PDA

View Full Version : سوال: هوش مصنوعی

صفر درجه
سه شنبه 01 بهمن 1387, 06:45 صبح
یکی از فواید هوش مصنوعی جلوگیری از انفجار اطلاعات است .
از اساتید هوش مصنوعی کسی میتونه در این باره اطلاعاتی بده ؟

shask00l
سه شنبه 01 بهمن 1387, 07:20 صبح
نکته ای درمورد شتابدهنده و برخورد دهنده هادرون:
LHC‌ و تمام آزمایش‌های آن دارای 150میلیون حسگر و شناساگر هستند. اطلاعاتی که این حسگر‌ها در هر ثانیه به کامپیوتر‌ها و مراکز پردازش اطلاعات می‌فرستند 700مگابایت است! این به این معنی است که اگر LHC به طور بی وقفه در یک سال کار کند 15میلیون گیگابایت اطلاعات از آزمایشات آن جمع آوری می‌شود.
http://www.hamshahrionline.ir/News/?id=67806

تعداد بسیار زیادی از برخورد های که در هادرون ثبت میشود تقریبا برابر هستند و اطلاعات چندانی به دانشمندان نمی دهند (بقول خودمون duplicate هستند) برای تشخیص این خروجی ها از یک سیستم بدون وقفه هوشمند استفاده می شود که قابلیت یادگیری دارد .

فکر میکنم این موضوع به جوابتون نزدیک باشه ... البته اگه منظورتون رو درست متوجه شده باشم .
ضمنا من در مورد هوش مصنوعی اطلاعات زیادی ندارم

صفر درجه
سه شنبه 01 بهمن 1387, 18:15 عصر
دوست عزیز shask00l
این مطلب جالبی بود اما ارتباطی با هوش مصنوعی نداشت ، در واقع این خاصیت پردازش شبکه گریده که توزیع شده .

shask00l
چهارشنبه 02 بهمن 1387, 09:23 صبح
منظور من بخش شبکش نبود .... منظورم تشخیص اطلاعات و بر خوردهایی بود که اطلاعات ارزشمندی ندارند . مطمئنا با یک if نمیشه این کار رو انجام داد ..:لبخندساده: و این طبیعیه که برای همچین حجم پردازشی مجبور باشند از grid computing استفاده کنند.

ضمنا من توی پست قبلی ذکر کردم .... که شاید منظورتون رو درست متوجه نشده باشم ...خواستم کمکی کرده باشم ..

صفر درجه
چهارشنبه 02 بهمن 1387, 18:10 عصر
حق با شماست همه اطلاعات سنس شده مفید نیست اطلاعات زائد توسط الگوریتم های ai تشخیص داده شده و حذف میشه ، قبلا در باره این پروژه مطالبی دیده بودم اما توی مباحث مربوط به گرید بود برای همین این بار سطحی بهش نگاه کردم .:اشتباه::اشتباه:
ممنون از راهنمایی