess از طریق این dataset میسازند . حال آنکه ما از 3tire و .... استفاده میکنیم . حال خوب راست هم میگه طرف میگه منبعی معتبر در رد استفاده از این شکل کار بیاور . و البته منظور استفاده از پروژه های خیلی بزرگ است