PDA

View Full Version : Ballon ToolTip

رضا عربلو
دوشنبه 30 دی 1387, 18:28 عصر
چگونه می توان در WPF یک Ballon ToolTip داشت. کسی نمونه ای سراغ ندارد؟
در ضمن چگونه می توان کاری کرد که ToolTip یک کنترل بصورت برنامه نویسی به نمایش دربیاید

Mahdi.Kiani
دوشنبه 30 دی 1387, 20:53 عصر

نیاز یه نمونه نیست.. کافیست که style جدیدی برای آن تعریف کنید و آن شکلی را که می خواهید برای tooltip در بیاورید.

در ضمن چگونه می توان کاری کرد که ToolTip یک کنترل بصورت برنامه نویسی به نمایش دربیاید

Tooltip.IsOpen =true;

پ و :
پیشنهاد می کنم یه مقداری در این موارد مطالعه کنید. حس میکنم که مطالعتون در مورد wpf کم بوده یا مطالعه آن چنانی نداشته باشید. wpf چیزی نیست که بدون مطالعه و صرفا با دیدن کد های دیگران و پرس و جو های این چنینی، بتوان بر آن غلبه کرد. چون همه چیز را از بیس در اختیار شما قرار می دهد، پس می طلبه که اساسی هم در مورد آن مطالعه و تحقیق کرد. ( امیدوارم که از این صحبت بنده ناراحت نشوید.)
نکته دیگه اینکه سعی کنید، در هر تاپیک فقط یک سوال مطرح کنید. حتی اگر موضوع سوالات تقریبا مشابه هم باشند.
موفق باشید

رضا عربلو
دوشنبه 30 دی 1387, 23:46 عصر
ضمن تشکر از حسن توجه و راهنمایی های تان.
مطالعه داشته ام (دو تا کتاب Apress) ولی تا مطالبی را که مطالعه کرده ام ملکه ذهن ام شود کمی تجربه نیاز دارم. و گاهاً هم چون به مطلب تسلط کافی ندارم ممکن است سوالات عجیبی بپرسم.
علت اینکه یک BallonToolTip خواستم این است که می خواهم آنرا بر روی یک کنترل یکبار، بصورت یک پیغام خطا نشان بدهم و آن با Tooltip خود کنترل قاطی نشود در واقع نمی خواهم ToolTip ام را به کنترل ام بچسبانم (در ضمن می خواهم این کار را با حداقل کد نویسی و ... انجام بدهم).

Mahdi.Kiani
سه شنبه 01 بهمن 1387, 20:21 عصر
برای نشان داده خطا نیز می توانید یک سیستم سفارشی طراحی کنید. به عنوان مثال، موقع خطا، border یا back اون کنترل را به رنگ خاصی تغییر دهید. حالت چشمک زن، حتی ایجاد حالتی مانند کنترل error provider و هر چیزی که فکرش را بکنید،.
در مورد طراحی ToolTip هم قرار نیست برای هر کنترل تعریف کنید. یکبار تعریف و n بار استفاده..
موفق باشید.